826 Shares 9457 views

Szew pokrycie dachu: technologia montażu własnymi rękami

Budowa domu – kompleks przedsięwzięcie. Ale nawet doświadczeni pracownicy mówią, że budowa najbardziej „skrzynek” Czasami łatwiejszy i tańszy montaż dachu. Wynika to zarówno ze złożoności i niebezpieczeństwo zdarzenia oraz z ceną materiałów do pokryć dachowych.

Zawsze chcesz jakoś obniżyć koszty procesu, tak jak w przypadku ograniczonych oszczędności budżetowych może być nawet jedynym możliwym rozwiązaniem, ponieważ w przeciwnym razie zakończenia budowy będzie bardzo trudne. Pomóc zaoszczędzić pieniądze bez utraty jakości może szew zadaszenia.

Co to jest?

Tak zwana technologia, gdy jako materiał do pokrycia dachowego działa metalu lub nawet plastik. W tym przypadku poszczególne blachy są połączone ze sobą za pomocą fałdy pośredniego. Tzw skręcone metalowe krawędzie. Rozróżniać różne sposoby prowadzenia tej pracy, ale jest to obecnie najbardziej częste stosowanie specjalnych maszyn elektrycznych do składania. Ich zastosowanie pozwala na przyspieszenie i uproszczenie procesu układania metal.

Trochę o wartości

Przy okazji, ile kosztuje szew zadaszenia? Cena za metr kwadratowy w zależności od typu: jeśli robisz właścicielem dachu (rolki lub blachy), a następnie płacić tylko za koszty metalu. W przypadku zakupu gotowego zestawu koszt takiego dachu przekroczy 1700-2000 rubli za metr kwadratowy.

Ogólne informacje na temat montażu

Zaletą tego rodzaju dachu jest, że może być zamontowana w skrzyni i stałą podstawą. Ostrzeżenie! Korzystnie druga opcja, ponieważ w pierwszym przypadku, trzeba najdokładniejsze obliczenie krokwie krok, ponieważ w przeciwnym razie ryzykujemy gięcie blachy i szwy różnica. Powoduje to występowanie korozji i szybkiego pogorszenia metalu. W tym przypadku, składany dach będzie trwać bardzo długo.

Jakie są różne technologie instalacja?

Mówiliśmy już, że dach w tym przypadku może być wykonany z jednego arkusza blachy, ale takie podejście jest coraz mniej popularne co roku. Wynika to głównie ze względu na fakt, że mamy do wykonania bardzo precyzyjnej regulacji temperatury i wilgotności przestrzeni poddasza. Jeśli nie brać do tego wysiłku, wynik na wewnętrznej powierzchni żelaza będzie zawsze tworzą kondensat. W sprawie konsekwencji można sobie wyobrazić dla siebie.

A ponieważ rolka szew zadaszenie metal jest coraz bardziej powszechne. Powodem tego jest fakt, że stawy są uzyskiwane bardzo silny i jakość, są rzadko odbiegają nawet w dużo śniegu.

Korzyści toczyć montaż

Po pierwsze, można używać nie tylko stal ocynkowana, ale także metalu z zastosowaniem powłoki polimerowej. Taki materiał ma wysoką odporność na korozję, a zatem jest w stanie trwać dłużej niż dziesięć lat. Ponadto walec metalowy dostatecznie elastyczne, co pozwala na montaż podwójnego szwu. Jak już wspomniano powyżej, posiada wysoką wytrzymałość i szczelność, prawie nie przechodzi wody.

Nawet jeżeli składany dach jest stromy, rolka może być starannie walcowane, aby nie przeciągnąć ją na ryzyko arkuszy życie żelaza każdy osobno. Ponadto, w tym przypadku, dach może być podnoszony i urządzenie do skręcania fałdy: spacer wzdłuż cewki walcowane maszyny jest znacznie łatwiejsze niż majstrować przy poszczególnych sekcji materiału.

instrumenty

Jeśli uważnie przeczytać materiał, można samemu dojść do wniosku o szczególnym znaczeniu instrumentu, który będzie używany do korkociągu stałych spawanych szwów. Istnieją dwa podstawowe typy urządzeń do mechanicznego i elektrycznego zaciskowych.

Jeśli mówimy o pierwszym narzędziem, to dwa specjalne ramy. Pierwszy z nich obraca główny szew, po czym przykrywa się drugą ramkę następującą spoiny. Mówiliśmy już o maszynie elektrycznej. Jest to bardzo wygodne w użyciu, ponieważ pojedynczy zamek laminaty tylko jedno przejście, a następnie może być uruchamiany w przeciwnym kierunku na drugi wirowania spoiny. Oczywiście, pod warunkiem, że stosowanie złożonego stal narzędziowa elektryczny dach zajmuje znacznie mniej czasu i wysiłku.

Należy również następujące narzędzia:

  • Kilka młoty płaski i okrągły łeb, normalne szczypiec.
  • Nożyce do cięcia metali.
  • Wiertarka, i wystarczająco mocny.
  • Rozszerzenie nie mniejszej niż 30 metrów długości.
  • Lub śrubokręt wskazówka na wiertła. Jednak zaleca się pierwszą opcję, ponieważ jest o wiele łatwiejsze.
  • Miarki i taśmy miernicze.

Główne etapy

Po pierwsze, trzeba wybrać odpowiedni rodzaj skrzynek, a następnie obliczyć optymalne krokwie krok. To może być wykonane nie tylko z prętów lub płyt, ale nawet z profilu metalowego lub w kształcie rurek. Powierzchnia listwy powinna być gładka i nie ma nierówności i zagłębień.

Ważne aspekty pracy

Pierwszy na toczenie krokwi pasuje membranę barierową dla pary, która chroni je przed wilgocią. Zastosowany materiał do tego celu, jest lżejszy i silniejszy lepszej wentylacji, a mniej metalu korozji. Jeśli wykonane drewnianej skrzyni, przed pójściem do pracy dokładnie nasycić go roztworem antyseptycznym, jak to zwiększyć żywotność dachu.

To zadaszenie szew, który ma na zdjęciu w artykule będą leżeć łatwo ponad pół wieku, bez konieczności stosowania specjalnych środków do opieki nad nią.

Odległość między prętami nie powinien być dłuższy niż 40 centymetrów, z powodu skutków przeciwnym podejściem wspomniano powyżej. Ustawianie listwa jest zamontowany na pierwszym arkuszu łyżwy. Jeśli nie korzystasz z walcówki, blachy żelazne należy składać do dachu, jeden po drugim, bo w przeciwnym razie ryzykujemy poważne – nie można wykluczyć przerywaną.

Należy pamiętać, że listwa jest montowany na szynach z góry! Następnie pręt nośny może być nakładana na łyżwy. Nie zapomnij o jej montażu, jak w przypadku dachem czterospadowym (pasuje zamiast stosu). Aby dach okazało się piękniejsza i bardziej solidna, pierwszy stos pierwsze i ostatnie arkusze starannie przycinanie, jeśli to konieczne. Pamiętaj, że po obcięciu brzegów trzeba po prostu okazują.

W zasadzie, profesjonalna technologia szew dach instalacja przewiduje ich przetwarzania uszczelniacza, ale można to zrobić bez niego.

Trochę obróbek

Nakładające się na siebie arkuszy powinien wynosić co najmniej 40 mm, a wymagane jest ustawienie tylko dolną zwis. Jeśli pracujesz z grzbietu lub gzymsu, każdy arkusz musi być przymocowany do górnego i dolnego paska na skrzyni. Wszystkie kołnierze na okapy i części końcowych powinna uszczelnić komorę pod dachem. Dołączyć je do najlepszych wkrętów samogwintujących z uszczelką gumową. Żeby nie rozbić i nie odlecieć nawet po kilku latach eksploatacji.

Jeśli planujesz używać barier dachu śniegu lub mosty, zawsze zamontować je na wspólnych arkuszy.

Uwagi dotyczące „Weather-szmatki”

Konik morski i żeber skrzynie powinny być tak proste, jak to możliwe: przed montażem należy sprawdzić je za pomocą poziomicy. Dolna płyta, która nazywa okapu, i nie powinien mieć żadnych zniekształceń.

Gzymsy zamontować natychmiast, bez czekania na początku blach na rąbek instalacji stałych. Uchwyty do rynien, więc trzeba dołączyć jeszcze szybciej. Następnie płatew przyłączone doliny, a ich podstawy szczelnie zamknięte i starannie jakościowe tarcicy.

Krokwie można pominąć silne i gęstą warstwę polietylenu, która zabezpiecza drewno przed działaniem penetrującej wilgoci.

Istnieje również profesjonalny zadaszenie szew, które węzły są już w pełni przeszkolony przez producenta. Po prostu trzeba przeciągnąć je do skrzyni, a następnie przymocować.

Wskazówki dotyczące instalacji podstawowej

Zanim proces ten ponownie przeprowadzić pomiar płaszczki. Jeśli są one w kształcie prostokąta, wszystko musi być po przekątnej równej długości. Należy zauważyć, że dolny szew powinien być zawsze skierowany w bok, z którego uruchomiono instalację. W związku z tym część arkusza może trzeba rozszerzyć.

We wszystkich przypadkach, podłużne szczeliny arkuszy ma oddolnego. Jeśli rampa na dachu dłużej niż sześć metrów, to musi być wykonane z kompozytu. Fakt, że w przeciwnym razie będzie bardzo trudny do transportu górne arkusze żelaza lub rolki materiału. Jak już wspomniano, materiał stosowany jest z zachodzącymi na siebie. Fronton powinny być ustalone w taki sposób, że zakrywa szew. Zamontować go na potrzebę wkrętów dachowych, które mają trwałą gumową uszczelkę.

Trochę o kalenicy

Jeśli mówimy o grzbietu, a następnie pozostawiono płaskim kształcie i jego warianty. W przypadku, gdy nachylenie dachu więcej niż 25 stopni, wymagane jest, aby zabezpieczyć śruby dachowe niezawodny. Ostrzeżenie! W tych miejscach, w których jest płaska ścianę, innych budynków lub słupów, należy położyć warstwę gumy lub folii z tworzywa sztucznego. W tym samym celu wykorzystać plastikową profil ściany.

Że się robi z rękami założonymi dach.