366 Shares 4554 views

Jak polistyren jest wykonany własnymi rękami

Zastosowanie polistyrenu w budowie szereg zalet związanych z pewnych właściwości substancji. Jest to uniwersalny materiał, który jest najczęściej używany do ocieplenia związanego z pracą, jest trwała, ma niską przewodność cieplną i dobrą odporność na ekstremalne temperatury, a tym samym nie może być działanie ognia. I ze względu na małą masę polistyrenu, własnymi rękami wykonane, łatwe w użyciu, minimalny skurcz budynku. Kompozycja z tego samego materiału, zazwyczaj są woda, wypełniacza i spoiwa.


Ze względu na fakt, że polistyren stanowi o strukturze plastra miodu, jest to doskonały materiał termoizolacyjne stosowane w nowoczesnym budownictwie. Produkować te same penopolistirolbeton własnych rąk nie jest tak trudne, jak mogłoby się wydawać na pierwszy rzut oka. Jeśli wskazówki są zgodne z pewnej danej okazji, a nawet bardziej proporcjach mieszania, jakość materiału wynikowego nie poddaje się w fabryce. Po tym wszystkim, że składa się tylko z wody, która bez trudu dostać, granulki pianki i różnych rodzajów cementu. Zazwyczaj jest to albo beton lub tynk. W celu zwiększenia wydajności poprzez polistyrenu z rąk, można użyć różnego rodzaju dodatków.

Co jest potrzebne do produkcji

Takie szerokie zastosowanie w nowoczesnym budownictwie tego materiału wynika z faktu, że cena polistyren jest znacznie niższy niż w przypadku innych materiałów budowlanych, a jakość jest jednak nie gorzej. I dokonując styropianu w domu, można zaoszczędzić jeszcze więcej na jego koszt. Aby przygotować ten materiał, potrzebny jest zestaw narzędzi, które obejmują konwencjonalne łopatę i betoniarce.

Gdy polistyren wytwarza się na swoich własnych rąk, może być stosowane jako dodatek do powyższych składników i piasku kwarcowego, spieniony polistyren , w postaci granulek. W zależności od tego, jaki powinien być ostatecznie gęstości betonu, należy uważać, aby wybrać rozmiar i dozowanie wszystkich składników. Tak więc, do produkcji polistyrenu gatunek D550 mieszanego piasku i cementu w proporcji jeden do jednego, a następnie dodaje się do mieszaniny spienionego polistyrenu zazwyczaj umieścić 0,5 metrów sześciennych. Po tym jak wszystkie składniki są mieszane, otrzymaną pastę umieszcza się w mieszalniku, i umieszczenie go w średniej mocy. Podczas pracy, wodę dodaje się smołę, stale mieszając całą mieszaninę.

Gdy polistyren jest gotowy do użycia

Aby przygotować mieszaniny polistyrenu z rękami, smoła jest stosowany, ponieważ nadaje właściwości hydrofobowych mieszaniny. Po zakończeniu procesu mieszania, otrzymaną mieszaninę wylewa się do form, które mogą być łatwo sporządzone z płyt, przewracając je razem i traktowanie wewnątrz oleju smarowego. Czas ustalania mieszaniny jest zwykle około 24-25 godzin, po czym blok wyciągnięty z formy i pozostawiono do wyschnięcia w chłodnym miejscu. Po dwóch lub trzech tygodni są gotowe do użycia.