377 Shares 5348 views

Od co i jak zbudować szklarnię do ogrodu?

Różne kultury rosną różnie w różnych krajach. Gdy rośliny rośnie dobrze w tej samej strefie klimatycznej, może umrzeć w innym. Jest to szczególnie prawdziwe w odniesieniu do kultur ciepłolubnych. Ale w większości przypadków ludzie byli w stanie pokonać te trudności poprzez stworzenie Siedliska i szklarnie. I teraz można zaobserwować duże obszary, które są uprawiane rośliny, które rosną używane tylko w regionach tropikalnych i ciepłych.

W przeciwieństwie Szklarnie

Wielu ludzi wierzy, że cieplarnianych i cieplarnianych – to tylko różne nazwy tej samej konstrukcji. W rzeczywistości są to dwie różne rzeczy. Cieplarnianych jest niska małe struktury, która jest chroniona przed wiatrem i warunkami atmosferycznymi przezroczystych paneli. Szklarnie nie są ogrzewane, całe ciepło wytwarzane wewnątrz ze względu na działanie promieniowania słonecznego i powietrza. Szklarnia może być także po prostu ogromny rozmiar, może być obecny sztuczne oświetlenie i ogrzewanie, aby utrzymać pożądany stopień oświetlenia i ciepła. Do uprawy sadzonek wcześnie poza miastem są idealne dla mini szklarni do ogrodu lub bramkowe.

Miejsce do szklarni na miejscu

Ponieważ cieplarnianych nie jest ogrzewany i nie otrzymuje dodatkowego oświetlenia, a miejsce dla niego mają być wybrane z wielką odpowiedzialnością. Obszar ten powinien być dobrze oświetlony przez cały dzień na słońcu – to lepiej umieścić budowę południowej lub południowo-wschodniej. Na tej stronie nie powinny być silne wiatry. Trzeba spojrzeć na róży wiatru lub oglądać siebie, gdzie wiosną i na początku wiatru jest mniejsza niż latem. Idealna cieplarnianych do ogrodu jest lepiej umieścić w przedniej ściany domu lub ogrodzenia. Od nich będzie odbijają światło słoneczne, a nawet cieplarnianych na mrozie lepiej rozgrzać.

Cieplarnianych na przesłuchanie: co robić

Nie tylko wybrać dobre miejsce dla przyszłej budowy, trzeba także dokonać cieplarnianych. Aby to zrobić, należy dopasować do różnych materiałów: metal arc zbrojenia, drutu wzmacniającego, drewniane kołki lub pręty, folia z tworzywa sztucznego, szkło, akryl, poliwęglan, i mocowań. Narzędzia – młotek, śrubokręt, wiertarka, śrubokręt, odcinkowych pistolet, nożyczki, żelaza lub budowa kleju. Wybór narzędzia zależy od tego, jakie materiały są używane do budowy szklarni.

Produkcja cieplarnianych własnymi rękami

Jeśli masz pod ręką materiały, szklarnia dać można zrobić własnymi rękami, bez żadnych problemów.

1-ty sposób. Wymagana folia z tworzywa sztucznego lub łuk zbrojenia z drutu, rur prosto do mocowania folii. W krainie łuku są wstawiane. Posadzone nasiona lub sadzonki. Po jednej stronie filmu są opuszczane dobrze zmielony, z drugiej – jest wciśnięty prostą rurę. Z trzecim i czwartym bokach elementów filmu są przymocowane wyposażenia i rur metalowych. Film powinien być takiej wielkości, że po konsolidacji nie wnikają w zimnym powietrzu. Jeśli jest przykrycie o żądanej wielkości materiału polietylenowego całkowicie sklejone ze sobą za pomocą żelaza w gospodarstwie domowym lub w suszarce budowę.

2 sposób. Rama jest wykonane w postaci prostopadłościanu lub trójkątnych listew drewnianych lub wzmocnienia. Jest on dołączony bezpośrednio do warstwy, szkło lub inny przezroczysty materiał nieprzepuszczalnego. Film może być klejone, zszywane lub przybite gwoździe. Uzyskana struktura jest zainstalowana w miejscu, gdzie planowane jest lądowanie roślin lub nasion do sadzenia.

Trzeci sposób. Jeżeli poprzednie dwa sposób obejmuje wytwarzanie ruchomego szklarni, to nadaje się do stacjonarnych. się ramy, która jest wykopane w filarach ziem z drewna lub metalu. Na drzwi lub okna zawiasy zapiąć stare ramy okienne. Tak więc zawiasy mogą być tylko z jednej strony (na Access), z drugiej strony ślepy.

kup szklarnię

Gotowy dać szklarnie są sprzedawane w wielu sklepach, trzeba tylko patrzeć. Ale nie idź na zakupy, można znaleźć wszystko na dostawę internetu i porządku. Opakowanie jest łatwe – rama, nogi, lub podstawa, materiał i zacisków do zaciśnięcia pokrycia. Dobra reputacja wygrał szklarnię „Dayas”. Instalacja jest bardzo prosta – trzeba wyjść z przypadku projektowania i na przemian ciągnąc każdą sekcję, trzymać nogi na ziemi. Może być taka siedliskiem dla kwestionowania kupić tanio – rozpoczyna się od 30 USD kosztów. Takie napięcie mobilna konstrukcja jesień łatwe do mycia, klapki i nie zajmują dużo miejsca.

Nowoczesne technologie w produkcji szklarniach i cieplarniach

Nie można tracić czasu i kupić gotowe szklarnię do ogrodu. Okaże się droższe, ale pozwala zaoszczędzić czas. Gotowe szklarnie poliwęglanowe o niezawodność i prostota łączą cechy wszystkich trzech poprzednich opcji. Lekka konstrukcja, można pozostawić w obszarze przez cały rok i mogą być czyszczone w pomieszczeniu gospodarczym. Nie boją się promieni słonecznych i mrozu. Gdy to poliwęglan ma wysoką przepuszczalność światła i ma dobre właściwości izolacyjne.

Szklarnie dla domków z poliwęglanu mają przewagę nad innymi projektami. Jednakże istnieją również wadę – jeśli silny początek dużej wielkości grad, nie można uniknąć uszkodzenia materiału pokrycia. Można zbierać szklarnię i niezależnie. Na to będzie wymagało prowadnice do poliwęglanu, poliwęglan się, stojaki i sprzęt. Głównym problemem – jest możliwość zrobić wszystko dokładnie, musimy ujawnić umiejętności poliwęglanu.

Określić, które cieplarnianych jest najlepszy, to może być tylko sam właściciel, bo ktoś preferuje się ustatkować z rękami, a ktoś, kto lubi kupić wszystko gotowe.