640 Shares 8851 views

Koła pawęży łodzi PVC własne ręce: rysunki, zdjęcia

W ostatnich latach, pontonów zyskały sporą popularność w porównaniu z konwencjonalnymi, wykonany z duraluminium. Okoliczność ta służyła wiele powodów. Przede wszystkim te produkty są znacznie tańsze, ale nie ograniczając się do, na ich przechowywanie nie wymaga oddzielnego pokoju lub garażu. Podczas transportu nie trzeba korzystać z dodatkowych urządzeń. W całej tej gumowej łodzi jeśli chcesz wziąć właściciela gdziekolwiek rzeki lub jeziora, zwłaszcza w odniesieniu do przypadku, gdy urządzenie ma pawęży. Stwierdzenie to jest prawdziwe, nawet jeśli nie jest silnik, o mocy 3 KM. Jednak pamiętając o konieczności zamontowania silnika ryglowej, wielu fanów połowów zapomnieć o RV dla łodzi PVC. To pominięcie wystarczająco poważnie, dlatego zaleca się, aby go naprawić.

Konieczność stosowania kół szczeblinowe

Jeśli zdecydujesz się zrobić koło łodzi pawęży PVC z rękami, to warto pamiętać, że poruszać się trzy lokalne ponton nadmuchany jest dość prosta. Z, który może obsługiwać każdy mężczyzna średniego kompilacji. Przeciągnąć urządzenie do kilkudziesięciu metrów nie jest trudne. To będzie o wiele trudniej jest poradzić sobie z takim zadaniem, jeśli łódź jest pełne wyposażenie i akcesoria rybackie. Zadanie jest skomplikowane w przypadku, gdy zamontowany silnik zaburtowy pawęży. Jeśli usuniesz ten silnik i przesunąć cały sprzęt osobno, prace potrwają długo. Dlatego wielu rybaków teraz używać kółka do PCV pawęży łodzi, własnymi rękami mogą być wykonane dość łatwo.

Oczywiście, na sprzedaż ty też będzie znaleźć wiele kół. Mogą się one różnić się rozmiarem i szerokości. Eksperci doradzają wyborze koła, które mają średnią wielkość i dość imponującą szerokość. Dzięki tej Ponadto, można łatwo zwinąć łódkę na miejscu z gęstej gleby. Pomóc koła i na piaszczystych plażach. Ważne jest również, że te koła, jak również wszystkie elementy mocujące wykonane są z materiałów, które nie boją się wilgoci.

Przygotowanie niezbędnych narzędzi i materiałów

Jeśli zdecydujesz się zrobić koło łodzi pawęży PVC z własnymi rękami, będzie można zaoszczędzić kilka tysięcy. Jednak będzie można dokonać koła z takich elementów złącznych, które będą miały pewne parametry, a mianowicie szerokość, długość i rozmiar. Do pracy będą potrzebne do przygotowania dwóch kół, przy czym średnica każdej z nich należy osiągnąć 35 cm. W odniesieniu do szerokości, może zmieniać się od 60 do 80 milimetrów. Przygotuj kwadratowy profil o boku 25 mm. Aby zrealizować zamocowanie kół wymaga pewnej średnicy rury. Jako elementy mocujące wykonania kołki, śruby, podkładki i nakrętki. Profil mocujący musi być oczywiście wykonane ze stali nierdzewnej. W tym przypadku, mistrz będzie musiał przepłacać trochę, ale koła będzie trwać dłużej niż jeden sezon, a przez wiele lat. Ponadto trzeba będzie piłę, zaprojektowany do pracy w metalu, jak również klucza lub szczypiec i wiertarką.

porady ekspertów

Jeśli zdecydujesz się zrobić koło łodzi pawęży PVC z własnymi rękami, to będzie konieczne, aby szukać pomocy u doświadczonego spawacza. Praca tutaj będzie przez kilka minut, więc nie trzeba przepłacać. Całkowity koszt materiałów będzie około 1500 rubli.

Technologia pracy

Po zbierane będą wszystkie narzędzia i materiały, można przystąpić do części praktycznej. Instrukcja nie wymaga zbyt wiele trudności. Początkowo jest to konieczne do określenia miejsca do mocowania na zawiasach kół profilu pawęży. MG powinien pamiętać, że nie powinny one przeszkadzać w pracy silnika, w przeciwnym razie można pożegnać się śruby. W poz fiksacyjnego ustalany jest to konieczne, aby przesunąć ten segment dół i koła muszą być usytuowane nieznacznie poniżej dolnej krawędzi rygla do promieniowej długości, przy czym konieczne jest dodanie około 5 centymetrów.

Pozwoli to zapewnić niezbędny poziom bezpieczeństwa i zmniejszają opór przepływu. Uchwyt do mocowania kół mogą być proste lub pod kątem. Pierwsza opcja może być uznane za wystarczająco mocny i łatwy w produkcji. Zakłada on mniej pracy dla spawacza, między innymi, monolityczny wspornik ulegnie imponujący wpływ. Jeżeli wspornik spawania pod pewnym kątem, koła zostanie umieszczona pod dnem łodzi i nie zakłóca pracy silnika.

Uchwyt montażowy do mocowania kół

Kiedy produkowane felgi szczeblinowe dla łodzi PVC z ich rąk, ramię może być umieszczony pod pewnym kątem. Aby to zrobić, w początkowej fazie profilu długości cięcia 4. Dlatego konieczne jest użycie wymiary, które są odpowiednie dla danego statku. Do dolnej części za pomocą urządzenia spawalniczego musi dołączyć rurę, która ma pozostać pierścień. Rury powinny być wykonane przez mały otwór. Do niego za pomocą sworznia wzmocni pierścień. Wśród innych rzeczy, z pierścieniem wewnętrznym rury trzeba spawać nakrętkę pożądanej średnicy. Wyeliminuje to tłoczenie kół zamontować.

Kreator rekomendacja

Jeśli będzie produkowane felgi szczeblinowe dla łodzi PVC z ich rąk, rysunków, można tworzyć własne lub wypożyczyć je z wyrobu. Dolne zakończenie rurki jest zalecane, aby zamknąć zatyczki z tworzywa sztucznego lub gumy. To uchroni przestrzeń wewnętrzną z wody. Tak, i przyjrzeć się być lepszym członkiem.

Metodologia pracy

Z górnej części wiertła musi być zrobione z dwóch otworów przelotowych. Za ich pośrednictwem można później być instalowane na kołach pawęży. Teraz trzeba połączyć dwie części mocowania za pomocą spawania. Kąt pomiędzy elementami może zmieniać się w zakresie od 35 do 45 stopni. Końce jedne przycinać w celu dopasowania mocniej do siebie pod wybranym kątem.

Po zakończeniu operacji zgrzewania być zakończona, konieczne jest nałożenie na kole rury i zablokować je za pomocą zawleczki i podkładki. Na to możemy założyć, że koła na pawęży łodzi PVC własnymi rękami, którego zdjęcia są prezentowane w tym artykule zostały spełnione. Jeśli chcesz, nasadka może być pomalowane farbą wodoodporną.

Montowanie kół

Mocowanie koła na pawęży jest uważany za trudniejszy etap w porównaniu z tym, co zostało opisane powyżej. Dlatego podejście do prowadzenia tych prac powinna być bardzo poważnie. Początkowo trzeba dołączyć do montażu na drewnianej pawęży. Otwory są rysowane znaku, a następnie za pomocą otworów wiertniczych wiertła w poprzecznicy wymaganej średnicy. Następnym krokiem jest użycie małego arkusza, który jest wykonany z PCB, aluminium lub duraluminium, a następnie zrobić to dokładnie taka sama dziura. Perforowana blacha jest stosowana do wnętrza pawęży, i po to się robi w otworze, jak w drzewie. Podczas instalowania śruby należy upewnić się, że nasadka umieszczona na części łodzi. Kiedy produkowane domowe koła szczeblinowe dla łodzi PVC, zastosowanie metalowej płyty pozwala na rozłożenie obciążenia jak najbardziej równomiernie na terenie łodzi. Natomiast jeśli umieścić śruby wewnątrz, to gwarantuje, że strona z łodzi nie zostanie uszkodzony na projekcjach. Krążek jest popychany na śrubach o odpowiednim rozmiarze. W następnym kroku śruby koła są zainstalowane na danych i nakrętkę i podkładkę.

Niuanse pracy

Jeśli myślisz o tym, jak zrobić koła do PCV pawęży łodzi, podczas wykonywania powyższych prac należy zapewnić, że koła były pod pawęży. Jest to prawdą w przypadku korzystania z systemu blokady koła w określonym kątem. Opisana procedura musi być powtórzona, a drugie koło, dopiero wtedy można założyć, że praca jest zakończona. Kreator może zainstalować pawęży zamontowany na łodzi gumy wygodnie zwinąć ją wzdłuż brzegu, brudem, kamieni i piasku.

Domowe koła pawęży do łodzi PVC, rysunków, które można łatwo zrobić własną, są wystarczająco proste. Dzięki niej będzie w stanie obsłużyć każdą rybę. Ale przed tym trzeba się upewnić, że masz umiejętności do pracy z żelaza, narzędzi i drewna. W rezultacie okazuje się, że koszt nowych kół jest 3 razy niższe niż te, które można kupić w specjalistycznych sklepach.

wniosek

Rysunki koła pawęży do łodzi PVC pozwoli wyeliminować ewentualne błędy. Nie należy zakładać, że zachowanie powyższej pracy jest niemożliwe. tyle tylko, żeby rozpocząć proces, jak to będzie dalej sama.