528 Shares 4374 views

Samochodów „Renault Duster” (diesel): przeglądy właścicieli, wszystkie plusy i minusy

Renault Duster – dziełem francuskiej grupy motoryzacyjnej, ładny SUV z ceną sedan budżetu. Jest już gwarantem popularności, ale to jest inna i bardziej uderzające konstrukcja i dobre specyfikacje i niezniszczalność na drodze krajowej.


sprzedaż wiązana SUV

Francuski "Reno Daster" na lata 2011-2015. kwestia ta została najbardziej dostosowany do rosyjskich warunkach klimatycznych. Wszystko płyn techniczne i urządzenia mogą pracować w niskich temperaturach, na płyn do spryskiwaczy w nim ustawić zbiornik pięć litrów, posiada również dużą pojemność baterii w 70a-godzin i generator dużej mocy, zwiększony obszar czyszczenia szyby, stosuje się specjalne tryby ogrzewanie kabiny i ustawienia systemowe zostały zmienione wtryskowego. I to jest ważne dla SUV, dno jest chroniony przez silny blachy stalowej.

Dostępne „Duster” w mono- i na wszystkie koła wersji napędowych trzech wykonaniach elektrowni, manualną lub automatyczną skrzynią biegów.

Benzynowe silniki 1,6 do 2,0 litrów i 102 do 135 litrów. a. Różnią się one całkiem przyzwoite charakterystyk dynamicznych – 13,5 i 10,4 sekund do kilkuset km / h. Mają również wysokie zużycie paliwa – 7/11 i 6.5 / 10.3 litrów na 100 km, odpowiednio.

Później pojawił się na zdolności samochód „Duster” silnik wysokoprężny 90 litrów. a. i objętości 1,5 litra, o wiele bardziej ekonomiczne, lecz pozostaje w tyle za dynamiki. To przyspiesza do 100 km / h przez ponad 15 sekund.

Dla Rosjan, SUV jest w czterech wersjach wyposażenia. Silnik napędowy zamontowany jest na ekspresję pojazdu i uprawnień. Należą do wykończenia "Reno Daster" (diesel) cena wynosi 650 tysięcy złotych. Rub. i 705.000. pocierać. bez dodatkowego wyposażenia.

W urządzeń Expression obejmuje poduszki powietrzne dla kierowcy i ABS, wspomaganie kierownicy, radio CD z obsługą Bluetooth, przednie szyby, centralny zamek i pilotem, kierownica z regulacją wysokości i siedzenia kierowcy.

Pakiet obejmuje również ogrzewanie Privilege i zasilany lusterka, podgrzewane przednie fotele, klimatyzację oraz komputer pokładowy.

Są trochę inna i zewnętrznie. W „ekspresja” relingi dachowe, klamki i lusterka w kolorze czarnym, chromowane nakładki tylko kratki. Ta sama konfiguracja „Priveledzh” chrom jeszcze szyny i wykładzinę w rurę wydechową i dolną część zderzaka. Klamki i lusterka lakierowane w kolorze nadwozia.

Zalety silników Diesla

Europejscy producenci samochodów coraz częściej ustawić jednostki zasilania na olej napędowy. Bardzo często są one wykorzystywane do crossoverów i SUV.

silniki diesla do benzyny ma znaczące zalety, szef wśród nich – wydajność i wysoki moment obrotowy.

Nowoczesne silniki tego typu spędzić prawie jedną trzecią mniej paliwa niż ich odpowiedniki benzynowych. Olej napędowy jest tańszy niż benzyna.

A inna niezaprzeczalną zaletą takiego urządzenia, w szczególności w kontrolowaniu szkodliwych emisji – niski poziom tworzenia się dwutlenku węgla.

Istotną wadą, przynajmniej dla rosyjskiego nabywcy, to wyższa cena samochodu. Na przykład, aby „Reno Daster” cena -dizel jest wyższa o 65 tys. Rubli, niż benzyny w takiej samej podstawowej konfiguracji.

Ponadto, takie silniki wymagają częstszej konserwacji. W każdym razie, to są wymagania w Rosji. Wszakże w paliwie diesla zawiera więcej niż jakichkolwiek zanieczyszczeń, które mogą zatkać filtry paliwa.

Paliwa krajowa niższej jakości niż europejskich w związku z tym kosztów paliwa niezbędnego do uwzględnienia specjalnych dodatków, nie pozwala na to, aby zatrzymać się w niskich temperaturach, lub napełnianie urządzenia wyłącznie paliwa wysokiej jakości.

DPP roślin

„Reno Daster”, a pozostałe dwanaście modeli Renault wyposażony K9K silnika 1.5 dCi. Elektrownia ta znana jest ze swojej wytrzymałości, wydajności i niezawodności od ponad dziesięciu lat.

Czterocylindrowy silnik 8-zaworowy i napęd pasek rozrządu, z nowoczesnym systemem zasilania Common Rail. Jest ekonomiczny, producent twierdził, zużycie paliwa wynosi 5,0 litra na autostradzie, w mieście – 5,9 litra w cyklu mieszanym – 5,3 litra.

Nawet przy niskich obrotach – 1750 obr / min – silnik generuje duży moment obrotowy 200 nm.

Maksymalny moment obrotowy – 4000 obr / min, wydajność – 90 litrów. a.

Używaj tylko sześciobiegową manualną skrzynią biegów, urządzenie nie jest zainstalowane na wszystkie koła wersji napędowej „Reno Daster” (diesel).

Specyfikacje "Renault Duster"

wersja koła napędzające pojazd posiada duży prześwit – 210 mm, ale mniejszą objętość bagażnika – 408/1570 l monoprivodnom niż jego odpowiednik.

Wymiary (L x W x B). – 4,3 x 1,8 x 1,7 m wyposażony masa – nieco więcej niż 1,3 m, całkowita – 1,8 m.

Po raz pierwszy użyty w sześciobiegową skrzynię biegów do ciężkich terenowych zmniejszona. Oznacza to, że podczas jazdy na suchej nawierzchni czyste i musi być dotykane bezpośrednio z drugiej transmisji.

Napęd na cztery koła „Reno Duster” może pracować w trzech trybach.

W pierwszym, moment obrotowy przekazywany jest na przednie koła. W tym trybie (2 koła) może zostać przyspieszona do prędkości maksymalnej przy niskim zużyciu paliwa.

Gdy przednie koła są poślizgiem, automatycznie do 50% momentu jest przenoszone na tylną oś. Ten tryb AUTO.

Tryb LOCK zamykany sprzęgło elektromagnetyczne, obracać obie osie. Ten przeznaczony dla trybu off-road, maksymalna ilość zużytego paliwa, a stopa nie powinna być większa niż 80 km / h inaczej transmisja będzie przegrzać tak, że sprzęgło może ulec uszkodzeniu.

Problemy ze sprzedażą wersji diesla

Tak, mimo wielu zalet wszystkie koła SUV Drive „Reno Daster 1,5” (diesel), kupił jej rosyjskich kierowców niechętnie.

Obliczanie faktu, że wersja zwrotnicy, które jest zamontowane na ciężkim silniku paliwa, znamienne tym, dobrej trakcji przy małych prędkościach i małego zużycia paliwa będzie bardziej rynkowe niż modyfikacji słabych lub żarłoczne silniejszych silników benzynowych, nie jest uzasadnione.

Na pierwszy rzut oka, to widać różnicę w cenie, ale tylko jeśli to jest powód? Po tym wszystkim, producent twierdzi, bardzo małe zużycie paliwa. Z dużą liczbą wyjazdów napędowego rozjazdu powinien szybko się zwraca.

Test diesel

„Duster” po prostu prosi o przeprowadzenie jazdy próbnej, które albo potwierdzić właściwości określone przez wytwórcę, lub odmówiono im.

SUV – samochód terenowy. I nabiera w zasadzie połączyć i podróżować po mieście, a do pokonania teren.

Według opinii, Renault 2011 zachowuje się dobrze na brud i wiejskich drogach, z pewnymi skrada odkształcenia ponad wzgórzami porośniętymi trawą. Wysokość jazdy Stock nie wystarczy dla wszystkich kolein i wybojów złej drogi, ale chroniony dno sprawia, że problem ten mniej dotkliwe. Krótkie zwisy i dobrze zaprojektowane zderzaki pozwalają przezwyciężyć strome podjazdy i zjazdy.

Właściciele „Renault Duster” kiedykolwiek jeździć po ulicach miast i miasteczek, przez kałuże, które zanika w bagnie, wzdłuż dróg. I one określane co Główną zaletą SUV na trudnych drogach. To jest to, co nie przeszkadza.

Po pierwsze, to dość prosty samochód, „Reno Daster” (diesel) sprzętu, który nie cierpi z powodu ekscesów elektronicznych, a dno jest dobrze chroniony, trudno jest złamać, złamać lub rozerwać się w nim wszystko, czego potrzebujesz w podróży.

Po drugie, warto nie tak to jest bardzo drogie, to jest możliwe, aby wymusić kałużę lub wspiąć się na wzgórze, przechodząc przez ulicę, która będzie powodować pewne ból serca w odniesieniu do kosztów samochodu jest znacznie więcej niż milion rubli.

Renault Duster (diesel) na drogach

Informacje zwrotne od kierowców „Reno” najgorsze odcinki terenowe odbywa ciekłym błocie. W każdym przypadku, aby zatrzymać w środku dużych kałuż nie może. „Duster” tkwi w nim, nawet w trybie LOCK. Urlop może tylko swinging maszynę iz powrotem więcej niż metr.

Wycieczkę na drodze potwierdzenia, że ciąg silnika nie jest na tyle, na szybkość pojawienia się zaznaczono moment, znacznie wyższy 1750. Niektóre sterowniki są nazywane 2000, a niektóre nawet 2500 obr / min. To było prawie jedyną istotną zaletą silnika wysokoprężnego przed benzyną dwulitrowy, jeśli nie brać pod zużycia paliwa konto. Nawet w najtrudniejszych warunkach terenowych podczas długich przejażdżek na przekładni redukcyjnych i pierwszego pełnego zużycia paliwa napęd jest mniejsza niż 9 litrów na sto kilometrów.

Renault Duster (diesel) na ulicach miasta

Ze względu na nieobecność pierwszej transmisji, brak przyczepności, słabe przyspieszenie dynamiki na ulicach miasta z sygnalizacją świetlną i muszą być odtworzone z serii w wielu wycieczek do diesel „Duster” co najmniej niewygodne. Zużycie paliwa w tym przypadku wynosi aż do 8 litrów na 100 km.

W ogólnym przepływie SUV może poruszać się tylko z czwartego biegu. Te braki podkreślił w „diesel” Reno Daster opinie właścicieli.

Wszystkie wady silnika małej mocy pojawiają się w nierównym rytmie życia metropolii, ale prawie całkowicie znikają w sprawnym przepływie życia w głębokiej prowincji.

Nie ma potrzeby, aby nagle zacząć i przyspieszenia, skok z zespołu do zespołu, pospiesz się i wyprzedzać. Tyle łatwe, aby przejść do prawej rzędu, oszczędność paliwa i własne komórki nerwowe.

Renault Duster (diesel) na autostradzie

W wysokim biegu na SUV spokojnie pokonuje nierówności drogi z prędkością przelotową 110 km / h, pozostawiając drogę i nie Ryskov. Przyspieszenie do maksimum będzie długa, a to nie jest tego warte. Przy wysokiej prędkości obrotowej silnika towarzyszy hałas, który łączy się z hałasem z opon i headwind. Ponadto przed każdym nawrocie tempa mają nadal spadać z powodu silnego rolki i brak czułości kierownicy.

Plus jazdy przy tej samej prędkości jest znaczna oszczędność paliwa. Zużycie paliwa, opinie, nie wyższy niż 5,4 litra na 100 km.

"Reno Daster" (diesel) w zimie

Eksperci twierdzą, że silnik wysokoprężny Renault Duster nawet w pierwszej wersji jest całkowicie przystosowana do trudnych rosyjskich zim. Producent ogłosił minimalną temperaturę, w której silnik dostał – jest minus 25 ° C do Rosji. jest pięć stopni wyższa niż w Europie.

Przeznaczonych (olej napędowy) silnika „Ścierka” pali kilka aż rozgrzaniu, ponieważ od rozpoczęcia bogatej mieszanki dostarczanej do silnika zagwarantowane jest nawinięta w niskich temperaturach. To nie całkowicie spalić, stąd dym, który znika po kilku minutach pracy silnika. Zjawisko to – wynik ustawieniach pokładowej elektroniki. Ktoś nie zwracać uwagę na wydechu, ktoś zmienia ustawienia.

Elektronika nie pozwala na to grzejnik, nie pracować do świecy żarowej, która w trybie uruchamiania silnika zużywa prąd do 80 A. elektrycznych elementów grzejnych do ogrzewania kabiny po uruchomieniu silnika jest podłączony tylko do pracy wyjścia.

W salonie przenieść ciepło bardzo szybko. Przy maksymalnej temperatury powietrza i prędkości obrotowej wentylatora, nagrzewa się w prosty sposób. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że taka ocena jest subiektywna, jest to pozytywna rzecz do pracy off-road w środowisku, gdzie zimne więcej niż sześć miesięcy.

W odniesieniu do podróży w zimie śnieg maszyna spoczywa dość pewny siebie, nie zatrzymał się, przynajmniej na razie nie uda w śniegu aż do ich węzłów.

Na napędem na przednie koła może udać się na parapet śniegu NASYPOWA z czyszczenia ulic.

Na dziewicy podłączonego przy pełnym napędem zrywa przywiązanie śnieg na twardym gruncie i jest w stanie stworzyć falę śniegu.
Tak, i to jest potwierdzone w większości na „Reno Daster” (diesel) opinii właścicieli, wszystkie wady wyjazdów zimowych odnoszą się jedynie do rozpoczęcia nagrzewania kabiny.

Chociaż przy tej okazji bardzo różne zdania, gdyż pojęcie „gorące” i „zimne” wystarczająco indywidualnych oraz warunków klimatycznych rozległego kraju znaczące różnice.

"Reno Daster" (olej napędowy) 109

Liczba kierowców wykonali swoją pracę, a w 2015 roku pojawił się w linii napędowych „Duster” mocniejszy silnik wysokoprężny.

Stosując niektóre z innowacji, motoryzacyjny eksperci firmy zachowali głośność silnika i jego geometrii, ale zwiększona pojemność do 109 litrów. a. Średnie zużycie paliwa dla ruchu miejskim nawet nieznacznie spadła.

Poprzez czyszczenie emisję szkodliwych substancji Nowy silnik spełnia wymogi Euro 5, a maksymalny moment obrotowy to samo 1750 obr./min już 240 N.

Nowy „Reno Daster” (diesel) w zimie powinien czuć się lepiej. I różni się od europejskich odpowiedników żarowe o różnych cechach i zmodyfikowanego układu wtryskowego, nowy grzejnik i dodatkowe elementy grzejne, które pozwalają ciepłe wnętrze przed silnikiem.

Cechy nowego silnika wysokoprężnego

Od 2015 roku silnik diesla wyposażone są w modelu nie tylko napęd na wszystkie koła, ale i wyraz w wersji 4×2. Do tej pory tylko z dawnej skrzynią sześciobiegową.

Jednak doświadczeni kierowcy uważają, że SUV diesel automatyczna skrzynia biegów będzie kolidować tylko z częstych wyjazdów do terenu.

Samochody są przyspieszane do 100 km dla 12,5 sekund prędkości maksymalnej – 166 km / h.

Stały się one jeszcze bardziej ekonomiczne zużycia paliwa, zmniejszenie poziomu hałasu. Kierowcy napisać, że nawet rozmowy w kabinie nie może krzyczeć na pracującym silniku, ale tylko do prędkości 130 km / h.

Diesel „Reno” stało się łatwiejsze do zarządzania na ulicach miast, stabilną pracę przy niskich prędkościach.

Nadal dobrze na pokrytej śniegiem drodze w trybie LOCK jest dość łatwe do pokonania małe zaspy.

Ledwie wymagania wadą nowego silnika do składu paliwa. Jedna dysza „Duster” (diesel) kosztuje $ 250 i niskiej jakości oleju napędowego bezpośrednio prowadzi do niewydolności tych poszczególnych elementów.

Rzeczywista żywotność silnika w celu omówienia wcześnie, ale eksperci twierdzą, że co najmniej 300.000 km, oczywiście, z terminową obsługę oraz zastosowanie wysokiej jakości materiałów i paliwa.

Ceny dla „Reno Daster” przedziale od 845 000 rubli dla wersji wyraz 950.000 rubli. Luxe Privilege dla dużej liczby funkcji bezpieczeństwa, światła przeciwmgielne, podgrzewaną przednią szybę i przyciemniane tylne szyby, tempomat, skóra w kabinie i wiele innych przydatnych i przyjemnych drobiazgi. Luka w kosztach wysokoprężnych i benzynowych samochodów pozostaje, ale ponieważ nowy diesel jest teraz jeszcze bardziej ekonomiczne, to może się opłacać nawet szybciej.

Liczba właścicieli

Nowy „Duster” (diesel), opinie, naprawdę stać się bardziej zwinny w ruchu miejskim, łatwiejsze przyspiesza i jedzie na wyprzedzanie na torze.

Jeśli chodzi o zużycie paliwa, miasto, że „zjada” niewiele więcej niż 7 litrów paliwa na 100 km na autostradzie bez obciążenia i przy niskiej prędkości do 110 km / h – 6,5 litra, z pasażerów i bagażu przy prędkości 150 km / h – 8 l.

Doświadczeni kierowcy uważają, że nowa „Duster” przyspieszyć do prędkości powyżej 130 km / h nie jest konieczne. Nawet przy 10 km / h więcej, a samochód traci stabilność. Następnie sterownik jest już wymagane najwyższą koncentrację za kierownicą.

Właściciele mają zwrócić uwagę na fakt, że na drodze, przyspieszenie do prędkości podróżnej, można przejść do szóstym biegu przy 2000 obr./min silnika nie szumi, skrzynia biegów działa prawie jak automatyczne.

Szczególnie wrażliwe Ustalono, że najbardziej ekonomiczny sposób na drodze – jest bieg piąty, 2500 obr / min, z prędkością 80 km / h. Ale kto jest w pewnej prędkości będzie prowadził pojazd z dobrej wydajności off-road?

Ogólnie rzecz biorąc, na nowym SUV „Reno Daster” (diesel) Opinie właścicieli wszystkich wad, o których mowa we wnętrzu pojazdu. I to na działanie jednostka napędowa nie jest naruszona.

Nowy "Reno Daster" dziś – 2015. – stał się jednym z najbardziej popularnych SUV w Rosji. Jest niezawodny, zachował wszystkie zalety poprzedniej wersji, wady są mniej, bo niektóre błędy zostały zrobione zauważalne. Połączenie poważny terenowych cechach i cenach kompensuje skromny wystrój i mały zestaw podstawowych funkcji.

Więc co z samochodu „Reno Daster” (diesel) Opinie właścicieli wszystkich plusów i minusów nie są jeszcze w stanie opisać dokładnie z powodu małej życia samochodu, jednak jest bardziej popytu niż w poprzedniej wersji o mniejszej mocy silnika.