354 Shares 4763 views

Skuter trzykołowy, napędem na dwa koła lub z napędem na przednie koła, dwóch tylnych

Dziesięć lat temu, na drodze nagle przewrócił niezwykłe skutery. Skuter trójkołowy był prawdziwie rewolucyjna konstrukcja. Dwa koła nie znajdują się z tyłu, jak zwykle, ale z przodu. Kto pierwszy miałem go w głowie, a to nie jest znana. Ale pierwszy model z recesji rosnących emocji nie wywołała wiele emocji wśród konsumentów. Następnym krokiem jest nowa próba.


Gdzie bardziej konwencjonalny wygląd ten sam silnik, ale, zgodnie z oczekiwaniami, z dwoma kołami z tyłu. Porozmawiajmy o niektórych innych modeli, w porządku.

skuter trzykołowy

Jak wybrać kółka do transportu, dwa lub trzy, zdecydować, w zależności od celu, w jakim zostało nabyte. Dla przeciętnego kierowcy skuter dwukołowy jest bardzo wygodne: wystarczy dobrze manewrować i łatwe do pokonania korków.

Ale nie jest to kategoria osób, dla których jest to bardziej wygodne, aby być bardziej trwałe środki, które to skuter trzykołowy. osoby starsze, osoby niepełnosprawne, mieszkańcy i rybaków, myśliwych i ogrodników.

Oczywiście, opracowany specjalnie dla osób niepełnosprawnych pierwszy taki pojazd. Prosta konstrukcja składa się z dwóch tylnych i jednym kołem przednim.

Jednakże, transport trójkołowy nie jest pomijany uwagę i fanów rasy, woląc swoje pojazdy minibike. Powody to dziwne, na pierwszy rzut oka prozaiczny wyboru:

  • ponieważ silnik jest przesunięty do tyłu, to nie koliduje ze stopami;
  • transport ten jest dobrze chroniona przed zanieczyszczeniami;
  • Stabilność trójkołowy dwóch.

funkcje

Skuter może być chodzenie na kółkach, sport, lub ruch. Przed pierwszym użyciem, na ogół słabymi silników do 150 metrów sześciennych, oraz z jednego lub dwóch miejscach.

Cargo skuter posiada kufer, które mogą być używane do przenoszenia dużych pudeł, toreb i innych przedmiotów. Transport taki jest w stanie przewieźć ładunek w głównej do stu pięćdziesięciu kilogramów, a rzadko się do dwustu.

Modele rekreacyjne i handlowe mogą mieć dach i szkła z wycieraczki. Zasadniczo, jak te modele są skutery, jazda na benzynie. Ale producenci są również prace nad rozwojem modeli gazowych i hybrydowych. Prędkość transportu do sześćdziesięciu kilometrów na godzinę.

modele sportowe są bardziej wydajne maszyny. Przemieszczenie ich do 250 centymetrów sześciennych, a w niektórych przypadkach nawet do 580. Są one reprezentowane przez chłodzony cieczą czterech agregatami. Modele te mają tylko silniki benzynowe. Dachy w nich, oczywiście, nie zdarza. Ale szyby mogą być świadczone.

W zależności od przeznaczenia pojazdu jest trójkołowy skuter na hamulce jednego lub wszystkich dyskach.

Szyk i tak wystarczy?

Skuter ogrodzony przypomina skrzyżowanie motocykli i samochodów elektrycznych podróżować w magazynach. Ale jeśli spojrzeć na wskaźniki cen, transport ten zaczyna wyglądać luksus:

  • Przyjemność skuter z dachem pięć tysięcy dolarów;
  • ciężarowe – siedem tysięcy dolarów;
  • sport – od dziesięciu do dwunastu tysięcy.

Cena zależy od parametrów technicznych modelu. Ale to transportu wyraźnie nie jest tanie. Chociaż, jeśli umieścić szlachetnych celów, wartości nie będą miały żadnej wartości. Jednakże, jeśli chcesz, możesz łatwo zebrać trójkołowy podwójne skuter lub pojedynczego siebie. Wszystkie akcesoria dla tej sprzedaży. Trzeba tylko znaleźć odpowiedni rower, trochę wysiłku – a pojazd jest gotowy.

Ten skuter zużywa niewiele paliwa i jest bardziej wygodne i mniej niebezpieczne formą transportu dla ruchu na drodze i torze. Niezbędnym narzędziem mogą być skuter trójkołowy dla rybołówstwa, polowania, a także w kraju.

skuter sprzeczne

Po raz pierwszy te dziwne pojazdy pojawiły się w Europie i największym producentem skuterów Piaggio zaczął produkować je w kilku wersjach: Gilera Fuoco 500, Piaggio MP3 400, 250 i 125.

Fakt, że pojazdy trzykołowe bardziej stabilne dwukołowy, wszystkie absolutnie pewien. Próby rozpocząć produkcję tego typu skuter pojawiła więcej niż jeden raz. Jednak oni nie doświadczyć ciepłych uczuć dla tej prostej przyczyny, że uczucie zniknęło napęd poprzez przechylanie lub obracanie, a także zwiększenie rozmiaru szerokości.

skuter trzykołowy „Honda Gyro"

Japoński postanowił uporać się z ludzką niechęcią do skuterów takie, że koła zostały wprowadzone od siebie blisko do mocowania zawiasu do korpusu skutera. Okazało się, kiedy kierowca wykonuje obrót, transport wygięty.

Oczywiście, ze względu na jego niezwykłą skutera trójkołowego „Honda” przyciągnęła uwagę wielu ludzi. Ale potem zaczęli dostrzegać, że jego stabilność nie jest dobre, ale z tworzywa sztucznego stosowany w kontakcie z nim zostawić żadnych śladów sobie na bruku.

Przełom lub awaria ponownie?

Doświadczony motocyklistów i skuteristy świadomi, że poślizg na przednim kole jest o wiele bardziej poważne niż w plecy. Jeśli to się dzieje za kroplą jest możliwe, aby zapobiec poluzowaniu hamulec, ale poradzić sobie z dryfu przedniego koła jest zwykle niemożliwe. Tak więc okazuje się, że trzecie koło za nie daje dużą stabilność. Ale jeśli, przeciwnie, aby ustawić go w przód, to zakłada się, że opór wzrośnie w czasie. Z tego nadchodzącego wielkiego dzieła inżynierów. Iw towarzystwie Piaggio dostał się do pracy. Według firmy byli w stanie dokonać rewolucji, a oni uruchomiła nowy skuter trójkołowy. Opinie dotąd o nich zaginął. Czas pokaże, czy pomysł jest wykonalny.

Na przedniej stronie są dwa koła uchylne. Przechylne wyposażone dźwignie aluminium cztery osie stałe na rurze centralnej ramy oraz dwa kanały prowadnicy w każdym końcu, które są połączone poprzez łożyska kulkowe i wahacze. Podczas skręcania kierownicą na końcu paska może pochylać się względem ramy. I jedno i drugie koło z przodu mają zawieszenie i tarczę hamulcową. Przerwanie funkcja agenta jest aktywna, ale może być włączony automatycznie.

Silniki trehkolesniki rewolucyjne są 400 i 500 metrów sześciennych, przyspieszenie do 150 km na godzinę. Twórcy twierdzą, że taki system pracy czyni z tej formy transportu jest znacznie bardziej stabilny, szczególnie w przypadku przeszkód. W Moskwie, można teraz kupić kompletny zestaw Piaggio MP3 250 do 7300 euro.