166 Shares 7491 views

Depilacja intymna: jak usunąć włosy w domu?

Depilacja intymna znane ludzkości od dawna. Po tym wszystkim, starożytna kobieta włosy usuwano z delikatnych miejscach. Depilacja najbardziej delikatnych miejsc do tej pory jest tradycją w niektórych stanach wschodnich.

Oczywiście, można regularnie odwiedzają salony kosmetyczne. Ale co, jeśli to nie ma ani środków, ani czasu, ani ochoty? Kameralny usuwanie włosów w domu jest możliwe. Oczywiście, są to środki tymczasowe, z których każda ma swoje zalety i wady. Dlatego konieczne jest, aby wziąć pod uwagę najpopularniejsze sposoby usuwania niechcianych włosów.

1. Depilacja intymna korzystania golarka

Jest to chyba najprostszy i najbardziej znanym do każdej metody kobieta depilacji okolic bikini. Wszystko, czego potrzebujesz – to brzytwa i pianki do golenia. Niewątpliwie niski koszt „narzędzia” jest zaletą. Ponadto procedura odbywa się szybko (zwłaszcza jeśli masz jakieś doświadczenie) i nie wymaga żadnych specjalnych umiejętności.

Niestety, metoda ta ma pewne wady. Po pierwsze, w trakcie golenia tylko górną włosy mogą być usunięte, tak że pojawiają się nowe pędy o 1 – 3 dni po zabiegu. Po drugie, golenie włosów w okolicy bikini jest często związana z pojawieniem się pieczenie, swędzenie, zaczerwienienie i podrażnienie. I, oczywiście, należy zachować ostrożność, ponieważ prawdopodobieństwo cięcia jest zawsze.

2. Depilacja intymna użyciu kremu

Specjalny krem do depilacji , można uzyskać prawie każdy sklep. Takie środki zawierają określoną substancję chemiczną, która może zniszczyć strukturę włosów. Podobnie jak w poprzednim przypadku, zaletą tej metody jest jej prostota i niski koszt. Ponadto, procedura jest bezbolesna i idzie dość szybko.

Ale są też wady. Krem niszczy tylko górną część włosa, co oznacza, że nowy pojawia się bardzo szybko. Z drugiej strony, ryzyko rozwoju alergii w leczeniu intymnych obszarów jest bardzo duża – w pierwszym przeprowadzić test na wrażliwość na czynnik. Wadami są i nieświeży oddech. Nawiasem mówiąc, użycie takiego kremu nie może być, jeśli masz jakieś infekcje skórne.

3. Kameralny depilacji za pomocą depilatora

depilator elektryczny jest duże zapotrzebowanie wśród kobiet. Urządzenie działa jak pęsety, ale czas szybko zrywać kilka włosków. Zaletą tego sposobu jest to, że za pomocą tego produktu może całkowicie usunąć włosy, w tym mieszku, który znajduje się pod skórą. Przez następne 1 – 3 tygodni, będziesz cieszyć się gładką skórą.

Ale z drugiej strony, usuwanie włosów tak bardzo bolesne, szczególnie w strefie bikini. Dlatego urządzenie nie było zbyt wrażliwy na ból ludzi. Ponadto, w żaden sposób być stosowany do usuwania włosków na wewnętrznych ud i warg sromowych – silny ból i siniaki są gwarantowane.

4. kameralny woskowanie

depilacja woskiem – kolejna procedura bardzo popularne. W każdym sklepie można kupić gotowe paski wosku lub stosowane z narzędziem. Zasada jest dość prosta – skóra jest stosowany do wosku, górna stałych specjalnymi paskami ściereczką, a następnie gwałtownym ruchu łza. Włosy usuwane razem z cebulki włosa, co oznacza, że efekt woskowania trwa długo – od 1 do 3 tygodni.

paski wosku nie są zbyt drogie, a proces usuwania włosów nie zajmie dużo czasu.

Jednak istnieje kilka wad. Ponieważ włosy jest wyciągnięta wraz z mieszków włosowych, ból (w różnym stopniu) może być trudno uniknąć. Należy pamiętać, że konieczne jest, aby dokładnie określić temperaturę wosku (jeśli musi być podgrzane w kąpieli wodnej), gdyż w przeciwnym razie można spalić delikatną skórę.

Ponadto, wymaga pewnego doświadczenia. Mimo wszystko, jeśli pasek rip zbyt trudne, można łatwo uszkodzić skórę zewnętrznych narządów płciowych, która jest obarczona wyglądu krwotoku, a nawet rany. A jeśli nie masz wystarczająco dużo praktyki, procedura taka jest nadal konieczne powierzyć Master – kosmetyczki.