821 Shares 4040 views

Chemiczna obierania kwas glikolowy

Chemiczna obierania kwas glikolowy – jest bardzo modne i bardzo przydatne do leczenia skóry. właściwości anty-aging tego kwasu są znane od połowy ubiegłego wieku i mniej więcej w tym samym czasie aktywnie wykorzystywane w kosmetykach w Stanach Zjednoczonych i Europie. W Rosji, kwas glikolowy jest stosowany stosunkowo niedawno. To w dużych ilościach zawarte w winogron i zielonej trzciny cukrowej.

Przez cały czas kwasu glikolowego stosowanych w kosmetykach przeprowadzono wiele badań na temat korzyści, zagrożeń i przeciwwskazań tego typu peeling chemiczny. Wykazały one, że kiedy nawet po kilku zabiegów jest pozytywny efekt, a stosowanie kwasu glikolowego przez 3-6 miesięcy był wielki postęp: drobne zmarszczki znikają, zmniejszona głębokość jest rozjaśnienie dziedziny pigmentowych.

Glikolowego skórki twarzy zmniejsza rogowacenie komórek skóry, nawilża skórę. Ponadto, kwas ten jest doskonałym przeciwutleniaczem i przeciwzapalne działanie. Ponadto, obieranie kwas glikolowy promuje syntezę kolagenu w komórkach skóry i glikozaminoglikanów, co z kolei przyczynia się do przywrócenia napięcia skóry, elastyczności wygładzenia zmarszczek. I to kwas pomaga transportu substancji czynnych do głębszych warstw skóry, co umożliwia obieranie wpływ na całej skórze, a nie tylko na powierzchni.

Inną istotną właściwością jest to, że kwas glikolowy zapobiega peroksydacji procesów. Dzięki exfoliating kwasu glikolowego może być przeprowadzane podczas aktywności słonecznej bez obawy wystąpienia podrażnienia lub zwiększoną pigmentację. Ponadto zaleca się przeprowadzenie tej procedury nawet kosmetyczną w tym okresie, szczególnie jeśli zwiększona pigmentacja już zachodzi.

Po użyciu skórki chemicznych kwasu glikolowego nie wymaga rehabilitacji, nie ma żadnego podrażnienia lub łuszczenia się skóry, jak to się zdarza po innych skórki chemicznych. Ponadto ten rodzaj peelingu jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry. W przeciwieństwie do wielu innych produktów kosmetycznych, kwas glikolowy ma limitu wieku i nadaje się nawet dla młodej skóry.

Jednak głównym celem stosowania kwasu glikolowego – to wciąż odmłodzenie skóry. Obieranie kwas glikolowy wspomaga odnowę górnych warstw naskórka, uszkodzone komórki są odzyskiwane. Nie ma kwas glikolowy i dobry efekt liftingu ze względu na kompresję sprężystych włókien skóry.

Wskazania do obierania kwas glikolowy:

– zmarszczek;

– hiperkeratoza;

– blizn;

– nieprawidłowości skóry;

– odwadniania;

– łojotokowe zapalenie skóry;

– zwiększenie pigmentacji.

Po kilku sesjach peeling widać wyraźną poprawę: skóra nawilżona, zmniejsza ilość zmarszczek, skóra jest dokręcone. Ale nie zapomnij, i przeciwwskazania. Dotyczy to wszystkich chorób skóry w aktywnej fazie, w tym opryszczki, przewlekłe dermatozy i nasilenia trądziku, nadwrażliwość, reakcji alergicznych, do składników preparatu, świeże obrażeń skóry.

Przed pierwszym użyciem kwasu glikolowego w wymaganych do przeprowadzenia testów na reakcji alergicznej.

Najczęściej, peeling chemiczny przeprowadzono w środowisku salonie, ale czasami odbywają Peeling kwasem w domu. Ważne jest, aby rozważyć kilka punktów, tak aby nie dostać wynik negatywny. Po pierwsze, ważne jest, aby pamiętać, że dom nie może być stosowany do produktów salonie. Oznacza to, że trzeba kupić do użytku domowego. Po drugie należy zauważyć, że po peelingu skóry, staje się cieńsza, zmniejszenie właściwości ochronne skóry. Dlatego po możliwością zwiększenia rozwoju trądziku. Niektórzy dermatolodzy doradzić przed i po peelingi kwasami stosować specjalne kremy.