293 Shares 4561 views

masaż twarzy

Troska o wygląd wymaganej dla każdej osoby, niezależnie od jego wieku. Jeden z obecnych technik pielęgnacji skóry jest masaż twarzy, który poprawia krążenie krwi, obniża ciśnienie krwi, łagodzi obrzęki, aby podnieść ton organizmu, a także poprawiają nastrój.

Aby upewnić się, że nie masaż twarzy ma ogromny pozytywny wpływ na organizm, nie koniecznie umówić się profesjonalnym. Małe masaż może zrobić każdy, i to nie trwa przez dłuższy okres czasu, maksymalnie 5-10 minut.

Każdego dnia, kładąc na krem, regenerujący tonik, trzymamy się robić niechętnie, delikatny masaż. Ale tu warto pamiętać, że naskórek jest bardzo delikatna w swojej strukturze, więc zabrania się pracować na skórze przez życie. W żadnym wypadku nie wolno ich trzeć twarz, nie ciągnąć policzki, gdyż może to spowodować poważne uszkodzenia, które później doprowadzić do powstania dużej liczby zmarszczek.

Masaż twarzy – technika

Istnieje kilka metod masażu, które są różne poglądy dotyczące wpływu na skórę. Pierwsza metoda jest to, że główny ruch tej techniki – tapotement. Na powierzchni skóry z ręki to niewielki wpływ w postaci rapowania. Powinno być wyczulony na obszarze wokół oczu, jak nadmierna liczba uderzeń może spowodować siniaki. Dlatego effleurage powinny być bardzo delikatne, popełnione przez każdego palca po kolei. Drugi ruch urządzenia jest lekka dotykanie konturów skóry (linii).

  • Pierwszy kierunek – od brwi do włosów. Podłącz drugi i trzeci palec i delikatnie głaszcząc się w prostej linii prowadzącej od brwi do włosów.
  • Drugi kierunek – od nosa do skroni. Po zamknięciu trzeci i czwarty palec, wrzucić je z tyłu nosa do świątyń w łuku.
  • Trzeci obszar koncentruje się na masowanie policzków. Dwa palce wykonać lekkie dotykanie górnej wargi do ucha, a tym samym uchwycenie środkowej części policzków.

Drugi sposób jest to, że masaż twarzy przeprowadza się w ściśle określonej kolejności. Innymi słowy, każdy obszar będziemy używać indywidualnie. Musisz zacząć od czoła.

  • Wnętrze dłoni spędzić trochę czasu w kierunku od środka czoła, a kończąc na skroniach. Głaskanie powinien być delikatny i nie powoduje dyskomfortu. Powtórz ten ruch o 10 razy, a następnie przejdź do obszaru pod oczami.
  • Zakrzywione linie przejść przez skórę twarzy, zaczynając od policzków i mostu zakończenia nosa.
  • Zgryzienia otworzyć usta, jakby mówić głośno literę „o”. Od połowy podbródka głaszcząc spirali spacer do uszu. Dzięki temu można masować policzki.
  • Nie należy pozostawiać bez uwagi do nosa. Palce prowadzące kolisty przebieg obrotowego przez całą długość nosa od jej wierzchołka do nosa.

Co jest konieczne do masażu

Aby przeprowadzić samodzielne masaż twarzy, potrzebne są: po pierwsze, odżywczy krem lub olej, a po drugie, oczyszczający tonik i ciepły kompres, która przygotuje skórę i, oczywiście, swoje zręczne ręce.

Masaż twarzy, który korzyść zostało udowodnione przez naukowców, ma też pewne przeciwwskazania. Nie zaleca się stosowania tej techniki do pielęgnacji skóry, która jest podatna na trądzik i wysypki krost i pryszczy. Nie ma konieczności uciekania się do masażu twarzy, jeśli jest ona dostępna nawet dla małych oparzeń strefy. Wielu ekspertów nie radzę zbyt często wykorzystują technikę masowania ludzi, którzy widzieli zwiększonego wzrostu zarostu. Nie ma konieczności uciekania się do tej techniki relaksacyjnej, na przykład, jeśli twój organizm jest w ciężkim stanie. Wszelkie korzyści można uzyskać z tego, ale może pogorszyć stan.