220 Shares 3822 views

Dargin ślub: Znaki i zwyczaje.

Ślub – znacząca data w życiu każdego człowieka, symbolizuje początek narodzin nowej rodziny. W każdej kulturze, ślub obchodzony jest na różne sposoby, jednak zawsze była symbolem miłości, szczęścia i radości. Dargin ślub – nie wyjątkiem, są one zawsze duża liczba krewnych, przyjaciół i po prostu dobrymi przyjaciółmi.


Zaprosić wielu gości Now „z mody”, ale taka tradycja jest nadal rozpowszechnione wśród mieszkańców Dagestanu, które na cześć ślubu w wielkiej uczty. W tym kraju, prawie wszystkie z tych uroczystości towarzyszą wykonywaniu kilku ADAT. Jednak każda wioska ma swoje własne tradycje i zrozumienie tego, co powinno być „wielki” dzień. W tym czasie, dwa główne typy wesela są powszechne w Dagestanie.

Pierwszy typ – jest to wspólny ślub z wystawne uczty, dużej liczby gości, muzyki, tańca i mistrza ceremonii.

Drugi typ – muzułmański ślub, który charakteryzuje się tym, że prowadzi się według ściśle określonych reguł. Na przykład, na podobnej okazji nie jest akceptowana do zabawiania gości z napojów alkoholowych (nie dopuszcza nawet wino). Muzułmańscy wesela są złagodzone pod miękkim Nasheeda muzycznej.

Główny etap – kojarzeń pierwszy człowiek zaloty dziewczynkę. Podobny proces zachodzi przez starszego mężczyzny z rodziny pana młodego, został wysłany do rodziny panny młodej, więc on zorganizował dla ich małżeństwa.

Ślub w Dagestanie nie zawsze grać natychmiast po zatrudnieniu młodych, może nawet zostać przesunięta o kilka miesięcy, dopóki masz pewność, że pasują do siebie młodych. W tym czasie młodzi mogą odwiedzić nawzajem swoje domy i komunikować.

Prawie wszystkie Dargin ślub obchodzony jesienią, uważali, że jest to swego rodzaju tradycją. Również na weselu wyrazić zgodę tylko wtedy, gdy oblubieniec będzie zbudować lub kupić dom, który doprowadzi do jego przyszłej żony.

Dargin ślub trochę różni się od zwykłych, zwłaszcza za jego hojność. Nie jest tajemnicą, że w uroczystym dniu, pan młody musi dojść do jego narzeczonej z prezentów, które obejmują: złota biżuteria, buty, skrzynię ubrań i innych rzeczy. Ponadto, młodzi nadal będą musiały wysupłać na wiano, aby móc ją odebrać. Zwykle dają pieniądze lub brata lub siostrę panny młodej. Rodzice z kolei udawać, że nie chcą oddać córkę do pana młodego i nie przekonał go do podjęcia z nimi.

Pytanie – „gdzie się ożenić,” Nie ma dyskusji, ponieważ w Dagestanie zawsze rzuca wielkie święto, a często domu pana młodego. Generalnie uroczystość tutaj trwa około tygodnia, a co najważniejsze każdy rytuał odbywa się z najwyższą precyzją.

W domu młodzi z młodej przychodzi pokryta głowy, a z jego wejściem w domu uboju owiec, a jego krew przelana na nogi. Taki rytuał jest talizman, jego zadaniem jest chronić pannę młodą przed złym okiem. Następnie panna młoda jest usuwany do pokoju z jej narzeczonym, gdzie musi ona czekać na jego rezygnacji między ich posagu. A celebration gość święto trwa – oni śpiewać, tańczyć i pogratulować sobie nawzajem.

wesela Dargin mieć inna różnica, na przykład, gdy przychodzi noc narzeczeni spotkanie pod drzwiami sypialni obserwowali świadka. Tak szybko, jak ich spotkanie się skończy, będą one sprawiają, że pokój „znak dziewictwa”. To wydarzenie odbywa się z nie mniej radości niż rzeczywistego zaangażowania. Wzajemne gratulacje, strzały i okrzyki Gun – podobne elementy, które symbolizują szczęście „młody” w końcu stał się mąż i żona.

Znaki i przesądów. Na ślubie w Dagestanie przychodzi dużo ludzi, i uważa się, że więcej rodzin są zaproszeni, szczęśliwsze będzie przyszły mąż i żona. Jednym z głównych objawów ślubem jest wiara: pierwszy zaproszony do tańca z oblubienicy, należy zasypać ją złotem, a im więcej złota, szczęśliwsi, że będzie ślub.