210 Shares 5205 views

Jak wybrać smartfon 6 cali: porady ekspertów oraz opinie klientów

Tak, dzisiaj jesteśmy z was zrozumieć, jak to jest możliwe, aby wybrać smartphone 6 cali. To pytanie jest bardzo dużo problemem dla wielu konsumentów. Rzeczywiście, nowoczesna technologia jest zróżnicowana. I wybierać spośród jej coś właściwe jest niezwykle trudne. Czasami po prostu rozpraszają oczy. Tak więc, na podstawie rad profesjonalnych ekspertów i nabywców doświadczenia, istnieje kilka kluczowych punktów, które pomogą Ci dokonać właściwego wyboru. Zacznijmy od ciebie jak najszybciej badanie naszego obecnego obiektu.

Dlaczego sześć?

Najpierw zrozumieć, dlaczego te smartfony są najbardziej popularne. Ogólnie rzecz biorąc, odpowiedź jest jasna: duży ekran przyciąga. I obecnie uważa się, że im więcej techniki, tym lepiej. I prawie nie ma znaczenia, czy będzie on wywołać taką wielkość, czy nie. Smartfon jest więcej niż 6 cali, szczerze mówiąc, jakiś nadmiar. Można powiedzieć pełny talerz, z którego każdy może zadzwonić. Jeśli chcesz kupić telefon po prostu grać, następnie 6 cali – jest złoty środek. W przeciwnym razie po prostu kupić tabletki.

Smartfony z wyświetlaczem 6-calowym jest nie tylko większy, ale także jakości. W każdym razie, więc kupujący są zapewnione. Wykorzystać je głównie wygodne. Z biegiem czasu, duży rozmiar może być używany do. Na tym telefonie wygodnym, aby surfowanie po Internecie oraz czytania książek, oglądania filmów i zdjęć, grania. Zasadniczo, po prostu to, co jest tak niezbędne do współczesnych użytkowników. Dlatego konieczne jest, aby zwrócić uwagę na kilka ważnych punktów po wybraniu 6-calowy smartfon. Na koniec przedstawiamy kilka idealnych opcji zakupu.

Jakość ekranu

Ponieważ zdecydowaliśmy się na wielkości wyświetlacza, należy również zwrócić uwagę na inne rzeczy i jego właściwości. Po tym wszystkim, ekran smartphone wybiera często nie są w rozmiarach, ale o podstawowych komponentów.

Pierwszą rzeczą, jaką można zauważyć – jest w rodzaju wyświetlacza. Teraz bardzo popularny model, pojemnościowy, dotykowy. Lepiej jest ustawić telefon, aby reagować na dotyk, a nie ciepła. Aby to sprawdzić, wystarczy wykryć konfigurację rysika. Smartfony o przekątnej 6 cali i dostosowane do ładunku elektrycznego są bardziej powszechne. Ale istnieją pewne błędy w nich. Na przykład, podczas mrozów będą mieć ciepłe dłonie telefon do wykonywania poleceń. W zasadzie większość nabywców wolą używać smartfona w ciepłym pomieszczeniu. I gra na zimno – to głupi pomysł.

Warto też zwrócić uwagę na obraz. Powinno być jasne, intensywne i „żywe”. Lepiej jest, jeśli 6-calowy smartfon nie reaguje na słońce. Oznacza to, że w tym miejscu należy jeszcze zobaczyć wyraźny obraz na wyświetlaczu. Czasem jest bardzo przydatna. Spójrz na cechy – teraz jest dobry telefon powinien przenieść około 16 milionów kolorów.

wymiary

Innym dość ważnym punktem – jest to wielkość smartphone. Tak, często nie zwracać uwagę. Ale jeśli chcesz kupić telefon dla kobiety lub dziecka, trzeba wziąć pod uwagę ten czynnik. Po tym wszystkim, człowiek powinien być łatwy w obsłudze urządzenie.

Ważne jest, aby smartfon był 6 cali cienka. Jest to nie tylko praktyczne, ale również bardzo miły w dotyku. W zasadzie, grubość 6-7 mm – jest normą. Ale z długością i szerokością urządzenia będą musiały cierpieć. Kupujący powiedział, że maksymalny dopuszczalny rozmiar dla komfortu przy wykonywaniu połączeń – około 16 centymetrów długości i 8-9 szeroki. W sumie okazuje się całkiem dobrym rozwiązaniem. Zwłaszcza jeśli wolisz nosić telefonu komórkowego w kieszeni spodni.

edytor

Smartphone 6 cali jest generalnie przeznaczony do uruchamiania gier. I dość silny. Oznacza to, że procesor i inne składniki muszą być odpowiednie. Ponieważ w przeciwnym razie trzeba będzie poszukać lepszego modelu.

Jak wielu zauważają eksperci, średnio, lepiej kupić telefon z 2 lub 4 rdzenie w procesorze. I tu częstotliwość zegara może się różnić. Ale pamiętaj: im większa, tym lepiej. Średnio klienci są oferowane model 1,5 GHz do 2,1 GHz. Jeśli mam być szczery, to warto wybierać między 1,9-2,1. Pomoże to zapewnić maksymalną jakość i wydajność. Tylko w tym i starają się producentów. Po szybkim i dobrym telefonem się dużą popularnością. Tak, generują przychody i reputację.

W zasadzie, to czasami można wybrać 6-calowe smartfony 4 rdzenie w procesorze i częstotliwości taktowania 1,5 GHz. Wydaje się, że liczba ta jest mniejsza niż 2,1. Jednakże takie modele są bardziej jakościowy. W rzeczywistości, w tym przypadku 1,5 mnoży się przez 4. smartfony 2,1 GHz zazwyczaj zawierają procesor na rdzeniu 2. Jeśli udało się znaleźć phone 6 cali po przekątnej, więc nawet z 4 rdzeniami na 2-2.1 GHz, warto zwrócić szczególną uwagę na to. Być może, to jest właściwym wyborem dla Ciebie. Ale nie sądzę, że CPU – to jest ważne. Jeśli inne elementy nie spełniają „potrzeby” procesora, nie ma mocy, model będzie.

Pamięć o dostępie swobodnym

Następna na liście jest RAM. Wydawałoby się, nic specjalnego. Ale to właśnie ten szczegół pomaga telefon, aby w pełni aktywować moc procesora. Tak, to nie powinno być zbyt małe i nie ogromne. Tutaj zasada „im więcej tym lepiej” nie działa.

Smartfony o przekątnej 6 cali, zwykle znajdują się w pamięci RAM 1-2 GB. Lepiej zwrócić uwagę na tomach bardziej ważkie. Zwłaszcza jeśli masz telefon w grach. Jest to zazwyczaj CPU „wnioski” z 3-4 GB. Takie modele – nie należą do rzadkości. Więc to jest taki wskaźnik jest najlepszym rozwiązaniem dla dobrego telefonu. W przypadkach, gdy masz 2 rdzeniowy procesor o częstotliwości do 1,8 GHz, można kupić model z 2 GB pamięci RAM. To byłoby na tyle dla gier i aplikacji, i prośby osobowych. A w 4 procesor lepiej dawać pierwszeństwo 3-4 GB. Lepiej wziąć więcej. Zwłaszcza, jeśli uda się znaleźć procesor z 4 rdzeni i częstotliwość 2,1 GHz.

Jednakże, jeśli nie szukasz smartphone gier, to możemy przyjąć, że, że występ był na minimalnym poziomie. Chociaż, zdaniem ekspertów, nie jest to warte. W miarę upływu czasu, nadal chce grać na telefon z dużym ekranem. I trochę moc może być prawdziwym problemem.

Potrzebujesz więcej miejsca

Smartphone 5,5-6 cali, jak zostało powiedziane – najczęściej jest to model teoretyczny. Jakie inne wskaźniki są istotne dla prowadzenia gier? Na przykład, wolna przestrzeń. Współczesne dokumenty i pliki ważą dużo. Tak, tym bardziej wynik, tym lepiej.

Zdaniem ekspertów i kupujących, miejsce na telefon jako całość nie ma żadnego wpływu. Tylko na liczbie dozwolony do przechowywania plików. Oczywiście, każdy chce je mieć dużo miejsca. A więc korzystne jest najlepszy model z dużym miara tej cechy. Przeciętnie 6 cali smartfony mogą być pobrane z pamięci 8 GB lub więcej. Jednak byłoby lepiej wybrać opcje z 16-32 GB. Optymalnie – 16. Należy również zauważyć, że z określonych numerów będą musiały zająć około 2 GB przestrzeni – oni „go” do systemu operacyjnego i telefon zasobów systemowych. A bez niej nigdzie. Więc spróbuj rozważyć ten czynnik przy zakupie telefonu. Ale uważaj: jeśli producent oferuje około 64 GB przestrzeni wewnętrznej, a następnie ostatecznie można spodziewać się bardzo nieprzyjemne zdarzenie. Co to jest? Teraz możemy zrozumieć.

Karta pamięci

Jeśli początkowo sądzić, że smartfon nie będzie miał wystarczającej ilości pamięci konwencjonalnej, należy wybrać model ze specjalnym gnieździe na karty. Na przykład, Lenovo 6 cali. Ten producent smartphone można użyć dowolnego. On wciąż ma slot na dodatkową pamięć. Ale powinien pamiętać, że ta funkcja nie występuje w ogóle. Więc dokładnie zapoznać się z głównymi parametrami technicznymi urządzenia. Jest to bardzo nie chęć zauważyć dopiero po zakupie kilka istotnych wad.

Zdaniem ekspertów i kupujących, również należy zwrócić uwagę na maksymalną kwotę na karcie pamięci. Najlepiej jest wybrać model z dużej mierze danych. Na przykład, korzystne smartfon 6 cali, z dalszych połączeń 64 lub 128 GB. Z tym wszystkim, nie należy całkowicie zatkać danych przestrzennych. Lepiej zostawić około 1-2 GB pusty. Metoda ta, zgodnie z klientami, pomaga uniknąć problemów z systemem operacyjnym. Na przykład, urządzenie nie „spowolnić” lub dawno reagować na polecenia wysłane. Po raz kolejny bezpieczną sytuację.

Ponadto, dodatkowe karty pamięci sprawia danych mobilnych. Będziesz mógł przenieść je z jednego smartfona lub tabletu do drugiego bez problemów. Więc powstrzymać się od kupowania telefonów bez możliwości korzystania z kart pamięci o nich.

projekt

Dla wielu kupujących nadal odgrywa ważną rolę i jest coś takiego jak przy projektowaniu urządzenia. Szczerze mówiąc, to naprawdę nie jest tak ważne. Czasami jest to dla pięknej „pokrywa” konieczne jest zapłacić bardzo dużo. Ale jeśli jesteś zainteresowany w smartfonach z ekranem 6 cali, a nawet moda, trzeba szukać czegoś oryginalnego. A najlepsze – najczęściej telefon, który odpowiada Twoim potrzebom, ale z możliwością zmiany paneli.

Technika ta jest często wykorzystywana przez kupujących. Pomaga rozwijać i realizować niezależnie od konstrukcji urządzenia. Chciał kwasu myself żółtą telefon? Nie ma problemu! Chcę smartphone z nadrukiem lub własnych zdjęć? Nic zbyt skomplikowane. Wystarczy zarezerwować z wyprzedzeniem panelu, a następnie je zastąpić.

W zakresie projektowania rady dać nie warto. Najważniejsze – jest to telefon z ekranem 6 cali ma możliwość zmiany paneli. Jeśli tak jest, można pokazać swoją wyobraźnię i pokazać swoje własne pomysły, jak chcesz go.

godziny

Oczywiście, smartfon o przekątnej 6 cali są często bardzo intensywnie używane. Tak, to nie zaszkodzi urządzenie do pracy przez dłuższy czas. I tu ważna rola odgrywana przez akumulator. Najlepszy ze wszystkich, mówią eksperci, wybrać smartphone z wymiennym akumulatorem i pojemności około 3200 mAh.

Modele te są w stanie leżeć w celu standby 2 miesiące. A jeśli zdecydujesz się używać telefonu jako urządzenia do krótkiej rozmowie, można liczyć na miesiąc bez ładowania. W aktywnym trybie takie smartfony mogą trwać przez około 5 dni. Jest to dość imponująca wydajność. Więc staram się zwracać uwagę nawet na baterii.

Zaletą wymiennych baterii jest to, że można zastąpić go szybko w razie potrzeby. A z tym wszystkim, nie płacić dużo pieniędzy. Ta mała funkcja jest również zalecany do zwrócenia uwagi. Po tym wszystkim, wymienić baterię siebie jest tańsze i bardziej opłacalne niż skierować urządzenie, w którym sprawa się z centrum serwisowym.

kamera

Dość często klienci korzystają telefon nie jest dla niektórych połączeń. Na przykład, ludzie lubią robić zdjęcia i nagrywać wideo w aparacie. Cóż, kiedy urządzenia te są zawsze pod ręką. Po tym wszystkim, muszą być koniecznie w telefonie komórkowym. I to nie jest tak ważne, co on rozmiar. odtworzeń funkcjonalne dość ważną rolę w wyborze.

Według wielu ekspertów, konieczne jest, aby dać pierwszeństwo do modeli z dwoma typami kamer – przedniej i tylnej. Bardzo dobrze, jeśli pierwszy jest wyposażony w autofocus i lampę błyskową. Ponadto, przednia kamera powinna być dobrej jakości – 1,3 megapikseli. Tylna – 10 megapikseli. Wskaźniki te będą wystarczające, aby wysokiej jakości zdjęcia i filmy.

powiązanie

Telefon został pierwotnie stworzony do komunikacji z ludźmi. I, szczerze mówiąc, obsługiwane typy komunikacji dla smartphone jest bardzo ważne. Według wielu użytkowników, często szukać tej funkcji.

Ważne jest, aby wybrać smartfon wspierającą 2G i 3G-połączenie. Być może teraz jest ona dostępna na wszystkich urządzeniach. Dobrze, jeśli są obecne w GPS telefonu i GPRS. Jest również bardzo powszechne. Należy zwrócić uwagę, czy istnieje smartphone Wi-Fi, "Bluetooth", a także wsparcie 4G. Obecnie zaleca się, aby wybrać model, który ma to wszystko. Wkrótce będzie to bardzo trudne bez 4G-sieci. Więc ten czynnik pod uwagę, dokonując zakupu.

Opcje

Ważne jest również, aby spojrzeć na opakowaniu zakupionego urządzenia. Czasami nawet taki drobiazg jak pokrycie smartfonów 6 cali, może odgrywać decydującą rolę. Zwłaszcza jeśli jest w pudełku, ale z jakiegoś powodu nie jest dostępny.

Na ogół, w stosunku do standardowej dostawy nowoczesnych telefonów można tylko powiedzieć, że teraz w pudełku znajdziesz: kartę gwarancyjną, sprawdzić, instrukcja obsługi, kabel USB, słuchawki, akumulator i ładowarkę. Często w wielu modelach smartfonów dołączone etui oraz folię ochronną. Oczywiście, lepiej dać pierwszeństwo komplet.

cena

Ceną za smartphone odgrywa bardzo ważną rolę. Zwłaszcza jeśli nie pasuje możliwości. Czynnik ten musi być brane pod uwagę. Zdaniem nabywców, można znaleźć dobry smartphone z ekranem o przekątnej 6 cali w około 10 000 rubli. Ale oto modele gry są droższe – około 15-20 tys. Odgrywa rolę i liczbę możliwości wykorzystania wielu numerów. Tak, że smartfon – 6 cali, 2 karty SIM – będzie kosztować około 12 000. Jest to średnia cena o średniej pojemności urządzenia. Dlatego też wybrać smartfon na podstawie jego budżetu.

Który model powinien zwrócić uwagę na wszystkich? Na przykład, tutaj jest dobre 6-calowe smartfony:

  1. Huawei Mate 7.
  2. Vibe Z2 lenovo Pro (K920).
  3. Samsung Galaxy Mega 2.
  4. Xperia C5 Ultra.
  5. Turbo X6 Z Gwiazdą.