265 Shares 8186 views

Smartfon Nokia N95 8GB: ogólna charakterystyka, instrukcja obsługi

W 2007 roku smartfony wyglądać zupełnie inaczej. Wyjątkowy wygląd i różnorodność „chipów” wykonane urządzenie rozpoznawalne. Zwłaszcza, stali i jej Nokia N95 8 Gb urządzenie. Na tym samym urządzeniu jest w stanie prawie dziesięć lat temu?


projekt

Wśród konkurentów smartphone „Nokia” wyróżniał się w pierwszej kolejności wygląd. Fińska firma pracowała przez każdy szczegół, tak aby maszyna była rozpoznawalna i dobrze widoczny. Funkcja ta ma również wpływ zaktualizowany N95: surowe kształty i elementy zewnętrzne przyciągnąć uwagę.

Model jest suwak, jak jego poprzednik. Czo smartphone wykonany z błyszczącego plastiku. Materiał tylna część podobny, ale z miękkiego dotyku wykładziny. Niestety, odciski palców pozostają na urządzeniu, zwłaszcza na panelu przednim. Chodziłam ochraniacz ekranu producent. Wyświetlacz jest zainstalowany szkła, aby uniknąć drobnych zarysowań.

Kontroluje znacznie więcej niż „Android” urządzeń. Chociaż części zewnętrzne i stworzyć niepowtarzalny styl Nokia N95 8GB. Szczególnie interesujący będzie częścią urządzenia chowany. W dolnym położeniu użytkownik będzie dostępna za pomocą klawiatury, a na górze – elementy pracy z odtwarzacza. Decyzja, aby model dwukierunkowym suwakiem jest dość interesująca.

Przednia część urządzenia wyposażonego w głośnik, frontalkoy, wyświetlacza i elementów sterujących. Ponieważ ekran nie jest dotykowy, za wszystkie działania spełniają przycisków na froncie urządzenia. W urządzeniu o dwóch pełnych siłami, które znajdują się na bocznych panelach. Umieszczony po prawej stronie: regulacja głośności, dedykowany przycisk gracz i migawki. Po lewej stronie znajduje się gniazdo ładowania i IR.

Główny aparat i lampa są na tylnej ściance urządzenia. Smartfon jest składany, sugeruje obecność osłoną na panelu tylnym. Pod nią kryje gniazdo baterii i karty. Producent nie chciał trzymać się jak w zaktualizowanym pamięci N95 8GB. Dolny koniec stał się złącze Haven 3.5, gniazdo USB i mikrofon.

W porównaniu z nowoczesnymi urządzeniami miniaturowych N95 8GB. Jednakże, pomimo niewielkich rozmiarów, model okazał gruba. Małe urządzenie waży zbyt dużo, bo aż 128 gramów. Jakość wykonania doceniają, ale istnieją drobne zadrapania. Urządzenie dostępne w kolorze czarnym. Producent przestrzega standardowych kolorach i rzadko eksperymentowania z nimi.

pokaz

Ekran Nokia N95 8GB jest nieco większy niż jego poprzednik. Urządzenie przekątnej 2,8 cala. Mały otrzymał rozdzielczość ekranu 320 x 240 pikseli. Użytkownik znajdzie „kostki” na ekranie urządzenia. Piksele są szczególnie zauważalne w ikon i tekstu. Wyświetlacz jest zdolny do wyświetlania 16 milionów kolorów. W ogóle, ekran nie jest zły za rok 2007 pojazdów.

Zainstalowany w macierzy Nokia N95 8Gb TFT. Technologia wskazuje sama nie jest zły, ale słońce nie działa w jak najlepszy sposób. Pomimo wielkiego stada jasności, ekran zanika w jasnym świetle. Wiotkie i kąty widzenia. Użytkownik zmierzy nieznaczne zniekształcenia obrazu.

kamera

Podobnie jak w przypadku niemal wszystkich smartfonów modelu „Nokia” jest wyposażona w obiektyw Carl Zeiss z przysłoną f / 2.8. Matryca jest aktualizowana N95 5 megapikseli. Zdjęcia są dość dobre, gdy telefon jest w stanie łatwo zastąpić prostą kostkę mydła. Na codzień komora jest wystarczająca, ale polegać na działce nie być.

Bez dodatkowych funkcji też nie było. Aparat w telefonie jest w stanie wyeliminować efekt czerwonych oczu na zdjęciach. Jest to prosta i automatyczna regulacja ostrości. I wiele trybów fotografowania. Oprócz automatyczna, użytkownika dostępnym portret, makro, sport i krajobrazu. Istnieje również tryb nocny, ale jakość obrazu w nim jest zamazany i pozbawiony ostrości.

Z pomocą ustawień właściciel może dostać przyzwoitą jakość. W modelu można regulować balans bieli i wybierz odpowiednie oświetlenie do zdjęć. Jest on skonfigurowany w ostrość i kontrast maszyny. Użytkownik ma coś do pracy, ale czy to przez tego zastosowania?

Urządzenie Nokia N95 8GB jest w stanie rejestrować i rolki. Jakość jest tak-tak, ponieważ rozdzielczości 640 na 480, ale ta funkcja jest. Film nakręcony w formacie MPEG4. Wątpliwe jest, że użytkownik będzie często korzystać z tej funkcji.

Obecny w devayse i przedniej kamery. Zwłaszcza tutaj pochwalić niczym. Jest tam nagrywać wideo o śmiesznej rozdzielczości 176 144 pikseli. Zdjęcia również nie wyróżnia jakość. Rozdzielczość zdjęć wszystkich 320 x 240 pikseli.

Część sprzętu

Oryginalny procesor ARM 11 Nokia N95 8GB jest zainstalowany o pojemności 332 GHz. Na skromny OS i słaba „upychanie” to wystarczy. RAM, zbyt mało, zaledwie 128 MB. Nawet przy zużycie pamięci w systemie, użytkownik będzie wystarczająco reszta do praktycznie każdego zadania.

W konwencjonalnym N95 obecnego patyku. Nowy, niestety, pozbawiony możliwości zwiększenia pamięci. Chociaż szczególnie nowa N95 i nie potrzebuje tego. Model Producent przeznaczono aż 8 GB pamięci rodzimej. Użytkownik tej kwoty będzie wystarczające, jako aplikacji i mediów.

autonomia

Pod maską, za maszyną, ukryty akumulator 1200 mAh. Akumulator zapewnia dobry czas pracy. W trybie gotowości urządzenie potrwają dwa lub trzy dni. Dzwoniąc, pracy z pocztą elektroniczną i za pomocą kamery, pełna bateria potrwa trochę dłużej niż jeden dzień. Jeśli używamy stale N95 8GB, bateria rozładuje 5-6 godzin.

system

Zainstalowany w oprogramowaniu Nokia N95 8Gb Symbian w wersji 9.2. Na szczycie systemu i posiada opatentowaną powłokę. Dostosowanie systemu operacyjnego na górze i zamarza poważnym stanie. Platforma mało wymagające i spędza minimum RAM. Większość niezbędne oprogramowanie jest już w urządzeniu i można zainstalować brakujący. Oczywiście, Symbian nie jest tak interesujący jak „Android”, ale jest w stanie dużo.

Opcje

Zestaw zawiera instrukcję, Nokia N95 8GB, słuchawki, ładowarka i USB. Opcje przyzwyczajeni do urządzeń z systemem Symbian. Pragnienie, aby pozbyć się standardowym zestawem słuchawkowym nie powstają, ponieważ słuchawki wysokiej jakości, jak również inne elementy zestawu. Najprawdopodobniej, użytkownik będzie potrzebował plastikową osłonę, aby chronić organizm przed uszkodzeniami i odciski palców.

wynik

N95 8Gb urządzenie – zdecydowanie szczyt mistrzostwa producenta w 2007 roku. Nokia zebrał w swoim flagowym, najbardziej doskonałych cech i funkcjonalności. Oczywiście były pewne drobne niedociągnięcia, ale ogólnie nadal dobrze. Chociaż oczekuje od mniejszych i nie warto wtedy liderem na rynku.