203 Shares 8582 views

Sony Ericsson Xperia Ray: charakterystyczny, recenzje, opinie. Sony Ericsson Xperia Ray nie jest wliczone

Sony Ericsson Xperia Ray to smartfon średniej cenie, który działa na platformie Android 2.3 Gingerbread. Posiada 3,3-calowy pojemnościowy ekran dotykowy oraz procesor o częstotliwości 1 GHz, a także jeden z najlepszych ram, które można zobaczyć na urządzeniach tej klasy.


Sony Ericsson Xperia Ray pozycjonowania jako uniwersalnego urządzenia taniego Android. Brakuje mu większy wyświetlacz Xperia Arc, ale ma niesamowite parametry techniczne.

Sony Ericsson Xperia Ray – Przegląd i funkcje

Smartfon posiada 8-megapikselowy aparat fotograficzny z opcją wideo 720p, a opcja Exmor R dla czujnika telefonu, który działa rewelacyjnie podczas fotografowania w słabym oświetleniu. Będziesz także być w stanie stwierdzić, że Ray pochodzi z najnowszej wersji interfejsu użytkownika Timescape Sony Ericsson i Android w wersji 2.3 Gingerbread platforma, która w tym samym czasie został uznany rewolucyjne.

Devaysa Największą wadą jest jego ekran 3,3-calowy. Jego niewielkie rozmiary wygląda dość dziwnie w dobie tak dużych telefonów jak HTC Titan i Samsung Galaxy Note. Jednocześnie, rozdzielczość ekranu jest fantastyczna, a każdy obraz wygląda bardzo ostre. Jednak taki wyświetlacz może być trochę niewygodne w obsłudze, zwłaszcza dla użytkowników o dużych palcach.

Utrzymanie miniaturowy rozmiar ekranu, programiści Sony Ericsson udało się stworzyć gadżet naprawdę kieszonkową. Jednocześnie jest prawdopodobne, że wielu potencjalnych nabywców będzie ignorować go na rzecz urządzeń, które są bardziej odpowiednie do zwalczania palce dorosłego.

Jeśli nie przeszkadza mały wyświetlacz, Sony Ericsson Xperia Ray jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Zestaw zawiera technologia jest po prostu niesamowite, a devaysa rozmiar jest bardzo mały, można go łatwo umieścić w każdej kieszeni.

interfejs OS

Podobnie jak wszystkie urządzenia z nazwą serii Xperia, Sony Ericsson Xperia Ray działa na Android 2.3 Gingerbread. Jest to bardzo dobra wersja powłoki od Google, który oferuje fantastyczny poziom funkcjonalności.

Można uruchomić więcej niż jeden wniosek w tandemie, pobierać gry i aplikacje z Android Market, aby synchronizować pocztę, kontakty i kalendarz z „chmury” do wykorzystania widgetów w czasie rzeczywistym, więc bezzwłocznie być informowany o wszystkich wydarzeniach – od pogody na swoim kanale aktualizacjach Facebooku ,

interfejs Timescape zawiera fabrycznie zainstalowane widżety Twittera, Facebooka i wiadomości tekstowych. Funkcjonalność ta została zaktualizowana do wersji 4.0, oferując szereg usprawnień, w tym lepszej integracji z Facebook, pozwala na udostępnianie treści z telefonu.

Innowacje w interfejsie

Timescape 4.0 posiada również kilka nowych funkcji, aw szczególności xLOUD i Bravia. Pierwsza opcja zwiększa dynamikę mocy smartphone. Jest to bardzo przydatne, jeśli się do pracy w hałaśliwym otoczeniu, w którym jest często niemożliwe, aby usłyszeć dzwonek telefonu. Jednak zwiększenie głośności jest rzeczywiście zniekształcony dźwięk.

Inne funkcje Timescape 4,0 wizualny i nie funkcjonalny – na przykład ekran animacji. Symuluje zamknięcie starego mocy telewizora z rury katodowej. Fani retro-chic docenią wysoce tę funkcję.

Pojawienie się widget przeszedł również niewielką zmianę wizualną. Z zespołem „pinch zoom” możesz wyświetlić wszystkie widżety na jednym ekranie. Inne zmiany w Timescape 4,0 w większości rozczarowujące. Deweloperzy Sony Ericsson zostały usunięte popularny widżet, „Power Control”.

pokaz

ekran Sony Ericsson Xperia Ray jest sprzeczne opinie wśród użytkowników. Po stronie pozytywów, wierzą, że ekran LCD z podświetleniem LED wygląda bardzo oryginalne, posiadające rozdzielczość zaledwie 480×854 pikseli.

Z drugiej strony, ze względu na fakt, że ekran o wielkości 3,3 cala. Obraz wygląda jasne głównie dlatego, że wszystkie te piksele wtłoczone małym wyświetlaczem, znacznie mniejszym niż Samsung Galaxy S2 lub Google Nexus S.

Jest to poważna wada urządzenia – cienki profil ekran sprawia, że dość uważnie, zwłaszcza podczas korzystania z klawiatury QWERTY.

Fani super wrażliwych ekranów dotykowych będzie szczęśliwy wiedząc, że Ray ma funkcjonalny wyświetlacz pojemnościowy. Ten typ ekranu nie wymaga presję, aby wprowadzić informacje. Zespoły "multi-touch", jak to możliwe.

klawiatura

Nietypowo dla Androida, klawiatury, Sony Ericsson Xperia Ray (opinie, które są sprzeczne ze względu na mały ekran) Wartość domyślna to alfanumeryczny. Jest bezpiecznie założyć, że Sony Ericsson wydała komplet niewielki rozmiar wyświetlacza 3,3 cala.

Możesz przełączyć się na klawiaturę QWERTY w menu Ustawienia telefonu, ale jest niewygodny w użyciu, zwłaszcza jeśli masz grube palce. Instalacja alternatywnej klawiatury, na przykład w Swype tryb omija niedogodności związane z małych rozmiarów ekranu smartfona.

Konstrukcja i wygląd

Smartphone Sony Ericsson Xperia Ray jest bardzo atrakcyjnym smartphone. O całkowitej grubości 9,4 mm i masie 100 g, to jest jeden z tych telefonów, które mieszczą się w każdej kieszeni, a nie będą odczuwane jako objętość coś.

Urządzenie jest korzystnie z tworzywa sztucznego obudowy z metalu lub gumowe części. Metal daje ciało bardziej atrakcyjne, podczas gdy tworzywo sztuczne zapewnia bardzo twardą powierzchnię, aby przed przypadkowym uszkodzeniem krople są zminimalizowane.

przyciski sterujące

Jako główny rywal Samsung, Sony Ericsson jest poważnie traci część fizycznych przycisków. Wyszukiwarka tradycyjna dla Androida jest nieobecny, a przyciski „Wstecz” i „Menu” – dotykowy. Jedyny fizyczny przycisk na panelu przednim – Dom, który posiada tryb podświetlenia. Tak, to zapala się podczas ładowania, a po otrzymaniu nowej wiadomości lub e-mail.

W telefonie są 2 fizyczne przyciski – zasilanie (znajdujący się w górnej części telefonu, obok gniazda słuchawkowego) i dźwignię regulacji głośności (znajdujący się po prawej stronie u góry). Po przeciwnej stronie znajduje się złącze do ładowania i danych portu micro-USB, który, niestety, nie ma wystarczającej pokrywę, aby zapobiec kurz i brud wewnątrz.

Aparat i wideo

Telefon Sony Ericsson Xperia Ray jest wyposażony w 8-megapikselowy aparat z możliwością nagrywania wideo 720p HD. Jest też kamera skierowana do przodu z rozdzielczością VGA połączeń wideo. Jak Xperia Neo, Ray posiada opcję Exmor R zdjęcie wrażliwości. Pozwala to na lepszą fotografowania w słabym oświetleniu, pozwalając uzyskać niesamowite strzały.

Komora ma również lampy LED, wykrywanie uśmiechu i stabilizacja. Dodanie autofokusem oznacza, że makro- i mikrofotografie wyglądają świetnie, nawet w warunkach słabego oświetlenia. Wszystko to sprawi, że dobrą sesję zdjęciową, nawet w przypadku braku znaczących możliwości.

Mocy obliczeniowej i gier

praca Sony Ericsson Xperia Ray zapewnia jednordzeniowy procesor 1 GHz, procesor graficzny oraz technologię 512MB RAM Adreno. Choć rośliny te są wystarczające dla podstawowych zadań, urządzenie nie jest wystarczająco silne, aby uruchomić większość nowych aplikacji i gier na Androida.

Wyniki badań pokazują, że Xperia Ray, oczywiście, nie na najniższym poziomie, jeśli chodzi o moc obliczeniową. Tak więc sytuacja, w której Sony Ericsson Xperia Ray nieuwzględnione gdy kilka zadań nieprawdopodobne. Szeroka gama perspektywie 2D i 3D-gra bez problemów. Jednak należy pamiętać, że kiedy grasz w gry, które wymagają sterowania z ekranu palcami będzie zaciemniać najbardziej wyświetlacza ze względu na jego niewielkie rozmiary.

Internet i aplikacje

Mały ekran Xperia Ray może powodować pewne trudności podczas korzystania z Internetu, ale jego wysokiej rozdzielczości i ostry przeglądarka jest w stanie złagodzić ten problem. Warto również zauważyć, że telefon obsługuje Adobe Flash, dzięki czemu można uruchamiać zawartość z zawartością Flash (wideo i interaktywnych elementów w przeglądarce).

Przeglądarka internetowa w telefonie nie oferuje wiele możliwości, ale spełnia swoje zadanie skutecznie.

Z punktu widzenia zastosowań, Xperia Ray służy wstępnie załadowane kilka ekskluzywnych usług. Niektóre z nich są płatne, na przykład, Play Now.

Inne są nieco bardziej interesujące. Monitorowanie aplikacji mogą być wyświetlane na ekranie głównym jako widget, monitoruje ilość ruchu z telefonu na nim. Można również ustawić alarm, który będzie ostrzegać o karcie SIM saldo konta.

Komunikacja i czas pracy bez ładowania

Przy wsparciu 802.11b Wi-Fi / g / n, Xperia Ray jest dobrze przygotowany do każdej komunikacji bezprzewodowej. DLNA jest obecny jako standard, który umożliwia bezproblemowe przesyłanie zdjęć i muzyki na kompatybilnych urządzeniach.

Z punktu widzenia rozszerzalności pamięci Xperia Ray ma szczelinę miniSD przystosowany do odbioru karty do 32 GB. Mapa 4 GB wyposażony telefon.

Odtwarzacz muzyki nie zmieniła się znacznie od Xperia Arc, ale to nie ma znaczenia, ponieważ jego funkcjonalność jest bardzo dobra.

Żywotność baterii wynosi średnia dla Android urządzeń. Typowy dzień z regularnej synchronizacji danych, stron internetowych i korzystania z gier zapewnią, że trzeba ładować baterii wynosi 1500 mAh wieczorem.

Sony Ericsson Xperia Ray – charakterystyka i wnioski

Wśród urządzeń niskich cenach, Sony Ericsson Xperia Ray jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Android 2.3 zapewnia przyjemne doświadczenie użytkownika, a także 8-megapikselowy aparat jest bardzo dobry, oferujący nagrywanie wideo HD i imponującą wydajność w warunkach słabego oświetlenia.

Jedyny problem – ekran 3,3 cala, który sprawia, że wejście dokładnych danych nie jest zbyt wygodne.