843 Shares 7651 views

Wychodzenie z poronienia: instrukcje krok po kroku. Co zrobić po poronieniu?

Każda kobieta marzy o urodzeniu dziecka. Ten instynkt wrodzona natura. Ale nie zawsze w życiu okazuje się, jak byłoby to pożądane. Wiele płci pięknej mają do czynienia z takimi patologiami jak nieudanego aborcji lub poronienia. Po takim rozczarowującym diagnozy wydaje się, że cały świat zawalił. Ale nie poddawaj się. Dzisiejszy artykuł będzie powiedzieć, co zrobić po poronieniu i jak przywrócić swoje siły zdrowotne. Warto wspomnieć, że poniższe dane nie powinny zachęcać do samoleczenia lub odmówić opieki medycznej. Jeśli masz do czynienia z podobnym problemem, bez medyczny nie radzenia sobie z nim.

Ogólna koncepcja aborcji

Poronienie nazywa się poronieniem. W tym przypadku, membrany mogą wydostać się z macicy całkowicie (tak często dzieje się we wczesnych etapach) lub pobytu w nim udział. Takie zdarzenia mogą mieć miejsce w dowolnym etapie. Jeśli przerwanie ciąży pojawia się w ciągu pierwszych 12 tygodni, wtedy mówimy o wczesnym poronieniem. Jest to trudniejsze w rozwoju tej choroby w drugim trymestrze ciąży. Po 25 tygodniach, to doprowadzić do przedwczesnego porodu, a w tym czasie zarodek może być opłacalne (organizacja odpowiednich warunkach).

Czy trzeba czyszczenia po poronieniu?

Jeśli tak się stało, że nie było nic do skorygowania. Nie ma potrzeby, aby wycofać się do siebie i odmówić opieki medycznej. Konsekwencje takiej odmowy mogą być bardzo niebezpieczne. Często kobiety muszą być czyszczone po poronieniu. Skąd wiem o takiej potrzebie?

Odnoszą się do ginekologa i odwiedzić urząd Badania ultradźwiękowe. Podczas badania, lekarz określi stan macicy i jej wewnętrzną powłokę. Jeśli widoczne są resztki komórki jajowej (nawet najmniejsze), to na pewno będzie powołać skrobanie. Opóźnienie w takiej sytuacji jest niemożliwe, ponieważ stracił czas jest obarczona przykrych konsekwencji, a nawet sepsy. Gdy narządy rozrodcze Nie znaleziono resztki błon płodowych – można bezpiecznie przejść do kolejnych etapów.

Po łyżeczkowanie aborcja jest wykonywana częściej, jeżeli nastąpiło ono po 6-7 tygodniach. Manipulacja jest przeprowadzana wyłącznie w murach placówek medycznych z zastosowaniem znieczulenia dożylnego. To trwa nie dłużej niż 10-15 minut. Po tym, pacjent pozostaje pod opieką lekarską przez kilka godzin iw dobrym zdrowiu może iść do domu. Poronienia w drugim trymestrze kobiety wymaga hospitalizacji na kilka dni do monitorowania medycznego.

Jakie leki będą potrzebne w pierwszej kolejności?

Jeśli aborcja odbyła się spontanicznie przy pełnym wycofaniu komórki jajowej, żadnych narkotyków wtedy nie jest powoływany (z wyjątkiem pewnych sytuacjach). Kiedy skrobanie przeprowadzono po poronieniu – ginekolog przepisze odpowiednie leki. Wśród nich najbardziej popularne są następujące:

  • Antybiotyki (penicylina i korzystne makrolidy inne grupy są przypisane mniej). leki bakteriostatyczne i bakteriobójcze są przepisywane aby zapobiec zakażeniu. Często takie konsekwencje wynikają z czyszczeniem. Weź antibiotki potrzebę 3-10 dni, zgodnie z zaleceniem lekarza.
  • fundusze macicy (często za pomocą „Oksytocyna” lub leki oparte na nim). Leki te pomagają zwiększyć kurczliwość mięśniówki macicy. W tym szybko odrzucony warstwą śluzówki, co zapobiega rozległe krwawienie i przyspieszenia procesu odzyskiwania.
  • Immunomodulatory ( "izoprinozyna", "Derinat"). Leki te zwiększają odporność organizmu, są one również na celu wyeliminowanie zakażeń wirusowych, uzyskanych przez skrobanie lub po nim.

Wszelkie leki po poronieniu powinien być powołany do lekarza. Oddzielne podawanie leków może najeżona z nieprzyjemnymi konsekwencjami. Nie słuchaj doświadczonych przyjaciół. Zaufaj tylko swojego ginekologa.

Okres zwrotu dla genitaliów

Macicy po poronieniu przywróceniu wystarczająco szybko. Nawet jeśli poronienie nastąpiło w dłuższym okresie, narządu rodnego wraca do swojej zwykłej wielkości w ciągu kilku dni. Jeśli nie, to znowu, pacjenci są przepisał odpowiednie leki skurczowy.

Seks po poronieniu należy wykluczyć całkowicie przed przybyciem pierwszej naturalnej miesiączki. Mimo tego ostrzeżenia, wiele par pędzą do drugiego przez kontakt seksualny. Konsekwencją może być zakażenie, zapalenie, krwawienie i inne problemy. Absolutnie przeciwwskazane płeć pacjenta bez prezerwatywy! Nawet jeśli są używane do innych metod antykoncepcji, teraz mają zastąpić go na barierę. Fakt, że prezerwatywy chronią również przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. I zdrowie swoich kobiet jest teraz szczególnie wrażliwe.

Pierwsza miesiączka po aborcji

Jest jak pierwszy miesiąc po poronieniu? Wielu pacjentów są zdezorientowani po oderwaniu od pierwszej miesiączki do czyszczenia. W rzeczywistości, to nie jest do końca prawidłowe. W rzeczywistości, lekarz wyczyszczone jamy narządu rozrodczego endometrium. Okazuje się, że lekarz wykonał kilka minut, które zwykle trwa 3-7 dni. Od tego momentu można przeprowadzać początek nowego cyklu. Ale pooperacyjne uwolnienie nie powinno być mylone z miesiączką. Następnie przychodzi krwawienie jest normalne po 3-5 tygodniach. Korzystnie, gdy stosuje się podpaski. Tampony mogą spowodować infekcję bakteryjną.

Pierwsza miesiączka po zakończeniu ciąży może być niewystarczające lub, wręcz przeciwnie, obfita. Dzieje się tak ze względu na zmiany hormonalne. Ważną rolę w tej kwestii, co grał na której określenie poronienia. Jeżeli zaprzestanie rozwoju zarodka powstał do 8 tygodni, ciała kobiety jeszcze nie miał czasu, aby w pełni dostosować w ciąży. Cykl odzysku następuje szybko i przy minimalnym wpływie. W przypadku wystąpienia poronienia po 12 tygodniach – już w pełnym funkcjonowania łożyska. Tutaj wszystko jest bardziej skomplikowane. Ciało kobiety potrzebuje więcej czasu, aby przywrócić normalne funkcjonowanie. Istnieją przypadki, gdy wynik koniec poronienia stały choroby hormonalne (mastopatii, endometrioza, nowotwory jajników).

Ustalić przyczynę i przeprowadzić leczenie

Czy to możliwe, aby ustalić przyczynę poronienia po takim wyniku zdarzenia? Czy jest możliwe aby dowiedzieć się, dlaczego doszło do aborcji? Rzeczywiście, świadomość problemu – jest w połowie drogi do jego rozwiązania.

Aby ustalić przyczynę poronienia znacznie dopiero po skrobaniu. Otrzymane podczas manipulacji materiałami wysyłanych do diagnostyki histologicznej. Jej wyniki pomagają ustalić, dlaczego nie było takiej sytuacji. Ale to nie zawsze wystarcza. Pacjent jest zobowiązany do przekazania analiz. W zależności od stanu zdrowia i historii położniczej lekarz przypisze odpowiednie badania: test krwi, definicji zakażeń seksualnych, tworzenie zaburzeń genetycznych. Pamiętaj, aby odwiedzić specjalistów takich jak urolog, kardiolog, internista, endokrynolog. Te lekarze mogą znaleźć choroby na jego części, co przyczyniło się do poronienia. Kompleksowe badanie przypisze najbardziej odpowiednie leczenie.

Organizować jedzenie prawidłowo

Wiele kobiet skarży się na ból po aborcji. Jeśli ginekologiczny patologia jest wykluczone, wówczas sprawa może być w trawieniu. Często opisywany stan powoduje stres, co z kolei prowadzi do zaparcia, zwiększone wzdęcia. Dlatego tak ważne jest, w ciągu pierwszych miesięcy po poronieniu w celu ustalenia odpowiedniej diety. Ułatwi to normalny metabolizm i dobre trawienie.

Wypełnić swojej diety pokarmy bogate w białko i błonnik. Jeść chude mięso, ryby. Pamiętaj, aby jeść zieleni, warzywa i owoce. Pij dużo wody. Po ginekologicznej łyżeczkowanie zwiększa prawdopodobieństwo zakrzepicy. Aby tego uniknąć – rozrzedzenie krwi naturalny sposób: wody pitnej. Wyrzucić żadnych napojów alkoholowych. Oni rzeczywiście jesteś przeciwwskazane, ponieważ terapia zastępcza narkotyków.

Jeśli po zmianie diety zaparcia ustąpi, konieczne jest, aby to naprawić za pomocą leków. Biedne wypróżnienia przyczynia się do zastoju krwi w narządach płciowych wnękowych. To jest obarczona jej konsekwencjami, takimi jak zapalenie. Jakie leki są stosowane w celu zmiękczenia stolca – powiedzieć lekarzowi. Zwykle przypisane bezpieczne środki „Guttalaks”, „Duphalac” dla długotrwałego stosowania leków lub „Glycerol” „microlax” do szybkiego działania, ale jednorazowego użytku.

psychologiczna strona

Po poronieniu we wczesnym okresie ciąży chorych często zwracają się w sobie. Jeśli poronienie nastąpiło w drugim trymestrze, sytuacja jest jeszcze gorsza. Kobiety dostać depresji. Istnieją przypadki, gdy pacjent po czym postanowił popełnić samobójstwo. Aby pozostać w takim stanie nie jest po prostu niemożliwe. To może być bardzo niebezpieczne. Konieczne jest, aby mówić o tym problemie. Z partnerem takie tematy rzadko omawiane. Dlatego też, najbardziej odpowiednim rozwiązaniem jest odwołanie się do psychologa.

Podczas konsultacji, ekspert będzie słuchać skarg i obaw. Jest to lekarz pomoże Ci radzić sobie z negatywnymi emocjami po aborcji. Po kilku sesjach już czuć się znacznie lepiej. Jeśli to konieczne, lekarz może przepisać leki uspokajające i antydepresyjne. Jedynie prawidłowe podejście do problemu pomogą rozwiązać go raz na zawsze.

Kiedy można planować kolejną ciążę?

Absolutnie wszystkie kobiety, dla których ciąża jest potrzebne, zadać pytanie: czy jest to możliwe, aby zaplanować natychmiast po poronienia nowy? Każdy lekarz powie, że nie można tego zrobić. Nawet jeżeli nastąpiło ono w krótkim okresie i nie miał żadnych negatywnych skutków, Twój organizm potrzebuje czasu na regenerację i poziomu hormonów. Należy również dowiedzieć się, co dokładnie było przyczyną tego tragicznego wyniku. W przeciwnym razie, sytuacja może być powtórzona.

Jeśli zdrowie kobiet w porządku, ale nie przyczyną poronienia jest obecność patologii (przerwa była spowodowana przyjęciem leków lub urazu, załamania nerwowego), lekarze mogą planować w 3-6 miesięcy. W ten sposób cykl menstruacyjny musi zostać przywrócony całkowicie.

Gdy przyczyną problemu zostanie znaleziony, wtedy leczenie jest wymagane. Może to być krótki lub długi. Planowania kolejnej ciąży jest odłożone na czas nieokreślony. Pamiętaj, że często pacjenci są przepisane antybiotyki. Po poronieniu, można rozpocząć planowanie aż do następnego cyklu, co prowadzi do obliczania zakończeniu antybiotykoterapii. Ale w praktyce wyobrazić sobie nowe życie jest możliwe już w tym samym cyklu. Dlatego cały wyznaczony okres czasu, musi być starannie chronione.

lekarzem: krok po kroku

Jaki jest notatka może dać kobietę uwięzioną w podobnej sytuacji? Co zrobić po poronieniu? Lekarze dają następujące instrukcje krok po kroku.

  1. Idź do USA i dowiedzieć się, czy macica pozostaje membran. Z otrzymanego wyniku zostanie wysłana do ginekologa.
  2. Jeśli lekarz przepisze zgarniania, a następnie upewnij się, aby przejść przez ten manipulacji. W przeciwnym razie czekają powikłań.
  3. Ściśle przestrzegać zaleceń lekarzy: biorą narkotyki, tryb zaobserwować, dostosowanie diety.
  4. Sprawdzaj przyczynę poronienia , wraz z lekarzem, a następnie lekarz opracuje plan leczenia dla pacjenta. Obserwować go, nie planujemy nowego ciążę w tym czasie.
  5. Jeśli istnieje cierpienie psychiczne, depresja i stres – odnoszą się do psychologa, aby nie wypłacić do siebie.
  6. Przejdź do nowego planu, gdy specjalistycznej pozwolenie. Spróbuj go nie pamięta negatywne aspekty, dostosować się do dodatniego.

podsumować

Z artykułu można dowiedzieć się krok po kroku plan dla odbudowy po samoistnego poronienia. Jeśli poronienie dzieje się we wczesnych stadiach, zestaw przyczyna często nie jest możliwe. Pamiętaj, aby oglądać swoje zdrowie. Jeśli upławy po aborcji stał się dziwny kolor i zapach, jest prawdopodobne, że połączył się z infekcją. Nie myśl, że wszystko pójdzie na własną rękę. Im szybciej się do lekarza, tym mniej negatywne konsekwencje będą dla ciebie. Ginekolodzy zalecamy próbuje rozwiązać problem na własną rękę. Nie należy przyjmować żadnych leków za radą koleżanek. To może tylko pogorszyć istniejącą sytuację. Ci szybkiego powrotu do zdrowia!