80 Shares 2946 views

płyn owodniowy i ewentualne patologie

płyn owodniowy (płynu owodniowego) zapewnienia prawidłowego rozwoju i tworzenie płodu w czasie ciąży. Ich skład jest bardzo zróżnicowany: białka, tłuszcze, węglowodany, witaminy, sole, hormony i inne substancje użyteczne dla dziecka. Owodniowy bańka powstaje w 8 tygodniu ciąży i zwiększa jak rozwój dziecka. Chłopak czuje się pozytywnie tylko wtedy, gdy płyn owodniowy stopy matki.

Ich liczba odpowiada danym etapie ciąży. Tak więc, w 10 tygodniu, należy 30 ml, 14 – 100 ml, 18 – 400 ml i 38 – wynosi 1000 ml. Po 38 tygodniach ilość płynu owodniowego zaczyna spadać, osiągając przed dostarczeniem około 800 ml. Jeśli kobieta perehazhivaet okresie wielkość może osiągnąć 500 ml, a wartość ta jest krytyczna, ponieważ niewystarczająca ilość płynu może powodować problemy podczas porodu.

Badanie ultrasonograficzne jest na bieżąco, jak dużo nadrobić płynie owodniowym. Norma im, jak wspomniano wcześniej, jest skorelowana z wiekiem ciążowym. Na wczesnym etapie rozwoju płodowego koloru płynu owodniowego jest jasny i podobny do koloru osocza ludzkiej krwi. Takie podobieństwo istnieje, ponieważ płyn owodniowy tak ukształtowane i od nich krew jest filtrowana przez owodniowego nabłonka.

W późniejszych etapach przy opracowywaniu moczowego i układu oddechowego dziecka, zmian kolorystycznych: płynie owodniowym stać się jasne, cień, ponieważ zaczynają funkcjonować gruczoły łojowe. Zaczynają również przedstawić kawałki dziecko nabłonka kosmków vernix elementów.

płyn owodniowy jest aktualizowana co trzy godziny. Przechodzi przez korpus płodu, usuwanie produktów przemiany materii. Do 23 tygodnia ciąży, proces ten odbywa się przez skórę.

Jednym z ważnych składników płynu owodniowego jest płodowej moczu z nerki zaczynają wytwarzać bardzo aktywne koniec ciąży. W czasie, to ilość 600-800 ml dziennie. Tak więc, od tego momentu, koniec powstawania pąków, sam owoc zaczyna aktywnie wytwarzają płyn owodniowy.

Czasami takie sytuacje, gdy płyn owodniowy są produkowane w niewystarczających ilościach. Następnie tworzy małowodzie, które mogą wynikać z następujących przyczyn:

  1. Stan przedrzucawkowy.
  2. Nadciśnienie tętnicze u matki.
  3. Choroby zakaźne w ciąży, która staje się przyczyną małowodzie w 40% przypadków.
  4. Zapalenie żeńskich narządów płciowych.
  5. Naruszenie w embrionalnej nerki.
  6. Zaburzenia metaboliczne matki.

Małowodzie może rozwinąć się w początkowej fazie ciąży i często niedoceniany. Głównym objawem jest ból w tym samym czasie w żołądku, co może znacząco zwiększyć przepływ gdy dla płodu.

Leczenie niedoborów wody jako taka nie jest przeprowadzane. Wszystkie wysiłki lekarzy mają na celu zapobieganie ewentualnej patologii płodu. Kontrola z wodą odbywa się za pomocą ultradźwięków.

płyn owodniowy może być wytwarzany powyżej dopuszczalnego tempie. Zjawisko to nazywane jest wielowodzie i występuje częściej niż jego przeciwieństwo. Objawy uważa ciężkość dolnej części brzucha, ból, złe samopoczucie i opuchniętych nóg. W związku z tym, krążenie krwi w ciąży, jej oddech i funkcji niektórych narządów. Owoce aktywnie zaczyna się unosić w płynie owodniowym, które mogą wystąpić ze względu na uwikłanie pępowiny wokół szyi i ciała. Jeśli lekarz podejrzewa wielowodzie powoływanych przez ultradźwięki, są diagnozowane w obecności zakażenia wewnątrzmacicznego i dzieci wrodzonych.

Podsumowując, możemy zauważyć, że niedobór wody jako negatywny wpływ na płód, jak również wielowodzia. Diagnostyka ultradźwiękowa pozwala na identyfikację takich chorób we wczesnych etapach rozwoju i zachowania zdrowia matki i jej dziecka.