712 Shares 7047 views

Zagrożone aborcji: przyczyny, objawy i leczenie funkcje

W trakcie ciąży kobieta ma do czynienia z różnymi zagadnieniami i problemami. Coraz częściej można usłyszeć od lekarzy zdiagnozowano „zagrożone aborcji.” Warunek ten jest dość niebezpieczne, jeśli pozostawić ją bez nadzoru. Jednak w większości przypadków kończy się pomyślnie. Jeśli czas, aby zobaczyć się z lekarzem w celu przeprowadzenia badania i przypisać leczenia zagrażających aborcji nie wpłynie na zdrowie i rozwój dziecka w łonie matki. Artykuł mówi o kondycji. Przyczyny, objawy i metody korekcji zostaną opisane w dalszej części.

Co to jest?

Zagrożone aborcji – to patologia, która występuje w czasie ciąży. Przedstawia się zazwyczaj we wczesnym okresie ciąży (8-10 tygodni). Ale są przypadki, gdy zagrażające poronienie jest wykrywane w drugim trymestrze ciąży. Po 22-25 tygodniach ciąży, taki model nazywa się różnie: groźba przedwczesnego porodu.

Zagrożone aborcji – to stan, w którym istnieje ryzyko wypływu jajeczka z powierzchnią błony śluzowej macicy. Jest to powikłanie ciąży zdecydowanie powinien zostać skorygowany. W przeciwnym razie istnieje szansa utraty go. Leczenie odbywa się w warunkach szpitalnych lub ambulatoryjnych. To wszystko zależy od stanu kobiet i przewidywaniami lekarzy.

Manifestacje: obraz kliniczny

Co grozi objawy poronienia? Objawy tej choroby są podzielone na dwa rodzaje: pierwszy z nich kobieta zauważa siebie, drugi odkrywa lekarza.

Głównym objawem zagrożonych aborcji są ciągnąc uczucie w podbrzuszu. Jeśli kobieta ma mały wiek ciążowy, obchodzony strzał w plecy. Wiele porównać ten stan z zespołem napięcia przedmiesiączkowego. W drugim trymestrze ciąży, bólu mogą towarzyszyć petryfikowanie mimowolne skurcze macicy brzusznej. Zagrożona aborcja scharakteryzować za pomocą konwencjonalnych upławy bez zanieczyszczeń z krwi. Jeśli okaże się, krwawienie, wtedy mówimy o drugim etapie patologii – aborcja została rozpoczęta.

Lekarz może oznaczać więcej objawów stresu zagrażające poronienie macicy, szczep komórki jajowej, zagęszczających genitalia ścian (ton). Wszystko to jest doskonale widoczne podczas diagnostyki ultradźwiękowej. Szyjki macicy zwykle pozostaje zamknięty, ale w niektórych przypadkach nie jest ekspansja szyjki macicy w jej usta.

Dlaczego nie jest to warunek?

Poronienie zagraża wiele powodów. Ale wszystkie punkty można podzielić na medyczny i społeczny. W niektórych przypadkach nie można ustalić, dlaczego nie było to państwo.

Rozważmy główne przyczyny społeczne:

 • niezdrowy styl życia (palenie papierosów, alkohol lub narkotyki);
 • leczenia narkotykami, nieuprawnione stosowanie leków;
 • stres, brak odpoczynku;
 • ciężki wysiłek fizyczny (w tym zawodowych);
 • Pacjenci w wieku poniżej 20 lub po 35 latach;
 • ugryzienie zakażonych zwierząt lub węży;
 • niekorzystne warunki życiowe (inhalacji substancji chemicznych).

Wszystkie przyczyny społeczne zagrażającego poronienia mogą być wyeliminowane. W ten sposób kobieta chronić się przed takimi sytuacjami.

Jeśli mówimy o względów medycznych, to wszystko jest nieco bardziej skomplikowana. Wiele chorób nie mogą być traktowane lub nie może być połączony z ciążą. Rozważmy je:

 • naruszenie płodu nieprawidłowości chromosomowe;
 • przewlekłe choroby u kobiet (system choroba serca, funkcja hormonalnej);
 • ginekologiczne patologii (endometriozę, zapalenie błony śluzowej macicy, torbiele jajnika, macicy lub obecność blizny na nim);
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne przyrodzie (grypa, zapalenie oskrzeli, nieżyt nosa, zapalenie ucha, zapalenie płuc);
 • brak lub przekraczające pewne hormony;
 • obciążone historia położnicza.

Ambulatoryjnym lub w szpitalu?

Jeśli lekarz diagnozuje zagrożone aborcji, leczenie należy rozpocząć natychmiast. Każdy pacjent oferowanych warunków szpitalnych. Ale większość kobiet decyduje się przeprowadzić korektę w domu. To naprawdę możliwe. Przyszła mama musi podjąć decyzję, począwszy od własnego samopoczucia.

Należy pamiętać, że leczenie będzie obejmować nie tylko pigułki, ale także formułowanie wstrzykiwań. Konieczne jest również, aby przestrzegać reżimu. Domy często nie zrobić. Jak zagrażające poronienie poprawione? Lekarz przepisuje lek, którego celem jest wspieranie normalizacji stanu ciąży i matki. Rozważmy podstawowe zasady terapii.

Stosowanie środków uspokajających

Zagrożonych aborcja wymagają stosowania leków uspokajających. Drażliwość pacjent prowokuje tylko ton macicy. Dlatego konieczne jest, aby zyskać siłę i mają tylko pozytywne emocje.

Wiele leków takie działania są zakazane w czasie ciąży. Uważane za bezpieczne waleriana i pospolity. uwalnianiu leków są różne tabletki, nalewki, wywary. Przestrzegać zalecanej dawki leku.

przeciwskurczowe

Każdy zagrożony aborcja leczonych lekami, łagodzi skurcze i rozluźnienie mięśni gładkich. Najpopularniejsze leki są tabletki i rastvoroy „No-spa”, „Drotaverinum”. Również w ciąży przewidziane czopki doodbytnicze „papaweryna”. Rzadziej mianowanych pigułki „Papazol”, „Partusisten”. Jednocześnie używane „Magnelis”, „Magne B6” i tym podobne. Nie tylko łagodzi skurcze, ale także poprawić funkcjonowanie układu nerwowego.

korekta hormonalne

Często zagrażające poronienie sprowokowany przez niepowodzenie ciałka żółtego. W tym przypadku kobieta jest diagnozowana przez badanie krwi niewielką ilość progesteronu. Jeśli czas nie przepisać leczenie, ciąża zostaje przerwana.

Leki stosowane w celu skorygowania hormonalnych, doustnie, dopochwowo lub domięśniowo. Najbardziej popularne są „Djufaston”, „Utrozhestan”, „Pradzhisan” i tak dalej. Oni nadrobić braku progesteronu przez ograniczenie zdolności macicy. Fundusze mieć relaksujący efekt. Stosując takie preparaty muszą przez długi czas, i jest stopniowo podnoszony.

Nie zawsze grozi poronienie spowodowane niedoborem progesteronu. Kobiety mogą być także określone przez nadmiar prolaktyny. Stan ten wymaga, aby odpowiednie preparaty terapią lekiem, na przykład, „dostineks”.

dodatkowo

Jak to jest leczenie szpitalne pacjentów z rozpoznaniem „zagrożone aborcji”? Historia choroby składa się z lekarzem od momentu rejestracji. Podczas całego okresu w dokumentacji zapisane dane na temat stosowania różnych leków. Oprócz tych środków, będzie ona musiała specjalnego traktowania.

 • Przyszła mama opiera spokojny sen z dnia odpoczynku. Leżeć dłużej. Absolutnie przeciwwskazane ćwiczenia i stresujące sytuacje.
 • Pacjent z zagrożonego aborcją niezbędne do prawidłowego odżywiania się. Obejmuje to witaminy, minerały, owoce, warzywa. Kobieta musi regularnie spędzać czas na świeżym powietrzu.
 • Podczas leczenia obejmuje badania ginekologicznych. Mogą być wykonywane jedynie z przyczyn wyjątkowych. Korzystne jest, aby dać badanie USG.
 • Terapia polega na zapobieganie zaparciom.

Pacjent jest zwolniony ze szpitala po 7-14 dniach. W tym przypadku powinno poprawić jej stan. Lekarz daje jej rady i docelowego, będzie ona przestrzegać w domu.

Konkludując

Zagrożone aborcji – stan niebezpieczny, jeśli go pozostawić bez leczenia. Aby utrzymać ciążę, należy skontaktować się z lekarzem. Tylko lekarz będzie mógł wybrać odpowiednią regulację swojej patologii. Po leczeniu zagrożonego aborcją, kobieta musi podlegać specjalnym nadzorem specjalistów. Miej oko na swój stan zdrowia i być zdrowe!