497 Shares 3163 views

macicy przerost: Przyczyny i objawy

przerost macicy – dość powszechne choroby, która charakteryzuje się nadmiernego wzrostu śluzówki macicy i w konsekwencji, zwiększenie jego objętości. Warto zauważyć, że choroba ta jest rzeczywiście bardzo niebezpieczne, ponieważ zawsze istnieje ryzyko eskalacji rozrost w złośliwości.

Macicy przerost: Przyczyny

Współczesna medycyna zna wiele przyczyn, które mogą prowadzić do rozwoju takiej choroby. W większości przypadków, przerost macicy związany jest ze zmianami hormonalnymi, w którym znajduje się poziomy estrogenu zwiększa wraz ze spadkiem poziomu progesteronu. Dlatego choroba jest najczęściej diagnozowane u dziewcząt w stadium rozwoju seksualnego, lub dla dojrzałych kobiet przed menopauzą, jak tych okresach życia istnieje znaczne wahania poziomu hormonów.

Ponadto rozrost przyczyny mogą być ukryte w tych chorób, które powodują zmiany poziomu hormonów. Na przykład, statystyki wskazują, że przerost szyjki lub trzonu macicy jest bardziej powszechne wśród kobiet chorych na cukrzycę, zaburzenia przysadki, otyłości, a także częstych poronień. On odgrywa pewną rolę tutaj, a czynnik skłonności genetycznych. Przerost może rozwinąć się na tle zapalenia narządów płciowych, jak również mięśniaków macicy i policystycznych jajników.

Przerost macicy: objawy

Główną cechą tej choroby są typowe pochwy plamienie. Na przykład, istnieje wiele krwawienia ze skrzepów krwi u pacjentów z u młodzieży, która pojawia się bez wyraźnego powodu po krótkim opóźnieniu miesiączki.

Dla kobiet starszych typowy chude, plamienia, które powstają, co do zasady, między okresami.

Ponadto, przerost macicy prowadzi do niepłodności, jak w momencie jego rozwoju nie owulacja jajo podczas cyklu miesiączkowego.

Warto zauważyć, że w niektórych przypadkach rozrostu macicy nie objawiać, a jedyną rzeczą, która może ostrzegać – jest niemożność zajścia w ciążę w normalnym życiu seksualnym bez antykoncepcji.

metody diagnostyczne macicy przerost

Metody diagnostyczne, w celu określenia obecności choroby wystarczająco zróżnicowane. Aby rozpocząć, lekarz wykonuje typowe badanie ginekologiczne. Ponadto, pacjent jest zalecane i macicy ultradźwięków, co pozwala zobaczyć, torbieli i zmierzyć grubość śluzówki macicy.

Jednak najlepszym i najbardziej rozpowszechnioną metodą diagnozowania zgarniania tkanki macicy. Podczas prób laboratoryjnych można pobierać próbki tkanki nie tylko w celu określenia obecności krokowego, a także w celu określenia jego kształt, stopień rozwoju choroby, wagi i ryzyko nowotworów złośliwych.

Ponadto jest konieczne, a badanie krwi hormonu, który przyczynia się do określenia poziomu progesteronu i estrogenu. W niektórych przypadkach, przeprowadzone i biopsji błony śluzowej macicy, co przyczynia się do określenia obecności komórek nowotworowych.

Przerost macicy: leczenie

Sposoby leczenia są wybrane ginekologa z wiekiem pacjenta oraz postaci choroby. Najczęściej wykonywany zabieg chirurgiczny. Podczas zabiegu lekarz usuwa zarośnięte endometrium torbiele i polipy cięć (jeśli takie istnieją).

Po zabiegu pacjent jest przepisywany kobiet przyjmujących hormony. Terapia ta ma na celu normalizacji hormony, jak również, aby zapobiec ponownemu wzrostowi tkanek. Przepisywania takich leków, a także tryb i czas trwania ich przyjęcia może być tylko lekarz – w samoleczenia lub nadużycia instrukcji medycznych są ewentualne negatywne konsekwencje.