425 Shares 2198 views

cechy konstrukcyjne kask Enduro

Każdy zawodnik ma swoją własną koncepcję enduro. Jaki powinien być sprzęt ochronny i styl zachowania – prywatna sprawa. Ale teraz skupimy się na specjalnym kasku przeznaczonego do jazdy w trudnym terenie, ale raczej na tym, co powinno być typowe enduro kask.


kask

Jest to najważniejsza część i stanowi integralną część garderoby każdego szanującego się kierowcy. Bez kasku można jeździć tylko zamachowców-samobójców. Wszystkie pozostałe fani sportów ekstremalnych, co może się skończyć takie „pokatushki”.

Warianty sprzęt ochronny może być wielka różnorodność: są dość konwencjonalne hełmy bez rozróżnienia funkcji i specjalnych urządzeń, istnieje oryginalna wersja, która nie tylko wykonać ochronną, ale również dekoracyjną funkcję. A tam jest specjalny kask enduro, przeznaczony do ekstremalnej jazdy.

inność Enduro

Zanim zagłębić się cech przekroju kasku jest, aby zrozumieć, że to, co jest różnica jeśli chodzi o styl jazdy enduro. Skoki przez przeszkody, wspina się na strome wzniesienia i zjazdy z górzystego terenu, przezwyciężyć piaszczystych drogach, nakręcony w nielicznych dróg i gruzu las … A to nie wszystkie atrakcje ekstremalnej jazdy off-road. Nie trzeba dodawać, jak silny musi być sprzęt ochronny?

Więc Enduro Kask powinien być wykonany z najbardziej wytrzymałego materiału. Szwy i strony dokujące nie powinno powodować nawet najmniejszej wątpliwości. Daszek – ważny szczegół, który chroni twarz pilota od brudu i promieni słonecznych. Wydłużona dolna część – ochrona w przypadku ewentualnych uderzeniami twarzy.

Trochę historii

Nowoczesny kask Enduro – jest wynikiem dość długiej ewolucji, która miała przetrwać pierwszy model. Kaski dosłownie zmieniło „w locie”, dostosowując się do nie całkiem normalnych warunkach jazdy.

Wszystko zaczęło się od niezwykłego modelu, który jest teraz nazywany kask ¾ otwarta twarz. Było to uniwersalny kask, który był używany na drogach publicznych i na torze wyścigowym. Ale bardzo szybko doszedł przyłbicę, która spełnia kilka funkcji:

  1. Ochrona przed brudem wylatujące spod kół przeciwnika.
  2. Ochrona przed promieniami słonecznymi.
  3. Ochrona przed grudek brudu latające spod kół własnych.

Ponadto cross-enduro kask wyposażony w wizjer, mniej zanieczyszczonych w złych warunkach pogodowych. Nie zapominaj, że droga może przechodzić przez tereny leśne, gdzie nie ma liści i gałęzi drzewa.

W jaki sposób „szczękę”

Wyciągnięte do przodu dolny „szczęka” kasku – uchwyt do punktów rozrządowych i ochronę przed ewentualnymi uderzeniami. Początkowo było to dość powszechne maski z tworzywa sztucznego, który dołącza do okularów. Z biegiem czasu, „Szczęki” stał się znacznie więcej i nie jest już mechanizm zdejmowany – jest obecnie integralną częścią kasku zwrotnicy.

Enduro hełm z przyłbicą jest często używany do stantraydinga, ponieważ zapewnia dobrą widoczność, ma stosunkowo niską wagę, i nie wyklucza intensywne oddychanie.

Optymalny dobór zwrotnicy kasku

Enduro – to nie tylko szczególny styl jazdy. Jak rowerzyści powiedzieć, prędzej czy później, każdy będzie w siodle. Ten szczególny rodzaj charakteru i stylu życia. „Endurovtsy” nie boją się trudnych tras i upadków, a wręcz przeciwnie – im bardziej trudne przeszkody, tym chętniej okazuje rączkę gazu. Oznacza to, że pilot musi dbać o własne bezpieczeństwo na pierwszym miejscu zakupu kasku do enduro. Wybierz najlepszą opcją jest łatwe. Wystarczy wziąć pod uwagę pewne niuanse:

  • Odpowiednio dobrany rozmiar. Ekstremalne warunki – stała skoki i aktywność, więc kask powinien siedzieć idealnie na głowę pilota, nie powodując uczucia dyskomfortu.
  • Z lub bez daszka? Tutaj każdy wybierze opcję najbardziej optymalne i odpowiedni. Niektórzy ludzie wolą używać oddzielnych okularów, które są dołączone do „szczęki”, a ktoś preferuje enduro hełm z przyłbicą.
  • Pasy mocujące powinny być bezpiecznie na miejscu, ich siła powinny być sprawdzane przed zakupem, ale nie w praktyce.
  • Wskazane jest, aby wybrać model z ruchomym daszkiem i natychmiast sprawdzić serwisowanie mechanizmu – to powinno być łatwo przenoszone i ponownie.

W nowoczesnych modeli Enduro kasku wyposażona jest folią matową. Pożądane jest bezpośrednio przykleić do wewnętrznej powierzchni osłony. To urządzenie jest zaprojektowane w celu zapewnienia, że powierzchnia górna granica nie jest blikovala w słonecznej pogodzie.

Kask enduro – pilot bezpieczeństwo podczas ekstremalnych warunków jazdy.