597 Shares 8648 views

Proso owsianka z dyni, mleko: wszystkie tajemnice gotowania

Prawie wszystko na śniadaniu mama i babcia gotowane pachnące owsianka mleko i zupy. I oczywiście, każda rodzina miała swój własny przepis. Jeszcze jeden z ulubionych zawsze była owsianka proso z dyni, mleko. Nie każdy jednak wie, jak gotować prawidłowo, tak że jest gotowane proso, dynia i stają się miękkie. Tak więc również trzeba zachować wszystkie zalety produktów.

Oczywiście, przygotowanie każdej potrawy rozpoczyna się odpowiednim doborze składników. I proso owsianka z dyni, mleko – nie jest wyjątkiem. I należy zacząć prosa. Ten zad w złym wyborem i leczenia może znacznie uszkodzić smak danie ich goryczy. Fakt, że długotrwałe składowanie na powierzchni oleju prosa jest zwolniony, i że daje zły smak. I pozbyć się go, trzeba przemyć zboża kilka razy, najpierw w ciepłej wodzie, a następnie gorąco. został osuszony.

Równie ważna jest sama dynia. Najlepiej nadaje słodkie odmiany, zwykle mają jasny kolor pomarańczowy. I oczywiście, nie powinny mieć wad zewnętrznych lub uszkodzenia torów. Czy można znaleźć lepszy sposób korzystania piżmowa. Naturalnie, mleko musi być świeża. Ale będzie to gospodarstwa lub sklep z pakietu, to nie ma znaczenia. Oczywiście, im większa będzie jego zawartość tłuszczu, tym lepiej karmione i proso owsianka z dyni, mleko. Nadal trzeba sól, cukier i masło do tankowania.

Po wybraniu odpowiednich produktów, będą decydować się tylko na ich proporcji. W przypadku zbóż średniej lepkości zazwyczaj 1 filiżanka zbóż 3 kubka mleka i 500-600 g surowego dyni. Sól, cukier i masło do smaku umieścić. Teraz, że wiesz wszystko właściwą poradę, można bezpiecznie gotować owsianka proso z dyni.

Doprowadzić do wrzenia mleko. Dynia oczyścić, usunąć nasiona i pokroić w kostkę. Dodać do mleka wrzenia. Po raz kolejny doprowadza się do wrzenia. Pisanie na wolnym ogniu przez 5-10 minut dłużej i zalać przygotowaną kaszę prosa. Ugotować kaszę, mieszając od czasu do czasu, 30-40 minut, aż gotowane proso. Ogień zamknięty, dodać sól, cukier i masło do smaku, wymieszać. Owinąć garnek z kocem lub ręcznikiem i pozostawić na 15-20 minut, aby proso owsianka z dyni, spienione mleko, stał się miękki.

Jest to, być może, wszystkie tajemnice, jak gotować najbardziej smaczne owsiankę z dzieciństwa. Ale nawet to może się zmieniać przepis dodając rodzynki danie po ugotowaniu lub pokrojone morele. Należy to zrobić, gdy kasza jest już prawie gotowy. Oczywiście, suszone owoce muszą dobrą prania. A już w gotowym naczyniu, które można umieścić miód zamiast cukru. Nawiasem mówiąc, raz tak zrobił rosyjski kochankę. Dla tych, którzy nie lubią dyni, można dodać przypraw – cynamonu lub imbiru. Smak jest zupełnie inny obrót.

Cóż, mleko proso owsianka z dyni okazało świąteczny, można gotować to w większości dyni. Aby to zrobić, należy wybrać dobry silny owoce, pokrojone na szczyt niej usunąć rdzeń, pozostawiając ściany o grubości 1-1,5 cm. Put proso, pokrojoną dynię, wlać mleko wrzenia i umieścić w piekarniku. Piec do gotowanej dyni, w temperaturze 200 ° C w tym przypadku 1 filiżanka płatki muszą nie więcej niż 1 kubka mleka.

Bez względu na to jak przygotowane proso owsianka z dyni, zawsze smaczne i zdrowe danie na raz. Ale nie każdy przepis z codziennego menu posiada podobne cechy.