263 Shares 1168 views

Pod wpływem alkoholu drożdżowe: rodzaje i sposoby wytwarzania

Nietrzeźwy drożdże są szeroko stosowane w domowej kuchni. Najczęściej są one wykorzystywane przy podejmowaniu zboża i Braga cukru lub piekarni. Oczywiście, można kupić gotowe w sklepie. Najbardziej popularne są drożdże „Krasnojarsk pijaną” produkcja przemysłowa.


Jednak wiele gospodyń domowych z powodzeniem zrobić to ciasto wymieszać w domu.

W artykule szczegółowo opisuje główne rodzaje i skutecznych sposobów gotowania.

gatunek drożdży

Półprodukt jest podzielony na następujące typy.

Po pierwsze, jest to drożdże piekarskie. Są one wykorzystywane w przemyśle spożywczym w procesie wypieku wyrobów piekarniczych. Do przygotowywania napojów, są w najgorszym przypadku, ponieważ znacząco obniżyć jakość.

Po drugie, wino drożdże. Ten widok, który jest przeznaczony do produkcji wina. Wykorzystywać je bardzo często, ponieważ te drożdże kosztowne. Zgodnie z właściwościami chemicznymi, mają jasny cel – produkcję wina.

Po trzecie, drożdże piwne. Uważa się, że mają one bardzo korzystne właściwości dla organizmu. W związku z tym, oprócz bezpośredniego drożdży danych przeznaczenia sprzedawanego jako suplementów witaminowych. W browarnictwie, ponieważ są one często zastępowane przez dzikie, wpaść brzeczki przez przypadek.

Po czwarte, drożdże alkohol pijany celu uzyskania czystego alkoholu. Po dodaniu w określonym stosunku zboża i cukru może być przygotowany na dobre domowej roboty warzenia piwa.

Drożdże piwa

Wlać szkła ciepłej wody i rozpuszcza się w niej samej ilości mąki.

Dobrze wymieszać i pozostawić na sześć godzin. Następnie dodać dwieście pięćdziesiąt gramów piwa i dużą łyżkę cukru. Mieszać i usuwania mieszaniny w ciepłym pomieszczeniu. Rezultatem jest wysokiej jakości drożdże odurzających. Liczba gospodynie poinformowani, że muszą one być przechowywane w szczelnie zamkniętych puszkach lub butelkach. Najlepszym miejscem do tego jest lodówka.

Nietrzeźwy drożdże ze słodu

Filiżanka mąki dodać pół szklanki cukru. Dokładnie wymieszać. Dodaj pięć filiżanek gorącej wody i trzy – niefermentowane słodu.

Ponownie dokładne wymieszanie mieszanki. Gotować przez godzinę na małym ogniu. Naczynia musi mieć grube dno.

W celu uzyskania wysokiej jakości pijanego drożdże, nie jest konieczne, aby doprowadzić mieszaninę do wrzenia. Trzeba tylko trzymać go gorąco. Ciepły roztwór do butelki, szczelnie zamknąć i umieścić je na baterii przez dwadzieścia cztery godziny. Następnie ułożyć je w chłodnym miejscu.

Półwyrób wysuszonego chmielu

Metoda ta jest dość czasochłonna. Jakościowe chmielu wlać gorącą wodę.

Idealny stosunek objętości – jedną do dwóch. Mieszać gazu zasilającego i gotuje w takim stanie, w którym woda jest zmniejszona o połowę. Podczas przygotowania chmielu nadal będą się pojawiać. Konieczne jest, aby spróbować obniżyć go do dołu łyżką.

Szczep gorącego bulionu i rozpuszczenia cukru. Na szybie potrwa przynajmniej dużą łyżkę. Mieszać drewnianą łopatką i zaczynają stopniowo dodawać mąkę. Optymalna proporcja – pół szklanki dwieście pięćdziesiąt gramów płynu. Dokładnie wymieszać.

Dania z gotowej masy pokrywy z ręcznikiem i umieścić w ogniu przez kilka dni. Następny pijany drożdże do butelki i szczelnie zamknąć. Zaleca się je przechowywać w chłodnym miejscu.

Półprodukt ze świeżych szyszek chmielowych

Wypełnić garnek emaliowany ze świeżych chmielu. Wypełnić go gorącą wodą i gotować przez jedną godzinę, szczelnie zamykając pokrywę. Szczep bulionu, dodać cukier, sól i mąki. Potrzebne są następujące proporcje. Dwa litry płynu potrzebuje więcej soli łyżkę filiżanki cukru, a dwa – mąki pszennej.

Dokładnie wymieszać masę i umieścić go w ciepłym miejscu. Do przygotowania będą wystarczające na dwa dni. Następnie dodać kilka tłuczone ziemniaki z wody, wymieszać i ponownie umieścić w ciepłym miejscu. Teraz jest tylko jeden dzień. Drożdże wlać do butelki i korka. Przechowywać w lodówce.

Półprodukt z chleba żytniego

Z tego przepisu będzie musiał majstrować. Mielenia funta chleba żytniego, wlać pół litra ciepłej wody. Można wymienić kwaśne mleko. Wszystko wymieszać, dodać trzy duże łyżki cukru i małą garść rodzynek. Mass pozostawić na dzień, w celu użycia go do fermentacji. Następnie starannie zmielić wszystko drobnym sicie. Na tym etapie musimy ciężko pracować.

W celu wytworzenia startera, przy wytwarzaniu obecnie najpierw dokonać naparu. Jest to konieczne w celu zapewnienia spójności podobną do kwaśną śmietaną. Umieścić go w ciepłym pomieszczeniu. Zaczyn będzie gotowy w ciągu trzech godzin.

W artykule opisano rodzaje półproduktów i receptur, jak gotować w domu drożdży odurzających. Recenzje opisać gospodyń domowych, które ułatwiają.