635 Shares 9711 views

Dlaczego samochód nie otwiera się za pomocą breloczka?

Do tej pory alarm jest głównym środkiem ochrony samochodu przed złodziejami i intruzami. Kontrola działania tego urządzenia może odbywać się zdalnie za pomocą specjalnej małej konsoli, którą nazywa się kluczem fob. Pomimo niezawodności i tego ulepszonego systemu ochrony może się nie udać. Dlatego też, gdy samochód nie otwiera się za pomocą breloczka, wiele osób po prostu nie wie, co robić. W tym przypadku po prostu otwórz maszynę kluczem, a także przyczyny takiej awarii, którą możesz później wyodrębnić.


Nie ma dokładnej odpowiedzi

Żaden mistrz w podróży nie powie, dlaczego samochód nie otwiera się za pomocą breloczka. Faktycznie, może być wiele takich powodów. W tym artykule rozważa się najczęstsze z nich.

Możliwe problemy z kluczem fob

Najczęściej samochód nie otwiera się za pomocą breloczka, z powodu problemów z małym pilotem. Jest bardzo prawdopodobne, że baterie mogłyby tam siedzieć. Dlatego najpierw należy je wymienić.

Teraz dokładnie zbadaj kluczowy łańcuch. Jeśli urządzenie jest wyposażone w ekran, należy zwrócić uwagę, czy świeci się po kliknięciu odpowiedniego przycisku. Jeśli nie ma ekranu, znajdź diodę, którą bardzo często właściciele samochodów ustawili się, sygnalizując niski poziom naładowania akumulatora.

Jeśli musisz pilnie otworzyć samochód, aw kieszeni nie ma zapasowych baterii, nie zniechęcaj się i nie próbuj wykonać pewnej procedury. Wyjmij stare baterie z pilota i kilkakrotnie oprzyj je sobie nawzajem. Teraz przywróć baterie do pierwotnej lokalizacji i spróbuj otworzyć samochód jeszcze raz.

Możliwe jest, że samochód nie otwiera się za pomocą breloczka, z powodu awarii konsoli. W tym przypadku problem leży w specjalnym czujniku. Może to wystąpić w wyniku bardzo częstego naciśnięcia przycisku otwierania pojazdu (na przykład przypadkowe naciśnięcie w kieszeni). Jeśli masz dodatkowy pilot, a następnie użyj go do otwarcia samochodu.

Bateria samochodowa jest wyczerpana

Wielu ludzi zastanawia się: dlaczego samochód nie otwiera się za pomocą breloczka? Oczywiście nie można jednoznacznie odpowiedzieć, ale w rzeczywistości może być wiele powodów. Nie mniej powszechnym problemem jest rozładowana bateria. Jeśli znajdujesz się w tej sytuacji, zbliż się do najbliższego przyjaciela żelaza i kliknij go jeszcze raz. Bardzo często przeprowadzanie takiej manipulacji pomaga otworzyć samochód, ale bardzo mało prawdopodobieństwo, że będziesz mógł go opuścić. W końcu bateria jest całkowicie rozładowana.

Z takim problemem często napotykają niedoświadczone i nieuważne kierowcy. Nie zapomnij wyłączyć światła wewnątrz samochodu, po umieszczeniu go w garażu lub parkingu. Lewe światło, nawet przez kilka godzin, prowadzi do całkowitego zerwania silnika.

Problemy z zakłóceniami radiowymi

Jeśli samochód nie otworzy się z klucza Starline, problem może zostać ukryty w zakłóceniach radiowych. Czasem sygnał z konsoli może zostać wyciszony. Dzieje się tak bardzo często, szczególnie jeśli jesteś w trudnej do osiągnięcia strefie. W takim przypadku samochód otworzy się dość mocno. Na przykład fale radiowe staną się znacznie słabsze, jeśli jesteś blisko takich obiektów, jak lotnisko, baza wojskowa lub inne ważne instalacje państwowe. Aby sprawdzić zakłócenia fal radiowych, zwróć uwagę na telefon komórkowy.

Aby jeszcze otworzyć samochód, przynieś konsolę tak blisko odbiornika sygnału i ponownie nacisnąć przycisk.

Awaria oprogramowania

Powodem, dla którego samochód nie otwiera się z urządzenia sygnalizacyjnego "Sherkhan", może być awaria oprogramowania między konsolą a odbiornikiem sygnału. W tym przypadku jedynym sposobem wyeliminowania problemu jest przeprogramowanie pakietu. Aby to zrobić, skorzystaj z trybu awaryjnego. Wyciągnij przewody z zespołu sygnalizacyjnego, odłączając sterownik. Teraz musisz zsynchronizować go z centralą alarmową.

W rzeczywistości nie jest trudne do przeprowadzenia takiej operacji, dlatego każdy kierowca może to zrobić sam.

Czasami jednak zdarzają się sytuacje, kiedy sam nie radzisz sobie z tym problemem. Powodem tego jest zanik oprogramowania z pamięci samego urządzenia. W takim przypadku należy skontaktować się z centrum serwisowym w celu uzyskania żądania i zaprogramowania urządzenia.

Coś nie tak z elektroniką samochodu

Jeśli maszyna nie otworzy się z kluczykiem "Tomahawk", wówczas problem może być wadliwym okablowaniem samochodu lub innych zakłóceń pracy elektroniki.

Na przykład może wystąpić znaczący skok napięcia w samym systemie zarządzania alarmem, który wyprowadzi go z systemu operacyjnego. Albo, przeciwnie, błąd jednostki sterującej prowadzi do częstych problemów z okablowaniem urządzenia. Najczęstszą oznaką nieprawidłowego działania sygnalizatora jest samoczynne wyłączanie i włączanie. Ponadto system zaczyna źle reagować na dostarczane komendy i ostatecznie całkowicie się nie powiedzie.

Jeśli masz nawet najmniejsze podejrzenia o awarię, nie zwlekaj, po prostu przejdź do centrum serwisowego.

Co zrobić, jeśli alarm przestanie odpowiadać na kluczowy łańcuch

Jeśli samochód nie otwiera się z alarmem pęku kluczy (przyczyny tego zjawiska są opisane w tym artykule), wówczas w tym przypadku można wykonać dwie określone czynności, aby wyłączyć:

  1. Użyj funkcji zatrzymania awaryjnego. Nie zapominaj, że każdy system alarmowy ma własny kod, który kierowca powinien pamiętać nawet podczas instalacji. Aby go odnaleźć, znajdź przycisk Valet w urządzeniu. Jest odpowiedzialny za działanie samego systemu i wykonuje wiele funkcji. Zazwyczaj ten przycisk można znaleźć w wnętrzu samochodu (na przykład pod kierownicą lub w pobliżu skrzynki bezpieczników). Dopiero po znalezieniu tego przycisku możesz wprowadzić kod tajny.
  2. Innym sposobem wyłączenia alarmu jest doprowadzenie kluczyków tak blisko jednostki sterującej i bardzo często naciskać przycisk pilota zdalnego sterowania. Najczęściej takie oszustwo wystarczy, aby wyłączyć alarm samochodowy. Prawie zawsze pomaga przekazać falę, która jest idealnie do zaakceptowania przy wyłączaniu.

System alarmowy żyje własnym życiem

Alarm Starline (otwiera samochód za pomocą breloczka), podobnie jak inne urządzenia, często nie działa. Prawdopodobnie każdy kierowca napotkał problem, gdy system alarmowy działał bez polecenia użytkownika. Eksperci zalecają zwrócenie uwagi na trzy przyczyny tego problemu.

Problemy z kontaktem

Jeśli samochód jest bardzo brudny, a nawet w środowisku o wysokiej wilgotności, może rozpocząć proces utleniania przycisków styków, od których może się odbywać sygnalizacja i odbieranie sygnałów. W tym przypadku eksperci zalecają wymianę końca.

Złamanie drzwi

Czasami są sytuacje (zwłaszcza w przypadku samochodów używanych), gdy informator na breloczku pokazuje, że drzwi samochodu są otwarte, ale w rzeczywistości wszystko nie jest takie. W takim przypadku należy zwrócić uwagę na stan samych drzwi. Sprawdź, czy centralna blokada jest w stanie roboczym, a także wszystkie bezpieczniki i okablowanie pojazdu. Ten problem występuje zazwyczaj w regionach o zbyt zimnym klimacie. Wynika to z faktu, że maszyna maszyny tylko zamarza.

Czujniki nie działają poprawnie.

Dziś we współczesnych samochodach powstaje ogromna ilość przyrządów pomiarowych. Tak więc, system alarmowy jest doskonale kierowany przez ich wskazania. Na przykład, jeśli czujnik uderzenia jest szczególnie wrażliwy, alarm będzie działał sam nawet od zwykłego wiatru lub szybko przechodząc przez samochód. W takim przypadku należy odpowiednio wyregulować wszystkie czujniki, a sytuacje takie nie wystąpią.

Eksperci zalecają, aby w razie jakichkolwiek problemów z systemem alarmowym skontaktuj się z centrum serwisowym, ponieważ samochód nie jest najtańszą przyjemnością, więc zadbaj o to i prawidłowo ją użyj. Zdefiniowanie przyczyny niepowodzenia z wyprzedzeniem, możesz oszczędzić przyjacielowi żelazkiem przed włamaniem.