155 Shares 3947 views

Aerografia na motocyklach jest sposobem na przekształcenie "żelaznego konia"

Dzisiaj motocykl jest nieco mniej popularnym środkiem transportu, w przeciwieństwie do samochodu. Ale jest to bardzo szczególny pojazd. Ci, którzy jeźdzą na tym, poświęcają dużo czasu "żelaznemu koniowi". Wśród wyrafinowanych miłośników szczególnie popularna jest aerografowanie motocyklami.


Nowoczesne strojenie

Każdy motocyklista stara się odznaczać pojazd godnością. I można to zrozumieć. W końcu motocykl odzwierciedla osobę jako osobę, a także jego poglądy. Aerografia na motocyklach pomaga spełnić marzenie. To piękne, a także dostępne. Aerograf to technika malowania polegająca na użyciu specjalnego narzędzia zwanego airbrush (sprężarką i airbrushem). Najczęściej jest używany do malowania powierzchni, które nie są typowe dla powszechnego stosowania w malarstwie. Oznacza to na przykład, że jest on używany na ścianach domów, na komputerach przenośnych, na metalowych, kamiennych, plastikowych itp. Należy zauważyć, że technika ta może być jedynym sposobem na udekorowanie Twojego pojazdu. To airbrush na motorcycles wytrzymuje wszystkie "skutki uboczne", że droga obfituje – latające kamienie, brud, kurz, dziury, prędkość.

Opinia eksperta

Warto zauważyć, że trudniejsze jest przeprowadzenie strojenia na motocyklu tego rodzaju niż w samochodzie. W końcu jest mniej powierzchni, poza złożoną ulgą. Specjaliści z dziedziny aerografii zauważają, że nieliczne motocykle są dobrze zaprojektowane. Zdarza się, że ta technika przekształca pojazd na gorsze, a nie na lepsze. Mimo to, eksperci twierdzą, że za pomocą komputerowych programów 3D nie jest realne oszacowanie, w jaki sposób lotnictwo będzie wyglądać na motocyklu. Ale wielu właścicieli decyduje o takiej technologii. Tylko dzięki osobistej rozmowie z profesjonalnym artystą i oszacowaniu obrysu można sobie wyobrazić, jak wygląda aerografia motocykli. Nawiasem mówiąc szkice, powinny być również wykonywane przez specjalistów, ponieważ tylko oni mogą wziąć pod uwagę wszystkie niuanse tej procedury.

Popularność

Warto zauważyć, że najbardziej popularna jest lotnictwo na czołgu motocyklowym – jest to dobry powód. Fakt, że zbiornik – największa powierzchnia, która jest stale widoczna. Najbardziej popularnymi figurami są fantasy, co do zasady. Są to strumienie, ogień, plamy, linie musujące, najbardziej niewiele wygięte na zbiorniku. Nadal popytu jest styl zwany "biomechanikami". Jest to obraz różnych potworów, często spotykanych w filmach Hollywood. Często używane w malarstwie i stylu japońskim. Ale tutaj należy wziąć pod uwagę, że wygląda najbardziej na japońskie modele.

Technologia

Taki proces, jak szczotkowanie na motocyklach, odbywa się przy użyciu specjalnie zaprojektowanego do tego celu urządzenia. Jest to airbrush i sprężarka, która wciąga powietrze do urządzenia. Tak więc farba jest natryskiwana. Po wybraniu niezbędnego wariantu rysunku, należy przygotować motocykl do samodzielnego malowania. W przypadku, gdy szczotkowanie zostanie przeprowadzone na zbiorniku, musi zostać usunięty z motocykla – niewłaściwe jest malowanie na jednostce. Najpierw czyszczone, a następnie potraktowane ściereczką, aby usunąć warstwę lakieru. Bardzo ważne jest, aby powierzchnia była matowa. Po tym, jest zaznaczone zgodnie ze szkicem. Następnie zdjęcia są wykonane z szablonów, a ich liczba powinna być równa liczbie warstw farby będą stosowane. Dobrze i dalej – biznes profesjonalistów. Najlepiej zwrócić się do specjalistów, ponieważ osoba, która nie ma doświadczenia w tej sprawie, nie może ozdobić swojego motocykla, ale zepsuć to.