350 Shares 1417 views

"Mitsubisi-Evolution-9" – szybki drapieżnik z miłym uśmiechem

Sprzedaż Mitsubishi-Evolution-9 rozpoczęła się w 2005 roku w Japonii, a tylko kilka miesięcy samochód był pokazany na Salonie Samochodowym w Genewie. Zaktualizowany samochód sportowy otrzymał nowy wzmocniony silnik, bardziej wyrafinowany wygląd i uaktualnione wnętrze.

Nie trzeba dodawać, że "Mitsubishi-Evolution-9" wygląda naprawdę stylowo, w tym samym czasie, w porównaniu do "ósmego", zmiany kardynalne nie zostały poddane żadnym zmianom. Samochód nadal wygląda agresywnie i dynamicznie, a każda z jego linii zdaje się podkreślić, że ten samochód jest sportowy. Główną cechą w wyglądzie dziewiątego modelu jest oryginalny kształt przedniego zderzaka, według projektantów maszyny, umożliwia lepsze chłodzenie silnika i zmniejsza siłę wznoszenia nadciągającego powietrza. W dolnej krawędzi tylnego zderzaka powstał dyfuzor, który wraz z spoilerem poprawia siłę zacisku. Uzupełnij zdjęcie eleganckich 17-calowych kół i niskoprofilowej gumy.

Wnętrze "Mitsubisi-Evolution" dziewiątego pokolenia wywołuje sprzeczne emocje. Z jednej strony wysokiej jakości wykończenia i stylowe aluminiowe wkładki, z drugiej – nudna, lekko przestarzała konsola centralna i niewygodne fotele bez bocznego wspornika. "Jak będą czuć się gęsi pasażerowie, gdy podróżujesz na długie dystanse?" – pytanie retoryczne.

Ergonomia wnętrza jest ogólnie dobra, wszystkie niezbędne funkcje i elementy sterujące są w zasięgu ręki. Nie ma skarg na działanie kontroli klimatu, odbiorca pełnoetatowy o średniej jakości. Panel przyrządów jest urządzony w oryginalnym stylu, a czerwone podświetlenie pomimo pierwotnego sceptycyzmu jest przyjemne dla oka. Odczyty przyrządów są doskonale czytelne przy każdym podświetleniu.

"Mitsubishi Evolution" to samochód pięciomiejscowy, ale trzy osoby siedzące na tylnym siedzeniu mogą napotkać niedobór wolnego miejsca. W pozostałej części samochód jest całkiem praktyczny. Przedział bagażowy nie jest największy w klasie, ale dzięki wygodnym "wejściu" i formie istnieje kilka rzeczy do załadowania.

Jak już wspomniano, samochód jest często używany jako auto dla różnych dyscyplin sportowych, więc tuning Mitsubishi-Evolution jest bardzo popularnym zjawiskiem. Pod maską legendarnego japońskiego samochodu sportowego znany jest z poprzedniej wersji modelu turbodoładowanego czterocylindrowego silnika (280 KM). Ze względu na bezpretensjonalność i niezawodność, jednostka zyskała zaufanie nabywców, najwyraźniej projektanci postanowili nie zmieniać tego, co idzie tak dobrze. Dynamika samochodu poza konkurencją – dosłownie rozbija się, zmuszając go do przytulania się do krzesła. Maksymalna prędkość dziewiątej wersji wynosi 250 km / h, przyspieszenie do stu trwa około 6 sekund. W zależności od modyfikacji samochód może być wyposażony w mechanikę 5- lub 6-biegową.

Jeśli chodzi o Mitsubishi-Evolution-9, cena samochodu w dobrym stanie może wynieść 25 000 USD. W zasadzie jest to dużo, a za takie pieniądze można kupić dobry nowy samochód klasy B lub C. Jednak przyjemność zarządzania tym drapieżnikiem jest tego warta.