767 Shares 6851 views

Które miejsca są odpowiednie dla "Niva"? Jak wybrać foteli przednich i tylnych na "Niva"

Prawie każdy właściciel "Niva" ma do czynienia z koniecznością modernizacji lub naprawy samochodu. Zmiany te mogą dotyczyć zarówno charakterystyki technicznej, jak i wnętrza. A w celu zwiększenia komfortu samochodu nie ma potrzeby porządkowania wnętrza i zawieszenia – wystarczy tylko, aby zainstalować nowe "Niva".


Cechy budowy foteli samochodowych terenowych

VAZ 2121 ma bardzo nietypowy wygląd siedzenia przedniego. Faktem jest, że dla wygodnego lądowania i wysiadania pasażerów w tylnym rzędzie projektanci Wołyńskiego Zakładu Motoryzacyjnego zdecydowali się na jego odsunięcie. Gdy podnośnik boczny jest podnoszony, oparcie jest całkowicie przesunięte do przedniego stosu, a zatem przestrzeń jest usuwana w przedziale pasażera w celu opuszczenia.

Ze względu na tak złożony wygląd nie można zagwarantować dużej niezawodności i wytrzymałości takich miejsc. Był to powrót do wygody, dzięki czemu wielu kierowców musiało kupić fotele od demontażu.

Ale co jest najciekawsze, mechanizm oparcia tylnego fotelika zużywa się tylko w ciągu trzech lat pracy samochodu Niva. Naprawa siedzeń, jak widać, dla właścicieli krajowych SUVs jest daleki od nowego. Nawiasem mówiąc, nawet jeśli nie używasz składanego urządzenia, oparcie może się zerwać.

Jaka jest droga?

Jedynym wyjściem z sytuacji jest zainstalowanie siedzeń na "Niva" od innego producenta. Najczęściej kierowcy zdobywają je z zagranicznych samochodów, które były w służbie.

Które miejsca pasują do Nivy? Ogólnie rzecz biorąc, krajowy SUV VAZ 2121 może być przystosowany do dowolnego fotela, ponieważ konfiguracja wszystkich samochodów jest w przybliżeniu taka sama (z wyjątkiem mechanizmu oparcia tylnej części). Tutaj nie wolno ograniczać się do fantazji i instalowania dowolnego miejsca, z którego lubisz, z dowolnego obcego samochodu. W końcu może to być "Mercedes", BMW, "Opel", a nawet "Mini Cooper".

Ale najbardziej wygodne są elementy wnętrza Forda. Tutaj trzeba wyróżnić takie modele jak "Fusion" i "Mondeo" trzeciego pokolenia. Przy okazji, ta ostatnia opcja ma funkcję ogrzewania, co znacznie zwiększy komfort Niva. Wielu kupuje również fotele z japońskich samochodów. Sądząc po przeglądzie, jedną z najlepszych opcji może być fotel z samochodem osobowym Mazdy z serii Coupe. Jeśli chodzi o niemieckich komponentów, entuzjastów samochodów wolą zainstalować fotele z 124. Mercedesa. To prawda, można je kupić tylko po demontażu, tj. W stanie "używany".

Alternatywne opcje

Niektórzy kierowcy nie odważą się zainstalować we wnętrzu używanych części, preferując zamówienia towarów z różnych firm tuningowych. Nie możemy nazwać konkretnego modelu siedzeń, ponieważ jest ich ponad sto, ale najbardziej popularnymi z nich są produkty UNP. Są one przedstawione na zdjęciu po prawej stronie.

Jak widać, projekt UNP jest bardzo nietypowy. Ale pomimo sportowego wyglądu, są one bardzo wygodne i nie męczą kierowcy w podróży.

Jest też wielu innych producentów krzeseł tuningowych, więc wybór jest wystarczająco szeroki – na każdy gust i torebkę.

Instalujemy nowe fotele na "Niva" – zalety modeli strojenia

Jedną z głównych zalet jest możliwość ich dodatkowego wyposażenia. Jeśli zamówisz te krzesła bezpośrednio w atelieru, masz możliwość wyposażyć je w elektryczny system grzewczy, haftowane logo (może to być logo producenta lub logo VAZ), regulowane podparcie lędźwiowe i mechanizm pochylenia, co jest szczególnie ważne Dla właścicieli "Niva".

Ponadto kierowcy zauważają wygodę i komfort strojenia siedzeń. Każda z tych opcji ma dostosowanie sztywności podparcia lędźwiowego, co eliminuje zmęczenie kierowcy podczas długich podróży. Wyładunek tego krzesła jest znacznie wyższy niż standard, a zatem widoczność wewnątrz wzrasta. Niektóre modele są dodatkowo wyposażone w mechanizmy blokujące i inne techniczne zakręty.

Jeśli chodzi o niezawodność, to w przeciwieństwie do standardowego VAZ, produkty te są wykonane z wysokiej jakości stali, a zatem mają solidną i solidną konstrukcję. Dowodem na to jest obecność znormalizowanych narożników (są prawie wszystkie strojone fotele). Są one często wykonane z metalu walcowanego o wymiarach 5x4x0,4 cm.

Koszt zużytych produktów pochodzących z demontażu i zakupionych przez kierowców w pracowni tuningowej jest prawie taki sam – około 100-200 dolarów na jednostkę.

Jak wymienić fotel na "Niva" własnymi rękami?

Jak wiadomo, w samochodach tego modelu siedzenia są mocowane tylko z jednej strony – z przodu. Trudności w pracy zostaną dodane do mechanizmów, które przewracają oparcie do wygodnego siedzenia pasażerów na tylnej kanapie. Nawiasem mówiąc, przednie siedzenia "Chevroleta Niva" popełniły inne – ciało to jest 5 drzwi, więc tego typu urządzenia nie ma tutaj.

Co powinniśmy przygotować z narzędzi?

Aby wykonać prace nad demontażem krzesła potrzebujesz minimum rzeczy, a mianowicie klucza do 13. Może to być rzeźba czy kombinacja – projekt nie jest podstawowy. Jednak dla wygody, lepiej jest zabrać klucz zapadkowy – dzięki temu znacznie skrócisz czas procesu.

Więc gdzie rozpocząć demontaż? Najpierw trzeba odkręcić jedną stronę mocowania przednich siedzeń – tutaj znajdują się dwie śruby mocujące. Po odkręceniu jednej części, przejdź do drugiej (praca odbywa się podobnie do pierwszego przypadku). Wszystkie manipulacje są wykonane tylko jednym kluczem do 13. Wszystkie, po odkręceniu kilku śrub, można bezpiecznie instalować nowe gniazda na "Niva". Instalacja jest w odwrotnej kolejności.

Jak usunąć tylny rząd siedzeń w samochodzie?

Wymiana tylnej kanapy na "Niva" będzie wymagać innego podejścia. W tym przypadku, aby wykonać tę pracę, potrzebne będą dwa klucze – 10 i 13 milimetrów.

Jak usunąć tylny rząd? Pierwszą rzeczą do zrobienia jest odsunięcie bagażnika na bok. Następnie należy odkręcić nakrętki mocujące grzbietu do elementu poprzecznego. Są sześć na starych modelach Niva. Następnie można bezpiecznie zdejmować tylną kanapę. Następnie podnoszona jest poduszka tylnego siedzenia, cztery śruby są wkręcane, mocując konstrukcję do podłogi samochodu. Wszystko po tym pozostaje pozostawić poduszki i zainstalować nowe fotele na "Niva".

Zazwyczaj spędzasz nie więcej niż 30 minut wolnego czasu na każdym zleceniu.

Więc dowiedzieli się, które fotele przednie są odpowiednie dla "Niva" i jak można je wymienić. Powodzenia!