200 Shares 4835 views

Tesla Model X lub technologię przyszłości

Tesla Motors jest nadzwyczajną amerykańską firmą motoryzacyjną, jedynym tego rodzaju. Wizytówką firmy jest nowa technologia komputerowa i najnowsze osiągnięcia w dziedzinie technologii. Tesla Motors – pomysłodawcy założycieli Google: Larry Page i Sergey Brin. Uważają, że przyszłość pojazdów elektrycznych, więc firma zaczęła rozwijać wyłącznie pojazdy elektryczne.


Początek jest kładziony

Pierwszą firmą była Tesla Roadster. Eksperci natychmiast stwierdzili, że samochód czeka na niepowodzenie, ale udało mu się nie tylko "przetrwać", ale także stać się pierwszym na świecie masowym pojazdem elektrycznym. Pomimo ogromnej ceny za amerykańskie środki, znalazł nabywcę. Elektryzowany miniaturowy lotos, kosztem dwukrotnie Porshe Cayenne, znalazł zrozumienie wśród Amerykanów zaniepokojonych środowiskiem. Nawet Arnold Schwarzenegger, gubernator Kalifornii, mówił pozytywnie o samochodzie. Nic dziwnego, jak każdy, niezależnie od tego, jak wiedzieć o nieszczęsnym stanie ekologicznym Kalifornii.

Po roadsterze firma uruchomiła windykację typu Model S. Na jej platformie został zbudowany "sensacyjny" model Tesla Motors – Model X.

Na rynku krajowym

Pierwszy "Eski" pojawił się na naszych drogach w 2013 r., Przed rozpoczęciem oficjalnej sprzedaży. Aby kupować taki samochód, na wiele sposobów potrzebny jest zwolennik technologii "zielonych", ponieważ nie ma jeszcze stacji serwisowych ani części zamiennych. Nawet ładowanie samochodu trwa około jednego dnia, ponieważ jest przeznaczone dla amerykańskich napięć 110 W. Rozwiązanie tego problemu nie zostało jeszcze znalezione.

Jeśli w USA jest pełna sieć bezpłatnych stacji ładowania, to w ogóle ich nie ma. Nie jest też jasne, jak szybko Tesla Model X zostanie rozładowany do temperatury minus.

Zewnętrzne

W kształcie samochodu nie ma elementów futurystycznych: na wiele sposobów przypomina Aston Martin, a nawet Mazda. To dlatego, że projektant samochodu Franz Holzhauser, który ukończył pracę Henrika Fiskera, przeniósł się z Mazdy do Tesla Motors.

W porównaniu do ich odpowiedników, elektryczny model Tesla X jest po prostu ogromny – około 5 metrów długości. Zadzwonienie do samochodu hatchback nie odwraca się, raczej jest coupe.

Projekt wnętrza

Samochód jest bardzo przestronny. Pod tylnymi drzwiami znajduje się wewnętrzna komora bagażowa, w której można przewozić małe małe dzieci: w tym celu są dwa wysuwane fotele. Z przodu, pod maską, gdzie zwykłe samochody mają silnik, ten samochód jest pusty. Około 150 litrów objętości służy jako dobry dodatek do bagażnika Tesla Model X.

Tradycyjny silnik benzynowy zastępuje akumulator litowo-jonowy Panassonic. Po prostu stanowią najcięższą część elektrowni. Do tego są dołączone noszniki z podwójnym zawieszeniem zawieszenia z przodu i multi-link z tyłu.

Na tylnej osi znajduje się niewielki asynchroniczny silnik elektryczny. Na górze umieścić na aluminiowym ciele, wewnątrz którego jest dużo wolnej przestrzeni. Deweloperzy pracują nad wersją "Eskiego" na wszystkie koła. W tym celu planują zainstalować drugi silnik elektryczny w pustej przestrzeni przedniej osi, co może zmniejszyć objętość przedniego bagażnika.

Brak karetek i standardowy układ wydechowy w modelu Tesla Model X umożliwiły nawet ułożenie podłogi pod nogi pasażera. Należy zauważyć, że przedział baterii znacznie zmniejsza wysokość, w związku z czym dochodzi do dyskomfortu w tylnych rzędach: przestrzeń nad główkami jest niewystarczająca. Pomimo to legowisko dla pasażerów wystarcza na zapas, a kanapa w kabinie jest w pełni trzykrotnie. Ze względu na to, centralny podłokietnik z uchwytami na kubki został usunięty z tyłu. Przestrzeń podkreśla podkreślenie wyższości samochodów konwencjonalnych samochodu elektrycznego Tesla Model X. Zdjęcie salonu to potwierdzenie.

Salon ozdobiony skórą i panelami z włókna węglowego. "Eski" produkowany w fabryce robotów, dawniej należącej do Toyota i General Motors, więc jakość montażu jest na wysokim poziomie.

Za kołem

Siedzenie kierowcy jest bardzo nietypowe: wokół minimum przycisków, dźwigni. Zamiast centralnego tunelu jest ogromna taca, powyżej której jest 17-calowy ekran dotykowy, działający w systemie operacyjnym Linux z procesorem Nvidia Tegra. Firma nie zaniedbuje korzystania z technologii smartfonów. Odpowiedzialność ekranu jest doskonała, a zazdrość większości samochodów.

Za pomocą wyświetlacza kierowca może kontrolować niemal wszystkie systemy Tesla Model X, a mianowicie: ustawienie temperatury w kabinie pasażerskiej, włączenie reflektorów, regulacja siły kierownicy, dach panoramiczny, poziom odzysku, zawieszenie pneumatyczne. Najnowszy system jest oferowany jako opcja. Standardowy prześwit wynosi 152 mm, a za pomocą zawieszenia można zwiększyć o 22-23 mm lub zmniejszyć o 20 mm. Przy prędkościach powyżej 30 km / h prześwit samoczynny powraca automatycznie do standardowej pozycji, a przy dużych prędkościach zawieszenie spadnie o 20 mm.

Charakterystyka modelu Tesla X

Przyspieszenie elektrycznego pojazdu wynosi 4,2 sekundy do "stu". Najwyższy silnik o mocy 310 kW (416 KM) natychmiast osiąga maksymalną wartość 600 Nm, a samochód o pojemności 2 tonów zaczyna się szybko. Przyspieszenie samochodu jest liniowe, co jest bardzo dziwne dla pojazdów elektrycznych. Jeśli weźmie się pod uwagę, że to wszystko dzieje się w zupełnej ciszy, czujesz się trochę dziwnie. Słychać tylko ryk gumy i dźwięk głowy wiatru. Maksymalna prędkość Tesla Model X wynosi tylko 210 km / h, co tłumaczy specyficzna praca silnika elektrycznego.

Odpychanie po wyładowaniu gazu jest dość ostre, ale można go wyregulować. W porównaniu z innymi pojazdami elektrycznymi, intensywne przyspieszenie na "esque" nie redukuje rezerwy mocy o 10-20 km. Oficjalna rezerwacja mocy o pojemności baterii 85 kWh / h wynosi 425 km (427 km). Korzystanie z kontroli klimatu i jazdy z dużą prędkością zmniejszy to do 200 km, co wcale nie jest złe.