769 Shares 8452 views

Jak działa antykorozyjne samochody wykonane przez siebie i czy warto to robić?

Wcześniej czy później właściciele samochodów mają do czynienia z rozwiązaniem antykorozyjnym dna i ciała ich żelaznego przyjaciela. Ale jakie są niuanse, pozytywne i negatywne strony w takim przetwarzaniu i czy warto to zrobić? W tym artykule odpowiemy na wszystkie te pytania i dowiedzą się, ile kosztuje naprawa antykorozyjna samochodu.


Czy mogę to uczynić samodzielnie lub lepiej zaufać profesjonalistom?

Teraz prawie wszyscy nowocześni producenci samochodów przetestowują nowy samochód jeszcze na etapie montażu. Jednak niektórzy właściciele próbują dalej chronić swojego żelaznego przyjaciela przed negatywnym wpływem rdzy. Jak pokazuje praktyka, antykorozyjne traktowanie samochodu własnymi rękami jest pewnym i prawidłowym sposobem na długotrwałe funkcjonowanie organizmu. Nawiasem mówiąc, to nie jest trudne, aby to zrobić w ogóle. W tym celu nie potrzebujesz kosztownego sprzętu i narzędzi. Tym bardziej, że samooczyszczanie się dna samochodu lub jego ciała pozwala zaoszczędzić pieniądze na STO.

Jaka jest skuteczność?

Zastanawiasz się: jak długo metal zabezpieczy samochód przed działaniem antykorozyjnym? Z moimi rękami jest to zrobione lub na SRT – to nie ma znaczenia. W każdym razie, twój koń żelazny będzie chroniony przed rdą co najmniej przez następne 2-2,5 lata. Po tym okresie maszyna ponownie będzie narażona na korozję, więc ta czynność powinna być wykonywana przez cały okres eksploatacji samochodu, a najlepiej w odstępie 2 lat.

Co się zmienia po tym procesie w konstrukcji pojazdu?

Obróbka antykorozyjna samochodu własnymi rękami nie wpływa wcale na wygląd samochodu, jeśli tylko dlatego, że jest on produkowany w miejscach niedostępnych dla ludzkiego oka (na przykład u dołu). Jeśli chodzi o jednostki, po tym procesie ich prace będą takie same jak przed naprawą. Silnik, zawieszenie, podwozie – wszystko pozostaje na miejscu i będzie działać tak jak poprzednio.

Czy warto robić nowy samochód?

Jak już wspomniano powyżej, proces ten jest przeprowadzany na rurociągu. Niestety, niektóre firmy zaniedbują przetwarzanie lub nie produkują ich w pełni. Dotyczy to zwłaszcza dostawy wołżskiego (VAZ). Dlatego też, zabezpieczenie antykorozyjne samochodu, wykonane przez Ciebie, wcale nie zaszkodzi twojemu samochodem, ale wręcz przeciwnie chroni go przed rdzą. I nie ważne ile razy to robisz, pytanie jest tylko w cenie, z powodu której niektórzy kierowcy nie chcą robić takiej pracy. Przy okazji, o cenach.

Ile kosztuje antykorozyjne traktowanie samochodu własnymi rękami?

W tej chwili średni koszt ochrony ciała przed rdzą w centrum serwisowym wynosi około 5 tysięcy rubli. A jeśli nie chcesz spędzać tyle pieniędzy co dwa lata, zrób własny traktowanie – kosztuje 10 razy tańsze. Dzięki temu będziesz mógł zaoszczędzić wiele pieniędzy, chroniąc samochód przed korozją w nadchodzących latach.