92 Shares 9441 views

„IZH Planeta-2” – ideał radzieckiego motocykla

Pomimo faktu, że od końca wydaniu tego modelu motocykla już ponad 40 lat, ona nadal podróżować na wyboistych drogach Rosji, Białorusi, Ukrainy i innych krajów WNP. Chodzi o motocyklu „IZH Planeta-2”.


historia

motocykl drogowy „IZH Planeta-2” wyprodukowane przez „Izhmash” w okresie od 1965 do 1971 roku. Przez 6 lat świat ujrzał model około 245.000 egzemplarzy niej. Na „Planet 2” rozszerzonej gwarancji od producenta i pół roku lub 15.000 kilometrów.

Poprzedni model „IZH Planet„był mniej wydajne i wygodne. Oprócz zwiększonych energetyków „Izhmash” nie dokonał znacznych zmian w nowym motocyklu „IZH Planeta-2”.

Śledź modelu „Uż-Planeta 3«jest uważane za najbardziej wiarygodne spośród wszystkich radzieckich»Planety”. Trzeci model motocykle single-cylindrowe „Uż” ma bardziej nowoczesny wygląd niż poprzednie. I „Planeta 3” jest wyposażony w kierunkowskazy, silnik ma czystkę back-and-loop. Nowy system hamowania oraz lepsza przyczepność specyficzne dla motocykla „IZH Planeta-3”.

cecha

W momencie, rower posiada nowoczesne ustawienia „IZH Planeta-2”. Dane są następujące: dwusuwowy silnik o pojemności 346 metrów sześciennych. Zobacz napędza motocykl 155 funtów. moc silnika – 15 KM przy prędkości obrotowej wału korbowego 4 200-4 600 na minutę. Mieszanina paliwa płynie do cylindra wraz z oleju do smarowania. Po zapłonie w normalnym cylindra powoduje kompresję około 7. gaźnika K 36i opada grawitacyjnie od pojemności zbiornika paliwa 18 litrów, przy czym skok powrotny tłoka jest zasysany do cylindra.

Maksymalna prędkość – 105 kilometrów na godzinę, podczas gdy zwiększa się zużycie paliwa i żywotność silnika, jest znacznie zmniejszone. Obrót wału korbowego jest przesyłany do sprzęgła podwójnego łańcucha i koła – dwukierunkowa transmisja czterech szybkości przez układ sprzęgła wielotarczowe. Z pudełko na tylnym obrót koła przekazywany jest do łańcucha, przełożenie jest – 2,33.

Ruch miękkość zapewnia amortyzację. Przedni widelec sprężynowy teleskopowy mechanizm wyposażony w hydrauliczny amortyzator. Wahacza wahadłowego, przy takiej samej szoku, z przodu. Końcówkową ramy rowerowej, w całości z metalu, cylindryczne.

Warunki naprawy i konserwacji

Rower jest tak skonstruowany, że nie wymaga specjalnych warunków, narzędzia i sprzęt do naprawy. Korzystnie, ale niekoniecznie, być podczas montażu silnika, ustawienie wtyczek:

  • rozpuszczalniki;
  • gwintowania z płaskiego śrubokręta;
  • Szczotki do metalu;
  • szef Unii;
  • gałka;
  • kompresja;
  • mikrometr;
  • multimetr;
  • blowtorch (najlepiej to z pomocą palców są wstawiane do nowych tłoków);
  • zamiatać 14 i innych.

Wydawałoby się, że lista instrumentów i narzędzi nie ma w każdym garażu. W rzeczywistości, wszystkie wymienione powyżej mogą być zastąpione tradycyjnymi narzędziami. Na przykład, napęd czopów sworznia i nakrętki odpowiada średnicy i pierścień żadnych przewodów elektrycznych lub żarówki 12 woltów.

Recenzje motocykla „IZH Planet 2”

Zasadniczo, właściciele tego roweru są klasyfikowane jako „ponad 40”. Oczywiście, nie wszystkie, ale większość z nich urodziła się i wychowała w ZSRR, zatem nadal właścicielem techniki tamtych czasów.

Dzisiejsza młodzież dziedziczy albo kupuje podobny model do odbudowy. Niektóre okazy zmodernizowane motocykle z ZSRR mogłaby konkurować ze współczesnymi opowieściami o ich cech technicznych i wyglądu.

Zazwyczaj właściciele motocykli twierdzą, niezawodność i łatwość montażu. Relatywnie bardziej nowoczesnych modeli „Planeta-4” lub szczególnie „Jupiter-4” Pojedynczy cylinder „Iz” 2nd generacji jest szczególnie wytrzymała. Rzeczywiście, podczas produkcji ostatniego brakuje wiele konkurencji i dążenie do władzy.