580 Shares 929 views

Menu 10-miesięczne dziecko codziennie: recepty

Dzieci potrzebują zbilansowanej diety dla prawidłowego wzrostu i rozwoju. Szczególnie ważne jest, aby monitorować posiłki Dziecko za okres do jednego roku, w tak zwanym okresie odstawienia. W tym artykule pokażemy, jak stworzyć menu 10-miesięcznego dziecka codziennie, dzielić smaczne i zdrowe przepisy kulinarne.


Cechy dziecka dieta 10 miesięcy

Często można zobaczyć, w jaki sposób rodzice umieścić 10-miesięcznego dziecka przy wspólnym stole i okruchy oferują różne przysmaki, takie jak solenie, wędzenie słodyczy. Rozwiązanie to nie jest zalecane przez pediatrów na całym świecie. Te produkty nie tylko nie jest dobre, ale może nawet zaszkodzić. Fakt, że okruchy narządów trawiennych produkować wciąż niewystarczającą liczbę niezbędnych enzymów do trawienia pokarmu. Dlatego wszelkie „dziecinne” pokarmy mogą powodować szereg zaburzeń żołądkowo-jelitowych, aż do zatrucia.

Jednocześnie, aby karmić dziecko w tym wieku tylko formuła mleka z piersi lub też nie. Wyrosło dziecko są niezbędne do różnych mikro- i makroelementów, witamin i minerałów. Dodatkowo dziecko jest gotowe do nauki gryzienia małe kawałki jedzenia – taka umiejętność jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na powstawanie okluzji.

Zastanów się, jakie produkty mogą być zawarte w 10-miesięcznego dziecka w menu każdego dnia.

Główne produkty

Dania główne dla tego wieku dziecka musi być:

 • przeciery warzywne;
 • zupy warzywne;
 • zboża (gryka, kukurydza, ryż);
 • chude mięso (kurczak, królik, cielęcina);
 • świeże owoce i warzywa (pomidory, melon, banan, jabłko, inni – z ostrożnością);
 • gotowane warzywa (buraki, ziemniaki, marchew, dynia);
 • kefir.

nowe produkty

W wieku 10 miesięcy, możesz zaoferować dziecku spróbować niskiej zawartości tłuszczu ryb w quenelle, kotlety parowe, suflet. Również, że nadszedł czas, aby wprowadzić do diety z twarogu potomnych. Z niego wytwarza się głównie zapiekanki owocowe i souffles. W różnych potraw można dodać pół żółtka jaj kurzych lub przepiórki.

Sposoby obróbki cieplnej wyrobów

Jak zatem przygotować posiłki dla dziecka? W żadnym wypadku nie mogą być oferowane okruchy smażone – może to powodować poważne zaburzenia w układzie pokarmowym. NAJLEPSZE uzdatnianie trybie ogrzewania – parowe. Można również gotować warzywa lub mięso, ale w tym przypadku duża ilość składników odżywczych, są po prostu zniszczone.

Poniżej proponujemy kilka smacznych i zdrowych potraw, które mogą być dodawane do 10-miesięcznego dziecka w menu każdego dnia. Przepisy są bardzo proste i nie wymaga dużo czasu.

Delikatna parowy kurczaka suflet

W celu wytworzenia wymaganego 100 g gotowanej piersi kurczaka, 1 jaj, 50 g ryżu, łyżeczkę stopionego masła, 20-30 wzorze g niemowląt.

Zacznij od gotowania ryżu, aż stanie bzdurny. Taka mała ilość zboża w ciągu zaledwie kilku minut można gotować w kuchence mikrofalowej. Następuje przez pojemnik na blender leżał kurczaka (przed plastry) i wlać niewiele niemowląt. Produkty bita aż będzie gładkie.

Teraz musimy oddzielić żółtka od białek. Otrzymaną masę dodaje się do surowego żółtka kurczaka ryż gotowy owsianki i stopionym masłem.

Teraz trzeba ubijać białka tworząc gęstą pianę. Należy ostrożnie umieszcza się w mieszaninie z kurczaka ryżu. Następnie należy umieścić wszystko w formach silikonowych i umieścić w parowca. Gotować 20-25 minut.

Podawać delikatny parowy suflet z kurczaka zalecanej puree z warzyw.

pierożki rybne

Ryby pierogi – magazyn minerałów. Przygotować to danie jest bardzo proste. Będziesz potrzebował 250 gramów chudego filet z ryb morskich, białka jaj kurzych, chleb (nasączonym przegotowaną wodą lub mieszanki dla niemowląt). Aby przygotować pyszne pierogi ryby, trzeba najpierw zrobić mielone i filet nasączonej chleb. Następnie białka bicz i wprowadzić ją delikatnie do otrzymanej masy ryb. Przy użyciu dwóch łyżek, tworząc kluski i obniżać je we wrzącej wodzie. Przygotowanie danie dla 3-5 minut.

Zapiekanka Twaróg z bananem

To danie będzie odwoływać się nie tylko dzieci, ale także dorosłych. Aby przygotować ten deser, najpierw 100 g kaszy manny wchłonąć niewielką ilość preparatu dla niemowląt (z mleka lub produktów mlecznych-free). Następnie zmieszać skrzepu mieszarki (200 g), banana (wstępnie cięty na małe kawałki). Dodaj żółtka, a następnie przygotował semoliny. Dokładnie wymieszać rzeczy, trzeba umieścić mieszaninę do form silikonowych i umieścić w piekarniku piec w temperaturze 180-200 stopni. Po 15 minutach, pachnący deser jest gotowy! Taki przysmak może zaoferować dziecku na śniadanie lub podwieczorek.

Menu dla dziecka 10 miesięcy

Jak stworzyć 10-miesięcznego dziecka w menu na co dzień? Dziecko karmione piersią powinny być przechowywane tak długo, jak to możliwe, ale nie oznacza to, że inna żywność jest przeciwwskazane. Jednak zaleca się wprowadzenie pokarmów stałych w ciągu dnia, a rano i wieczorem jest lepiej zaoferować dziecku mleka matki. Przybliżone diet okruchy:

 1. Po przebudzeniu, zaleca się karmić mlekiem matki dziecka.
 2. O godzinie 10 można zaoferować sok owocowy lub jabłko.
 3. Po spacerze pomóc odmłodzić owsiankę z kompotem lub galaretki.
 4. Podczas lunchu, dziecko powinno zostać poproszony o przecieru warzywnego i mięso (kurczak, indyk, cielęcina, królik), zupa z pokrojone warzywa (nie wytarty).
 5. Po popołudniowej drzemki dzieciaka zadowolony spróbować Twaróg zapiekankę lub suflet owoce, jogurt.
 6. Na kombinezon obiad przecierów owocowych lub puddingów.
 7. Przed pójściem do łóżka powinny być karmione okruchy mlekiem.

Nieznacznie różni się od powyższego menu żywnościowe dla dzieci, które z jakiegoś powodu nie można otrzymać mleka. Z reguły oznaczenia dla przeniesienia do butelek do karmienia są wrodzone błędy metabolizmu okruchów, niską wagą urodzeniową, patologie wady komplikuje piersią, bezmleczności macierzyste ogólne ciężkie kobiet stan (wstrząs, poporodowy psychoza) i chorobami przewlekłymi, t h.. psychiczny, rak, zapalenie wątroby typu C oraz inne choroby. A co będzie 10-miesięczne dziecko w menu każdego dnia (sztuczne zasilanie)? To dziecko zamiast mleka matki rano i wieczorem można zaoferować niemowląt (mleczne lub niepełnosprawnych) oraz galetnoe ciasteczek. Pozostałe zalecenia są takie same jak wymienione powyżej.

Porcje głośności dla dziecka

Do dziecka nie głodny, ale nie pereel obowiązek ściśle monitorować ilość porcji. Jeśli się menu z 10-miesięcznym dzieckiem codziennie w gramach, masz coś takiego:

 • sok owocowy – 30 g;
 • owoc – 50 g;
 • zboża – 150 g;
 • puree z warzyw – 100 g;
 • Mięso – 30 g;
 • owocowego – 50 g;
 • Jogurt – 150 g

Tak więc, jak powiedział 10-miesięczne dziecko każdego dnia powinno być menu. Przepisy dla takich okruchów są bardzo proste – nie ma potrzeby, aby poddać malucha zachwyca, przez cały czas. Ale kiedy zrobić dzieciaka do dań można pokazać wyobraźnię i kreatywność.