584 Shares 8190 views

wiek przejściowy. Jak trudno jest!

Nawet wczoraj, czeka na narodziny dziecka, czy pomyślałeś o tym, jak to rośnie, co go czeka w zyciu, myślał, że byli gotowi zrobić wszystko, co możliwe dla niego. Dziecko urodziło się, dorastałem, a teraz dziecko wczoraj powiedział, że ma swoje zdanie, że nie potrzebuje rad, a czasami rodzice nie są w stanie zrozumieć, co się dzieje i jak pomóc potomstwo. Ale tak naprawdę, to czas, kiedy dziecko nie jest „Lalka”, ale jeszcze nie „motyl”. Doszło niezręczną wiek.

Tak, czas leci szybko. Dziecko wkracza w dorosłość, a na drodze do tego życia będzie znaleźć coś, że nie jest jeszcze gotowy, ale reguły gry, aby dorośli jeszcze. Bez względu na to, jak trudne, rodzice muszą być dla ich potomstwa głównego doradcy i wsparcie w tym trudnym czasie.

Kiedy dziecko wchodzi w okres dojrzewania, nie tylko fizycznie zmienić, jest zmiana świadomości i postrzegania świata. Organizm wzrasta, zachodzi proces dojrzewania zależy psychikę. Z faktu, że wszystkie zmiany zachodzą na tyle szybko, system nerwowy jest podatny na przeciążenia, dziecko staje się drażliwy, a często nawet agresywny. W okresie dojrzewania jest gwałtowny rozwój Proces niektórych hormonów jako gwarancja absolutnie wszystkich zmian fizjologicznych.

Dojrzewanie u chłopców w jednym lub drugim roku rozpoczyna się później niż dziewcząt, trwa od czterech do pięciu lat, a znacznie bardziej aktywnych przepływów. Staje się zauważalnej różnicy między nimi w 12-13 lat. Dojrzewanie u dziewcząt przychodzi po dwóch latach od chłopców, pracuje cicho i kończy się szybko.

Na samym początku młodzieży przejście wieku zaczynają wykazywać cechy charakteru właściwe dla ich płci. Chociaż dojrzewania u chłopców i nie ma wyraźnych granic dziewcząt od 10 lat do 17 lat, psychologowie i lekarze nazywają wiek przejściowy, dostosowane do wzrostu lub spadku w tym okresie. Dojrzewanie można podzielić na trzy etapy.

Pierwszy etap (wczesne dojrzewanie) – jest to okres, gdy organizm jak również umysł, przygotowując się do nadchodzących zmian. W drugim etapie (dojrzewanie) – bardzo niewygodne wieku. Okres trzeci (młodych dorosłych) – postpubertatnom po zakończeniu budowy fizjologicznych i psychologicznych. Kiedy koniec wszystkie procesy i niezgrabny wiek jest na ukończeniu, jest aktywność seksualna i rosnące zainteresowanie płcią przeciwną.

Oprócz zmian zewnętrznych, zmiana zachowania i charakteru. Dziecko staje się drażliwy, rude, hipochondryka i kategoryczny, często argumentuje na każdą okazję. Hormonalne przepięciami w ciele nastolatka przyczyna emocjonalnej niestabilności i problemy psychologiczne mogą wpływać na stan fizyczny.

W czasie, gdy dziecko dorasta, to nie jest łatwe do poruszania się w zmieniającej się rzeczywistości, głównym zadaniem rodziców – na około i pomoże przetrwać potomstwo wszelkich trudności z minimalnymi stratami zarówno dla dziecka i dla rodziny jako całości.