850 Shares 5565 views

Do jakiego wieku dzieci są uważane za dzieci: Ankiety i rzeczywistość

Wszyscy ludzie od urodzenia rozwijać. Dorastamy, dorastają i są oddzielone od swoich rodzin rodzicielskich. Ale prędzej czy później, a jeszcze małe, ludzie zaczynają mówić, że są „wystarczająco stary.” Spróbujmy zrozumieć, w jakim wieku dzieci są uważane za dzieci. Prawdę mówiąc, ten temat jest dość trudne, ponieważ ma wiele niuansów i czynników wpływających. Więc nikt absolutnie nie można odpowiedzieć dokładnie na jakim wieku jest dziecko per se.


Z punktu widzenia biologicznego

Aby rozpocząć, warto wspomnieć, że opinie na pytania postawione przez nas bardzo dużo. Niemniej jednak, można je podzielić na kilka kategorii. Po pierwsze widzimy do jakiego wieku człowiek jest uważany za dziecko z punktu widzenia biologii i procesy zachodzące w organizmie dzieci i dojrzał.

Bardzo często ludzie mają do czynienia z klasyfikacją dzieci: noworodek, grudnichok, małe dziecko, dziecko, student, teen … Na czym opiera się rozładować sam opis? Do jakiego wieku dziecko jest uważane za noworodek, na przykład? W zakresie biologii, noworodek – mały człowiek w wieku 4 tygodni. W tym czasie, wciąż wygląda jak tej małej istoty, która była w łonie matki. Noworodki będzie stać, do zapoznania się ze światem zewnętrznym i innych istot żywych.

Jeśli chodzi o już mniej lub bardziej dorosłych dzieci? Z punktu widzenia nauki, dziecko jest traktowane jako takie, tak długo, jak długo nie rozpocznie dojrzewania. Wcześniej było to około 13-14 lat. Po tym, osoba jest uważana za nastolatkiem. Ale teraz te rzeczy dojrzewania rozpoczyna się zwykle kilka razy wcześniej – w 10 dziewcząt, chłopców 12 lat. Więc nie ma studentów do bardzo małego dziecka. Ale są rozpowszechnione na świecie i innych opinii.

Strony prawnej

Do jakiego wieku człowiek jest uważany za dziecko z prawnego punktu widzenia? Jak wiadomo, każdy ma swoje prawa i obowiązki. Oni często zależy od wieku. Tak więc, na przykład, dzieci mogą nie dokonywać zakupów, aby mieć głos w sądzie i być pociągnięty do odpowiedzialności za swoje działania. Do jakiego wieku dzieci są uważane za dzieci? Pytanie nieco kontrowersyjne.

Fakt, że dzieci mogą zapytać o opinię na boisku od 10 lat. odpowiedzialności karnej, a także administracyjne, przychodzi po osiągnięciu wieku 14 lat. Jednak w tym czasie wiele działań jego syna, jego rodzice są odpowiedzią. W pełni dorosły dziecko jest uważany już w wieku 18 lat. Ale istnieją pewne wyjątki. Na przykład, emancypacja. Jeśli młody człowiek robi dla życia, a jego reżim nie koliduje z ich badań, możliwe jest, aby żyć w oderwaniu od ich rodziców (czyli prowadzić całkiem dorosłe życie), że osoba może zwrócić się do właściwych organów o uznanie emancypacji. Po, że będzie w pełni funkcjonować. Zgodnie z ogólną zasadą, zatwierdzenie uzyskano w 16 lat. Ponadto, po niewielkim małżeństwa staje się pełnoprawnym obywatelem, który ma pełne prawo być nazywany dorosły.

psychologia

Psychologowie może również odpowiedzieć na jakim wieku dziecko jest uważany za dodatek. Choć nie do końca jasne. Tutaj istnieje wiele czynników, a otaczającą atmosferą.

Na przykład, psychologowie mówią, że do 18 lat u ludzi jest wciąż pojawiających się układ nerwowy i „ustakanivaetsya” spojrzenie na życie. W tym okresie, można łatwo uszkodzić ciało dziecka. Jednak w tym samym czasie, wiele powiedzieć, że dana osoba jest uważana za dziecko do momentu, aż zacznie mówić i zachowywać się jak dorośli, opracowany i zrównoważonego człowieka. Zwykle takie zachowanie może zacząć przejawiać się z 10 lat.

orientalnych opowieści

Szczerze mówiąc, w różnych krajach mają własne odpowiedzi na pytanie, do jakiego wieku dzieci są uważane za dzieci. Byliśmy zainteresowani zdaniem wschodnich krajach świata, ponieważ mają one w tym zakresie jest dość nietypowe założenia. Więc, zobaczmy, co myślą, powiedzmy, w Japonii.

Zapewne wielu słyszało o japońskiej metody edukacji. To właśnie – to zależy głównie od interpretacji życia wśród Japończyków. Chodzi o to, że do 3 lat dziecko może zrobić, a następnie do 14 przestrzegać pewnych ograniczeń, a po – słodkiej wolności. Zatem należy przyjąć, że ten kraj wschodni dzieci nie są już uważane za młody będzie żyć w tym świecie od 14 lat. Istnieją pewne sformułowanie japońska metoda edukacji, co dowodzi, że z tym wieku dziecko nie jest traktowane jako dodatek: „do trzech lat, mamy traktować dziecko jak król, z trzech do czternastu – jak niewolnik, a po 14 latach – jak równy z równym”.

dla siebie

Zastanawiam się, do jakiego wieku człowiek jest uważany za dziecko? Pomyśl, ile lat masz na myśli, że dojrzał? Prawdopodobnie istnieje odrębna opinia na temat tych myśli. Co to jest?

Jest udowodnione, że przez cały czas myślimy o sobie jako dorośli. Dokładniej, jak tylko zaczyna się nasz rozwój, aby pomóc nam wyrazić, wyrazić opinię, coś innego. Można powiedzieć, jest warta niewiele osób nauczyć się robić coś na własną rękę, od razu powiedział, że dorosły. Niestety, tak jest sposób nasza świadomość. Ale jest opinia, że może spowodować ogromne szkody dla absolutnie każdego, ale jest to związane tylko z naszym tematem.

rodzice

Ludzie często pytają swoich rodziców: „Do jakiego wieku dzieci są uważane za dzieci?” I zawsze tę samą odpowiedź: „Zawsze”. Dla naszych przodków „” my zawsze pozostają absolutnie dzieci: i, w czterdzieści pięć na pięć lat. Tylko nieliczni, których można policzyć na palcach jednej ręki, są skłonni przyznać, że ich dziecko rośnie, ma swoje zdanie i jest niezależny. Ten brak zrozumienia problemu jest destrukcyjna siła, i dla dzieci.

Fakt, że rodzice, którzy uważają, że ich dziecko jest stale dodatek, zawsze iść w jego życiu. Nie jest tajemnicą, że takie zachowanie niszczy młodych rodzin. Według statystyk, około 40% małżeństw zerwać z powodu nadmiernej interwencji naszych przodków. Pamiętaj jedno – jak tylko dana osoba uczy się jasno myśleć i zachowywać siebie, ma pełne prawo być nazywany dorosły. Do jakiego wieku dzieci są uważane za dzieci – kontrowersyjna kwestia, więc zwrócić uwagę na wiele czynników.