522 Shares 2746 views

Rozwój wcześniaka miesięcy do roku

wcześniaki są te, które urodziły się przed 37. tygodniem ciąży. Są one stosunkowo mniejszy niż dzieci urodzone w terminie (masa – 2500 g, wysokość – 45 cm). Są one słabsze i potrzebują więcej opieki i uwagi, a także przez pewien czas powinny być pod stałym nadzorem lekarza. Aby zapisać dziecko, należy umieścić w inkubatorze, gdzie otrzymuje tlenu i odżywiania, jak okruchy nie jest w stanie nawet oddychać ani jeść na własną rękę. Ten artykuł jest przykładowym rozwój wcześniaka miesięcy.


poziomy wcześniaków

Psychomotoryczny rozwój fizjologiczny i wagi dziecka i przedwczesnego dziecka przez kilka miesięcy w pierwszej kolejności zależy od tego, ile tygodni się urodził się przedwcześnie, a niektóre wzrost i wagę w tym samym czasie miał. Dostępne są następujące poziomy wcześniaków:

  • I poziom. okruchy waga przy urodzeniu od 2100 do 2500
  • poziom II. Masa ciała od 1500 do 2000
  • Poziom III. masa urodzeniowa od 1000 do 1500
  • Poziom IV. Dzieci, które urodziły ważące mniej niż 1000, lub

Rozwój wcześniaka miesięcy. 1-4 tygodni

Okres ten jest niezwykle trudny do okruchów, jak jego bezbronny organizm może być łatwo narażone na różne choroby zakaźne, podczas których czas płynie bardzo ciężko. Waga dziecka z wpisywanych bardzo powoli. Również, że dziecko może być nieobecny refleks (połykania i ssania), a następnie karmienie go przez sondę. Skąpe układ nerwowy jest niestabilny niestabilny oddech i tlen dostarczany jest więc sztucznie.

drugi miesiąc

Dziecko zaczyna przybierać na wadze. W pozycji leżącej na brzuchu nie dość utrzymać głowę, w przeciwieństwie do swoich rówieśników, którzy urodzili się w czasie. Ssania i połykania refleks dziecko do tej pory ma już sformirovyvaetsya. Jednak szybko się męczy karmienia, tak krótkie przerwy między nimi.

Rozwój wcześniaka miesięcy. trzeci miesiąc

Waga dziecka w tym momencie jest zwiększona o połowę. Wymaga stałej opieki i matki dotyku. w temperaturze pokojowej, nie powinna być niższa niż 23 ° C. Dziecko jest przeciwwskazany w jasnym świetle. Masaż jest konieczne, ponieważ mięśnie są słabo uformowane. Około 16 godzin dziennie dziecko spędza we śnie.

czwarty miesiąc

Umiejętność tworzy się trzymać i podnosić głowę. Dziecko zaczyna wydzielać różne dźwięki, wzrok staje się bardziej świadome.

piąty miesiąc

Dziecko uśmiecha się na widok mojej matki, zaczyna przegap wiszące z najlepszych zabawek i gulit.

szósty miesiąc

Waga dziecka wzrosła o 2-2,5 razy. On rozróżnia bliskich i nieznajomych, odwraca głowę w stronę dźwięku i stara się utrzymać zabawki w rękach.

Rozwój wcześniaka miesięcy. siódmy miesiąc

Maluch może już właścicielem toczyć z żołądka do tyłu iz powrotem, i trzymać się rzeczy.

ósmy miesiąc

Gülen aktywnie rozwija. Dziecko zaczyna wstawać na czworakach i kołysać. On stara się jeść łyżką.

dziewiąty miesiąc

Dziecko wie, jak grać z zabawkami. Rozpocząć próby stanąć na własnych nogach i usiąść a opierając się na ramieniu. Brakujące kawałki jedzenia w usta i ciągnie.

dziesiąty miesiąc

Zostanie włączona. Uważnie obserwując poruszających się obiektów, próbując wymówić pewne dźwięki.

jedenasty miesiąc

Gra z zabawkami, przewracając je dobrze pełzanie uczy swoje nazwisko i reaguje na nią.

dwunasty miesiąc

W tym momencie, normalny rozwój dziecka jest praktycznie w porównaniu z donoszonych dzieci. Kid próbuje wymówić sylaby i zaczyna chodzić.