450 Shares 8384 views

Dziwne sporty, których nie miałeś pojęcia

Dziś nie będzie znaleźć osobę, która nie wie, co się w piłkę nożną, baseball lub hokeja. W najważniejszych sportów grał dosłownie wszędzie: w podwórku, w szkole, nawet w więzieniach. Niemniej jednak, istnieją inne, mniej popularne, ale jest o wiele bardziej ekscytujące i niezwykłe sporty, które powinieneś wiedzieć.


Gatunki te, które pokażemy, prawdopodobnie zbyt dziwne, aby być zawarte w olimpiadzie, ale są zwolennicy takich interesów, które posiadają nawet konkursy na całym świecie – od lokalnego do międzynarodowego. W tym artykule opisano najbardziej skrajne i dziwaczne z nich, więc przygotuj się – będziemy na pewno Cię zaskoczy. Oto 12 nietypowych sportów.

Szachowy boks

Zacznijmy od bardzo dziwne. Powiedz, jak to jest możliwe, aby połączyć te dwa zupełnie różne rodzaje sportów? Tak, to Szachowy boks +! W zasadzie oba typy są strategiczne próba przechytrzyć wroga. To jest ostatecznym zadaniem, które wymaga udziału zarówno w mózgu i mięśniach. W tej hybrydy sportowców alternatywne rund szachów i boksu, starają się albo powalić siebie, lub umówić się na matę przeciwnik. Gra trwa 11 rund, a zwycięzcą jest zarówno ten, kto wygrał w końcu w szachy, albo ten, kto zapukał przeciwnika z ringu. W niektórych przypadkach, zwycięzca określona przez sędziego.

W tym sporcie odgrywa głównie w Niemczech i Anglii. On zdobył popularność za pomocą jednego komiksu, który został opublikowany w 1992 roku, jego autor – francuskiego komiksu artysty Enki Bilal.

Konkurencja z przeszkodami dla żon transferowych

Ten sport ma przyjść do nas z Finlandii. Podczas imprezy, mężczyzna zawodnicy muszą przejść szereg przeszkód, a im szybciej to zrobią, tym lepiej dla nich, ale każdy człowiek musi wykonać swoją żonę na plecach. Istnieją trzy sposoby, jak przeprowadzić małżonka na plecach, ogień (na ramieniu), lub Estoński (z tyłu, do góry nogami). Te ostatnie, oczywiście, jest najbardziej popularny.

nurkowanie

To nie tylko nurkowanie i pływanie w torfowiska z rurką i płetwami. Konwencjonalne urządzenia do takich sportów nie są dozwolone, ale zaleca się nosić zwykłe ciepło. Konkurs odbywa się co roku w Walii (Wielka Brytania).

hokej podwodny

Jest to nowy szał wśród australijskich miłośników nurkowania i miłośników sportów ekstremalnych, dla których widzowie oglądają na ekranie. Reguły podwodny hokej bardzo podobny do klasycznej gry na lodzie. Jeszcze bardziej skrajne, jest fakt, że gra toczy się pod lodem bez tlenu, przy szerokości lodowisko 6 x 8 metrów. Każdy okres trwa 10 minut, z przerwą 10 minut dla nurków do ogrzania. Gracze muszą wyłania dawce powietrzu na 30 sekund.

Quidditch

Tak, wszyscy czytać książki o Harrym Potterze czy oglądanie filmów, a wszyscy wiemy, co w quidditcha. Dla tych, którzy z różnych powodów ten sport jest nieznane, wyjaśnić. Quidditch – to magiczne konkurencji, które biorą udział dwie drużyny, a każda z tych siedmiu graczy. Latają na miotłach, a jednocześnie w grze cztery cele zaangażować. Gracze zmontować odpowiedni dla siebie prawdziwą miotłę i stara się rzucić piłki do okrągłych obręcze na przeciwległych końcach pola, prawie takie same jak w książce.

Bossabol

To sport zespołowy doszła do nas z Hiszpanii. Bossabol bardzo podobna do siatkówki, ale zawiera również elementy piłki nożnej, gimnastyki i capoeira. Gra toczy się na ogromnym dmuchanym trampolinie. Zintegrowane dodatkowe trampoliny z każdej strony pozwalają graczom skakać na tyle wysokie, aby rzucić piłkę. Nie będzie w to uwierzyć, ale ta gra jest bardzo wciągająca!

Gra w polo na rowerach

Ta gra jest bardzo podobny do zwykłego polo, oprócz tego, że uczestnicy „siodło” monocyklu jeździć za piłką. Wyobraź sobie, jak trudno jest, bo trzeba balansować na jednym kole i jednocześnie starać się uderzyć piłkę. Poważnie, jeśli się nudzisz i chcesz zabić trochę czasu, spróbuj coś takiego. To dość zabawne.

ekstremalne prasowanie

Wszystko zaczęło się w Anglii, kiedy facet o imieniu Phil Shaw, który znudzony, postanowił przenieść ubrania do prasowania na zupełnie innym poziomie. Znaczenie tego ekstremalnego sportu jest wziąć deskę do prasowania i ubrania i iść do odległych i nietypowych miejscach, gdzie trzeba prasować rzeczy i jednocześnie usunąć wszystkie kamery, lub po prostu zrobić zdjęcie. Jest nawet specjalny program telewizyjny o nazwie „Ekstremalne prasowanie”.

Gry dla dzielnych strażaków

Strażacy również brakuje, oczywiście, w czasie, kiedy nie ratują życie. Więc wymyślił grę. Zasady są bardzo proste: zawodnicy wspinać wysoki mur, ustawić drabinę, a następnie wspiąć się na nią. Zwycięzcą jest ten, kto jest szybszy niż konkurencja będzie na wierzchu. Ten szalony sportu zakłada uczestnicy sprinter prędkości, Grace i pantera nakrycia głowy wspinacza.

Bubble piłka nożna / piłka nożna z kulkami

Zasady gry są prawie takie same jak w standardowym futbolu. Wszystko czego potrzebujesz jest piłka i grono przyjaciół. Korzystanie z balonu, można wcisnąć siebie i zniszczyć innych graczy i dostać piłkę. Jeśli grasz w futbol nie jest tak ciekawy, zawsze można spróbować tę dziwną odmianę.

Wyścigi na dynie

W zasadzie każdy fan squash mogą wziąć udział w tym dziwnego, ale jednocześnie zabawny wyścig. Wszystko, co musisz zrobić, to znaleźć ogromną dynię i sprawiają, że jacht, który jest wydrążony wszystkie zawartość warzyw. Jest również bardzo ważne, aby jakoś ozdobić łodzi. Więc Bądź kreatywny! Nie istnieją konkretne przepisy, ale trzeba pływać bardzo szybko. Najważniejsze jest to, że nie było wygodne, aby zarządzać tak niezwykłym pomocą wody.

Caber Toss

Ten sport jest bardzo wyjątkowy, ponieważ, w przeciwieństwie do tych, które rozmawialiśmy wcześniej, to ma korzenie historyczne. Rzucając kłody – tradycyjną szkocką imprezę sportową, w której konkurenci rzucić dużych drewnianych słupach. Niemniej, znaczenie grze nie chodzi o to, aby rzucić dziennik w miarę możliwości, jak najszybciej wylądował na szczycie dzienniku obok człowieka, który go rzuca. I, oczywiście, wszyscy zawodnicy noszą kilty.