475 Shares 4762 views

Ice Speedway: dostępne o nieznanym

Żużel na lodzie jest jedną z odmian motocyklowych. Główną różnicą w porównaniu z konwencjonalną i motocross toru toru wyścigowego reprezentuje owalny o średnicy około 260-400 metrów od powłoki lodowej.


Jako sportu żużlowego ostatecznie zakorzenione w latach dwudziestych ubiegłego wieku. Po około 15-20 lat zyskał i Ice Speedway – pierwsze takie rasy postaci odbyły się w ZSRR w 1940 roku.

Szybkość według żużlowym-track, jest na ogół w zakresie 70-80 km / h, a na krótkich odległościach do 110 km / h. Z powodu wysokich prędkościach, słabej przyczepności i zwiększonej speedway traumatyczne lodem i konkurencji w tym sporcie są rozpoznawane ekstrmalnymi. Być może tkwi w braku występowania takiego spektakularnego sportu.

Zasadniczo, speedway to klasyczny i zimą. W zimie, po lewej i prawej strony motocykla lekko Equippable wzbogaconej koła, która jest ściśle regulowana długość – nie więcej niż 28 mm od poziomu opony. Ciernie jest ustawiony po lewej stronie, a ruch jest ruchem wskazówek zegara. Zima żużel ze względów bezpieczeństwa trzeba mieć skrzydła ochronne na koła (aby uniknąć zranienia).

Ice Racing: Żużel

W Rosji, pierwsze zawody odbyły się w 1940 roku. A w 1960 roku, już trzymał Puchar Przyjaźni Narodów z udziałem reprezentacji Czechosłowacji, Szwecji i Finlandii. Pierwszy mistrzostw świata odbyła się w 1966 roku, i jest to 20 lat później mistrzostwa normalnego speedway.

W przeciwieństwie do żużla na powierzchni żużlowym, Ice Speedway obarczona dużym ryzykiem dla zdrowia. Kolce na kole może dotknąć upadły partię, powodując u niego poważne obrażenia. Wśród innych różnic, ze standardowym żużla w stanie odróżnić dwa silniki zawór (zamiast 4-zawór podczas normalnego żużel), wyposażonego w dwa prędkościach transmisji dla lepszego zakrętach, bez owiewki występuje przednie i tylne zawieszenie.

Zasady konkursu

Jak są zawody, Speedway? Wyścigi na lodzie są na torze z udziałem czterech osób. Każdy członek danego koloru. Reguły mogą być wymieniane pomiędzy zawodników rozpoczynających pasa zespole. Konkurs składa się z czterech rund, z sportowca na fałszywym reguły startowym przyjazdu.

Do wygrania fotele dają punkty: w pierwszej kolejności – 3 punkty, drugi – 2, na trzecim – 1 punkt za czwartym – 0 punktów. Liczba pobytów w konkursie drużynowym około 15, osobistych zawodów – od 18 do 21.

Jeśli konkursie drużynowym Ice Speedway, z 13 wyścigów zawodnicy pojawiają się na remis, aw dwóch ostatnich trener może swobodnie decydować, co umieścić sportowca. Jeżeli wyniki losowania kierowcy muszą przejść, aby rozpocząć dwa razy, ma on prawo do odpoczynku między rasami na pięć minut. W innych przypadkach, uczestnik trzeba dostać się do linii startu przez dwie minuty, w przeciwnym razie zostanie on wykluczony.

strój

Sprzęt zawiera kombinezon wyścigowy wykonany z gęstego materiału kask z gogle, które zmieniają się po każdej rundzie, rękawice, buty z obcasami po lewej stopki szyny (ze względu na ruch w lewo, aby utrzymać równowagę niezbędną, aby odsłonić nogę).

Również w obronie m.in. nakolanniki, nałokietniki i kamizelka tułowia. Istnieją przypadki, gdy nie przestrzegają sportowców bezpieczeństwa silnie rannych lub zabitych podczas wyścigów na lodzie. Żużel nie jest do niczego to sport ekstremalny. Częste upadki zawsze towarzyszył konkurs, bo nawierzchnia jest specjalnie zaprojektowany dla wykwalifikowanych kierowców.

na speedway motocykle są podzielone na 3 klasy:

  • 125 centymetrów sześciennych;
  • 250 centymetrów sześciennych;
  • 500 sześcienny santimetroy.

Żużel jako sport w Rosji

W lodzie żużla ZSRR wystarczająco rozwinięty, który nie jest obecny w czasie. Dziś żużlowy sytuacja w Rosji i krajach WNP pozostawia wiele do życzenia, pomimo pozornej dostępności. W związku z tym znajduje odzwierciedlenie w wynikach sportowych: zespół zespołu rosyjskiego przez długi czas nie brać miejsc nagrodzonych na mistrzostwach świata, aw 2009 roku sam zdobył czwarte miejsce w zespole, aw tym roku w Berlinie, nasz zespół stał się niekwestionowanym mistrzem, wyprzedzając drużyny Austrii i Czechach.