734 Shares 4305 views

Cliff Diving: skoki z wysokości z wykonaniem elementów akrobatycznych

W poszukiwaniu emocji ludzie wynaleźli wiele sportów, które są obecnie aktywnie rozwijane i praktykowane. Do jednej z tych wynalazków „” odnosi się do nurkowania urwiska. Skoki do wody z wysokości – prawdziwie ekstremalne rozrywki, na której nie odważył wszystkich. Wyobraź sobie, że stoi na klifie bez elementów zabezpieczających, a przed – wody niezbadanej otchłani. Już oddaje ducha!


Jak to wszystko się zaczęło i gdzie jest lepiej, aby skoki z wysokości?

historia

W 18 wieku król Maui Hawaiian wykonał swój pierwszy ekstremalny skok z wysokich klifów jednej z jego wysp. Wkrótce akt ten stał się powszechnie znany, a gubernator postanowił więc sprawdzić odwagę żołnierzy. Nurkowanie z wysokości do wody stał się czymś w rodzaju inicjacji. Dzielni żołnierze podnieceniu przyjął ofertę, a nawet zaczął konkurować, kto wejdzie do wody sprawnie, z minimalną ilością wybuchów.

Zmiana władzy w Hawajach dała nurkował jeszcze większy zakres. Mają stać się prawdziwym sportu. Były zawodowych sędziów, którzy oceniali styl i jakość skoków.

Na początku 20 wieku, cliff diving opuścił piedestał sportowy. Jednak w 1968 roku w Meksyku, Acapulco, nagle odbyło międzynarodowych konkursów, który wywołał nową falę zainteresowania w sporcie. Młodzi ludzie w wielu krajach, gdzie pozwalają warunki naturalne, które łączą się w grupy nurków, spędził mecz. Dla niektórych sportowców sport ten był nie tylko sposobem na uzyskanie rozrywki i emocji, ale także poważnym hobby.

Sława stała się prawdziwymi profesjonalistami w danej chwili. W ciągu 80 lat amerykański rekordzista Laki Vardl, skoczył z wysokości prawie 37 metrów. Nieco później, liczba ta została przekroczona szwajcarski Oliver Favre, którego rekord wynosił 53,9 metrów.

Konkursy

Pomimo tego entuzjazmu dla młodzieży, cliff diving w większości przypadków pozostały rozrywkowych atrakcji w nadmorskich kurortach. Wszystko zmieniło się w 2009 roku, kiedy to znana firma Red Bull wniesione sportu do World Series. Sportowców w tych rozgrywkach jest 8 etapów, wykonując skoki z wysokości około 27 metrów.

Desperate specjalistów wdziękiem pływające w wodzie z malowniczymi klifami i występując z elementów akrobatycznych, natychmiast przyciągnęła uwagę ciekawskich i mediów. wyposażenie oryginalne, fascynujące korpusy z tworzywa sztucznego i męstwo stały się moda sportowa i wyciągnął dużo młodszego pokolenia w skrajnym klifu nurkowania.

reguły

Wydaje się, że aby mówić o zasadach? Jump, grupa, nurkować … Ale wszystko jest o wiele bardziej skomplikowana. Pierwszym krokiem jest podzielenie klifu nurków początkujących i wirtuozów, amatorów i profesjonalistów. Na stronie są łatwe do odróżnienia od siebie. Pierwszy skacze z klifu do pozycji żołnierza, czyli stopy w wodzie i bez wykonywania sztuczek. Oczywiście, wysokość wskaźników dla nich ustalane są oddzielnie. Dla mężczyzn, średnia wysokość wynosi 23-28 metrów dla kobiet – 20-23 metrów.

Doświadczeni sportowcy podczas skoku nie zrobić jeden akrobatyczny wyczyn i nurkowania zwykle udać się do wody. Maksymalna wysokość jest określona śmiałością i przygotowania sportowców. Zazwyczaj jest to więcej niż 30 metrów.

szkolenie

Przed włączeniem do ekstremalnych skoków, nurkowie sportowcy przygotowują się. System szkolenia obejmuje basen z wieżą, rozwój elementów akrobatycznych (salta, nici), zwiększona wytrzymałość, wzmacniając mięśnie ciała. Rzeczywiście, najbardziej niebezpiecznym czynnikiem Cliff-nurkowanie uważane za wejście do wody. W ciągu kilku sekund osoba zyskuje prędkość lotu do 100 km / h, a następnie szybko przywraca go do zera. Różnica ta wymaga maksymalnej dyscypliny sportowca: mięśnie muszą być rozciągnięty, dzięki czemu organizm utrzymuje stałą pozycję. Najmniejszy błąd może kosztować życie, ponieważ żadne elementy skoków z wysokości ubezpieczenia nie przewidują.

wysoka nurkowanie

Nie wszystkie kraje mają odpowiednie warunki naturalne do uprawiania nurkowania klifu. Pragnienie, aby przetestować jego woli ma wiele. Jak to może być? W takim przypadku, w 1996 roku, został wynaleziony wysokiej nurkowania. Są to te same nurkowania, nie tylko ze skał, a na sztucznych platform. Zaletą tego rodzaju sportu jest jego praktyka, niezależnie od położenia geograficznego i siebie wybranych wysokościach. Po tym wszystkim, projekt powstaje w związku z przygotowaniem do grupy sportowców.

Co dwa lata Mistrzostw Świata w wysokiej nurkowania. Pierwsza odbyła się w 2013 roku w Barcelonie. Miało to miejsce w formacie Pucharu Świata w sportach wodnych. Wśród mężczyzn następnie zdobył złoty Orlando Duque, kolumbijski wysoką nurkiem, wśród kobiet – amerykański Sesiliya Karlton. Drugie mistrzostwa odbywają się w Kazaniu (2015). Nie było pozytywne spotkanie, Rosjanin Artem Silchenko sportowiec, który zdobył brązowy medal.

Również w roku 2014 i 2015 odbyły się zawody o Puchar Świata. Na drugim wiecu na. Cozumel, Artem Silchenko zajęła pierwsze miejsce, pokonując mistrza Orlando Duque. Wysoka nurkowanie, wraz z poprzednich skoków z klifów stał się jednym z najbardziej popularnych sportów ekstremalnych.

Najpopularniejsze miejsca

Aby być widzem ekscytujący lot i czuć ostrość doświadczeń nie wystarczy, aby zostać w domu i obejrzeć parę filmów tematycznych. Lepiej jest iść do nadmorskiej miejscowości i połączyć przyjemne z rozrywki. Niewiele jest miejsc na świecie, gdzie dzieje się naprawdę wirtuozowskie sportowcy nurków. Mogą one nie tylko zobaczyć, ale również wziąć udział w tak delikatnej materii, osobiście otrzymał kilka porad od specjalistów.

  • W południowej Tajlandii jest dogodnie usytuowany Krabi. Ma wszystkie niezbędne środki dla zwolnień i urwisko nurków. Poza ekstremalnymi skokami, można po prostu cieszyć się spektakularne widoki jaskiń, rzeźbione skały i wodospady.
  • Australijskie miasta Kimberley posiada także strome zbocza i wąwozy, wodospady i rzek, które są idealne do skoków z wysokości różnych poziomach.
  • Dywersyfikacji medytacyjne szelest fal morskich, odurzające sangria i łagodne słońce w Santorini (Grecja) Tylko wirtuozowskie loty Cliff nurków. Jest to idealne miejsce dla początkujących i amatorów sportów ekstremalnych, ponieważ wysokość miejscowych skał nie przekracza 10 metrów. Tutejsi specjaliści są niezwykle rzadkie, tylko tych, którzy przyjeżdżają tu, aby odpocząć i doskonalić swoje umiejętności.