639 Shares 5800 views

Stolica Dagestanu: atrakcje, meczety, teatry Machaczkała. Gdzie jest miasto Machaczkała na mapie Rosji?

Dagestan, w tureckich – „krainy gór”, jest autonomiczną republiką Rosji. Jej stolica, Machaczkała, uważany nie tylko jednym z największych miast na Północnym Kaukazie, ale także najpiękniejsze. Parki, teatry, liczne zacienione kwadratów, starannie chronionych zabytków – to wszystko nadaje miastu specjalny kolor. Ciepłe powitanie i gościnność mieszkańców miasta zapewniają turyści z pewnością pragną ponownie przyjść do tego przepięknego zakątka na Ziemi.

Historia miasta

W miejscu, gdzie jest obecna stolica Dagestanu, Machaczkale, w dawnych czasach, to kładzie szlaku handlowym z regionu Wołga do Persji. W VII wieku było wspaniałe miasto Samandaru, jest stolicą Chazarów. „W zemście” chodziło o Prorocze Olega, ale zrozumiał, że to jego daleki kuzyn, książę Światosław. W 966 roku całkowicie zniszczone miasto. W 1722-m, w czasie jego kampanii przeciwko Persji, o tym miejscu, w pobliżu miasta Tarki, ale bliżej morza, Peter Zerwałam ich obóz. W 1844 roku wybudowano tu fortyfikacji wojskowych. Nazwaliśmy go Piotr Wielki w pamięci wielkiego cesarza. Dogodna lokalizacja sprzyja to rozwojowi szybko rozwijającym się i frustrujące. Już w 1857-m, to stał się znany jako miasto Pietrowski. Jego produkcja rozszerzony, populacja szybko rosła. W 1870 roku wybudowaliśmy port tutaj w roku 1876 – browar, 1878 m – druk prasy, aw 1894th zaczął układania torów kolejowych do Władykaukaz i Baku. W 1918 roku zmieniono nazwę Petrovsk Shamil Kala, chcąc utrwalić pamięć o bohaterze narodowym Imam Szamil. Od 1921 roku miasto zostało nazwane po bolszewickiej Magomed-Ali Dahadaeva, który jest popularnie zwany Mahach.

Gdzie jest Machaczkała na mapie Rosji

Machaczkała znajduje się w okolicy zwanej Anji-Kala, że kumykskogo tłumaczone jako „diament miasta”. Jest to mały pas nizinny pomiędzy Morzem Kaspijskim i górskiego Tarki-tau. Pięć kilometrów jest PGT Tarki, który także ma wspaniałą historię i jego atrakcji. Tarki jest wymieniona w kronikach z VII wieku. Wtedy była to mała wioska. Na początku 17 wieku stał się stolicą Shamkhalate Tarkowski. Podczas kampanii perskiej Petra Velikogo Tarki uznano za największe miasto w Dagestanie. położenie geograficzne Machaczkała niesamowite. Stoi tuż przy brzegu wolna od lodu w zimie Morza Kaspijskiego, w pobliżu Wielkiego Kaukazu Góry. Nieco dalej wzdłuż wybrzeża jest miasto Kaspiysk i głąb morza – Leninkent.

podziału administracyjnego Machaczkały

stolica Dagestanu jest podzielony na trzy okręgi miejskie: Leninsky, Kirovsky i radzieckie. Lenin zajmuje południowo-wschodnią część miasta.
Istnieje kilka głównych arterii – Imam Szamil, A. Sultan, Piotr Wielki, Hamidov. Ponadto, znajduje się plac nazwany Piotr Wielki park z przejażdżki dla dzieci i dorosłych, „Dragon”. Leninsky dzielnica jest ozdobiony wspaniałym jezioro i dwa nowoczesnego hotelu „Ak-Gel” i „Petrovsk”. Tutaj znajduje się wiele sklepów i szlaki komunikacyjne. Machaczkała Airport należy również do dzielnicy Lenina.

Radziecki rejon należy do centrum miasta. Na jego terenie znajduje się góra Tarki-Tau, historycznej części Machaczkała i słynnego meczetu Juma. Istnieje również centralny kolejowej Stacja Machaczkała i latarni morskiej.

dzielnica Kirovsky geograficznie największy. W jego biurze znajduje się na północ od Machaczkała i wiele przedmieść, aż do słynnej wyspie Czeczenii.

Basen miejski Woda

stolica Dagestanu słynie z bogatych zasobów naturalnych. Na terenie miasta znajdują się trzy niezwykle piękne jezioro. W dzielnicy Kirov z zalewaniem trochę wydłużony kształt licencjackie jezioro. Na jego brzegach jest zbudowany tytułową dzielnicę z nowoczesną infrastrukturą. W dzielnicy Leninsky, blisko morza, jest dość duża jeziora Ak-Gel. Jest znany ze swoich zaokrąglonych konturach i parku rozrywki, który znajduje się tuż przy plaży. Nieco dalej na północ znajduje się małe jeziorko z błota błoto. A 20 minut jazdy od nadmorskiej miejscowości Machaczkała, Kaspiysk leży na granicy z których są dwa wspaniałe jeziora – duży i mały Tour. terytorium Machaczkała przecinają dwie rzeki – Tarnair i Talginka (nazwisko Çerkez-Ozen). Ich banki są zbudowane piękną promenadę. Również w tym mieście znajduje się sztuczna rzeka – kanał rewolucji październikowej.

warunki klimatyczne

stolica Dagestanu Machaczkała w naturalny obszar o klimacie umiarkowanym kontynentalnym. Gorącym latem, o średniej temperaturze 24 ° z wodą i – 22 ° C. W niektórych latach, temperatura powietrza od maja do października może pozostać w +30 … + 38 stopni. Odnotowano również w historii miasta, a szczególnie podczas zimnych okresach, latem, kiedy temperatura nie wzrosła powyżej 10 stopni. Winters Machaczkała umiarkowanie oziębieniu, o minimalnej temperaturze powietrza od -2 ° C. Bardzo rzadko występują w regionie i wyjątkowo mroźnej zimy. Tak więc, najniższa temperatura w zimie jest ustalona na około -26 ° C. Opady w Machaczkała zwykle zmniejsza się równomiernie przez cały rok. Tylko w lipcu i sierpniu, ich liczba jest nieco niższy niż w pozostałym czasie. Wiatry w okolicy są również umiarkowane. Ich średnia prędkość – około 4 metrów na sekundę. Bliskość gór tworzy Machaczkała nie jest dość korzystna sytuacja sejsmiczne. Największe trzęsienie ziemi w 1970 roku było tutaj.

transport

Jako część Rosji Dagestanu – republiki. Stolica autonomicznej jednostki terytorialnej – Machaczkała – ma lotniczego i kolejowego linki do głównych miast Federacji Rosyjskiej. Machaczkała Airport lecieć do Moskwy, Petersburga, Krasnojarsku, Soczi i kilku innych miastach. Międzynarodowe loty do Dubaju, Stambułu, Baku, Biszkeku. Transport kolejowy łączy Machaczkała do Moskwy, Petersburga i Astrachania. Ponadto do pociągów na duże odległości, znajduje się w Derbentu podmiejskich i Chasawjurt. W Machaczkała istnieje handel port morski i dwa przystanki autobusowe. Miejskiego systemu transportu dostarczone przez trolejbusów i minibusami.

muzea

Stolicy Dagestanu, Machaczkała dba o jego historii. W mieście chwały wojskowej Dagestanu, Muzeum Historii Teatru Rzeczypospolitej, która jest obecnie vreya uzupełniane o nowe eksponaty, muzeum historycznego i architektonicznego. Przedstawia 150 tysięcy eksponatów, wśród nich – stary, bardzo cennych rękopisów i obiektów archeologicznych. Wiadomo, że na terytorium Machaczkała, pierwsze osadnictwo pojawiło się w II wieku. Do tej pory miasto nie jest po prostu w trakcie katastrof naturalnych i politycznych. Ich świadectwa można zobaczyć w muzeum, uważane za największe na Kaukazie Północnym.

Bardzo interesujące jest Muzeum wsi „Dagestan”, znajduje się w centrum miasta. Tutaj eksponowane są przedmioty codziennego życia rdzennych Dagestanu wnętrza swoich domów w różnym wieku, odzieży, broni. Najmłodszy w Muzeum Historii Miasta Machaczkała. Interesujące jest to, że został on stworzony przez samych obywateli. zdobyłem też większość eksponatów.

Niemal w centrum miasta nie ma innego muzeum – Sztuki wizualne. Tutaj, unikalna kolekcja sztuki zdobniczej, który jest uważany za największy na świecie.

Celowniki

Oprócz unikalnych muzeów, w Machaczkała, istnieje wiele zabytków, wspaniałe parki, aleje i place. Na placu przed pomnikiem wita odwiedzających Mahach Dahadaevu. Machaczkała i utrwalać pamięć o pięciokrotnej mistrzyni świata Ali Alijewa. Stała zainteresowanie turystów jest pomnik rosyjskiego nauczyciela. W Machaczkała, grób rasuł gamzatow. Został pochowany obok żony Patimat.

Jedną z najbardziej znanych atrakcji jest Wielki Meczet Machaczkała. W Machaczkała, jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. architektura Juma jak Błękitny Meczet w Stambule. Jest wzrasta każdego roku pod względem wielkości, ale są zachowane jego geometryczne proporcje i harmonię estetyczną. Kolejne trzy meczety znajdują się w Tarki. Położony tuż nad historycznej twierdzy burzliwy. Dla wierzących prawosławnych w Machaczkała działa Katedra Zaśnięcia.

Teatry

Stolicy Dagestanu, po prawej stronie można nazwać miastem o dużym potencjale twórczym.

Teatry w Machaczkała zajmują ważne miejsce w życiu obywateli i zawsze przyciągają turystów. Teatr dramat. Gorkiego powstała w pierwszym. Stało się to na początku władzy radzieckiej – w 1926 roku. Z biegiem lat, z powodzeniem wystawił tam produkcje znane na całym świecie, pracował znanych artystów. Teatr Muzyczny Teatr. Tsadasa został stworzony w latach 30. ubiegłego wieku w miejscowości Hunzak. Od 1968 roku jest on w Machaczkała. Oprócz Avar, miasto ma Kumyk muzyczny Teatru Dramatycznego. Salavatova, Lak Muzyki i Teatru Dramatycznego. Kapieva, Teatr Lalek, Opera i balet "Gisli" – pieśni teatru.

sanatoria

Bardzo piękne i ciekawe miasto turystycznym Machaczkała. Zdjęcia jego atrakcji, ulic i placów tej gablocie. Jest znana ze swoich ośrodków medycznych i odnowy biologicznej. Jeden z nich – ośrodek „Talgi”. To jest 15 minut jazdy od Machaczkała w malowniczej dolinie w pobliżu górskiego kukuri Talginskaya. Wczasowicze są tu nowoczesna obudowa, doskonały ośrodek diagnostyki i leczenia, opieki i gościnność personelu. Przetworzony w „Talgi” układu mięśniowo-szkieletowego, układu nerwowego, skóry i chorób ginekologicznych.

„Kaspian” ośrodka o około godzinę drogi od Machaczkała jest. Jego ciało zbudowane w lesie, nad brzegiem Morza Kaspijskiego. Tu jest doskonale połączony powietrze lasów terapeutycznych wód zdrowotnych przywracania Morza Kaspijskiego i magiczną moc górach. Również w Machaczkała są sanatorium „Dagestan”, „Tarnair” i centrum rehabilitacji medycznej dwa zabaw.