342 Shares 9527 views

Albert Hoffman – szwajcarski chemik, ojciec LSD: A Biography

Albert Hofmann, szwajcarski chemik, który dał LSD świata, najpotężniejszym substancji psychotropowej obecnie znany, zmarł w kwietniu 2008 roku w swoim domu na wzgórzu w Bazylea, Szwajcaria. Miał 102 lat.

Według Ricka Doblin, założyciel i CEO multidyscyplinarny stowarzyszenia psychodelicznego badań, z siedzibą w Kalifornii, przyczyną śmierci był atak serca. Organizacja ta w 2005 przedruk książki, która w 1979 roku opublikował Albert Hoffman, „Moje Trudne Dziecko LSD”.

Szwajcarskich naukowców pierwszy zsyntetyzowany w związek kwasu lizergowego w 1938 roku, ale nie znalazł jej psychofarmakologicznych efekty dopiero pięć lat później przypadkowo stosować substancję, która jest w kontrkultury z 1960 roku stał się znany jako „kwas”.

Potem wziął LSD setki razy, ale widziałem to jako potężny i potencjalnie niebezpieczne leki psychotropowe wymagającej szacunku. Ale ważniejsze od przyjemności psychodelicznym doświadczeniem była dla niego wartość narkotyku jako pomoc do kontemplacji i zrozumienia tego, co nazwał jedności ludzkości z naturą. Ta percepcja, który przyszedł do doktora Hoffmana niemal religijna epifania w dzieciństwie, kieruje większość swojego życia osobistego i zawodowego.

oświetlenie

Albert Hofmann urodził się w Baden, w miejscowości wypoczynkowej w północnej części Szwajcarii, 11 stycznia 1906 Był najstarszym z czworga dzieci. Jego ojciec, który nie miał wyższego wykształcenia, był narzędziowiec w miejscowej fabryce, a rodzina mieszka w wynajętym mieszkaniu. Ale Albert spędził większość swojego wolnego czasu na ulicy.

Wędrował przez wzgórza nad miastem i grał w ruinach Habsburgów „Stein” Zamek. „Nie był to prawdziwy raj – powiedział w wywiadzie w 2006 roku. – Nie mieliśmy pieniędzy, ale mieliśmy wspaniałe dzieciństwo ".

Podczas jednej ze swoich spacerów miał objawienie.

„Stało maja rano – Zapomniałem roku, ale nadal można dokładnie określić miejsce, w którym to się stało, na chodnik w lesie koło Martinsburg, – pisał w swojej książce. – Szedłem przez las ze świeżych liści, wypełniona śpiew ptaków i oświetlone porannym słońcem, i nagle okazało się niezwykle jasne światło. Natura zajętych najpiękniejszy blask, dotknął do serca, jakby chciał dosięgnąć jego wielkość do mnie. Byłem pełen nieopisanej uczucie radości, jedności i błogiego spokoju. "

Chociaż ojciec Hoffmana był katolikiem, a jego matka – protestant, wierzył od najmłodszych lat, religia brakowało najważniejsze. Gdy miał 7 lub 8 lat, Albert rozmawiał z przyjacielem o tym, czy Jezus był bogiem. „Powiedziałem, że nie wierzy, ale Bóg musi być, ponieważ istnieje świat i kto go stworzył – powiedział. – Mam bardzo głęboki związek z naturą ".

Wybór zawodu

Hoffman studiował chemię na Uniwersytecie w Zurychu, jak chciał odkrywać świat na poziomach, gdzie elementy energetyczne i chemiczne tworzą życie. W 1929 roku, gdy miał tylko 23, otrzymał doktorat z filozofii. Następnie podjął pracę w „laboratorium” Sandoz w Bazylei, gdzie został przyciągnięty przez program na syntezę substancji farmaceutycznych z roślin leczniczych.

„Dzień z roweru”

Pracując ze sporyszu trafienia żyto, potknął się na LSD, a wypadek piątek po południu w kwietniu 1943 roku stosowany lek w środku. Wkrótce wystąpił odmiennego stanu świadomości, podobny do tego, który przeżył jako dziecko.

Następujący poniedziałek, LSD Albert Hofmann celowo wziął. Preparat zaczął grać, gdy był na rowerze do domu. Tego dnia, 19 kwietnia został później uwieczniony przez amatora leku. Nazywali ją „Dzień rowerze.”

Chemia odkrycie

Dr Hoffman stworzył innych ważnych leków, w tym metergin stosowanego w leczeniu krwotoku poporodowego – główną przyczynę śmierci w czasie porodu. Ale to było LSD kształcie karierę i jego duchowe poszukiwania.

„Dzięki moich uczuć, gdy biorący LSD i mój nowy obraz rzeczywistości, zdałem sobie sprawę, cud stworzenia, wspaniałość przyrody, flory i fauny, – powiedział Hoffman, psychiatra Stanislav Grof w 1984 roku. – I stał się bardzo wrażliwy na to, co się stanie z tym wszystkim i nas wszystkich ".

święte narkotyki

Dr Hoffman stał się zagorzałym ekologiem. Powiedział, że LSD jest nie tylko cennym narzędziem w psychiatrii, ale może być używany obudzić głębszej świadomości ludowej miejsce w przyrodzie, aby powstrzymać niszczenie przyrody.

Ale jak był zaniepokojony rosnącą wykorzystanie LSD jako lek dla rozrywki. Według niego, lek powinien być stosowany, jak również prymitywne społeczeństwa używane psychoaktywnych święte rośliny – Ostrożnie z intencjami i duchowych.

Po odkryciu właściwości substancji psychotropowej Albert Hofmann spędził lata studiując święte rośliny. Wraz ze swoim przyjacielem Gordon Wassona uczestniczył w psychodelicznych rytuały szamanów mesatekov w południowym Meksyku. Był w stanie syntetyzować związki czynne grzybów Psilocybe Mexicana, nazwał psylocynę i psylocybiny. Ponadto chemik przydziela się aktywne składniki ziarna powój które Mazatec wykorzystywane również jako środka odurzającego i stwierdzono, że jej skład chemiczny podobny do LSD.

Podczas ery psychodelicznej Hoffman zaprzyjaźnił się z takimi niezwykłymi osobowościami jak Timoti Liri, Allena Ginsberga i Oldos Haksli, który, będąc na skraju śmierci w 1963 roku, poprosił żonę, aby dać mu zastrzyk z LSD, aby złagodzić cierpienie z powodu raka gardła.

dziedzictwo

Pomimo zainteresowania psychoaktywnych związki LSD ojca pozostały do końca szwajcarski chemika. W laboratorium „Sandoz” kierował Działem Badań naturalnych leków aż do przejścia na emeryturę w 1971 roku.

Napisany ponad sto artykułów naukowych, które zostały sporządzone przez Alberta Hoffmana. Książki poświęcone szwajcarski chemik substancji halucynogennych. W „Eleusis: wystawienie sakramentów” (1978) twierdzi, że pewna liczba greckich uroczystościach religijnych towarzyszyło stosowanie grzybów halucynogennych. On również współautorem „Botanika i chemia halucynogeny” książki (1973), „Rośliny Bogów: Początki używania halucynogenów” (1979). W 1989 roku ujrzała światło swojej książki Insight / Outlook (1989) o postrzeganiu rzeczywistości i pracy „Eliksir Hoffmann: LSD i nowego Eleusis” został opublikowany po jego śmierci (2008).

Albert Hoffman i jego żona, Anita, który zmarł na krótko przed śmiercią, podniesiony w Basel czworga dzieci. Syn zmarł z alkoholizmu na 53 lat. Hoffman doświadczyła kilku wnuków i prawnuków.

Choć szwajcarski chemik nazywa LSD „lekarstwo dla duszy”, przez 2006 dni, kiedy brał halucynogeny, długo z tyłu. „Wiem, że LSD; Nie muszę ją przejąć – powiedział i dodał. – Może kiedy umrę jak Oldos Haksli " Według niego, nie ma wpływu LSD jego wyobrażenia o śmierci. „Po śmierci, będę z powrotem do miejsca, gdzie byłem, zanim się urodziło, to wszystko.”

Albert Hoffman: cytaty

Poniżej znajdują się niektóre znane wypowiedź szwajcarski chemik.

  • Ewolucja ludzkości towarzyszy wzrost i rozwój świadomości.
  • LSD – jest tylko środkiem, aby nam kim powinniśmy być.
  • Przejdź do pola, przejdź do ogrodów, spacer w lesie. Otwórz oczy!
  • Bóg mówi tylko do tych, którzy rozumieją swój język.
  • Wierzę, że jeśli ludzie nauczyli się wykorzystywać wizje stymulacja LSD w medycynie i medytacja jest bardziej uzasadnione, pod pewnymi warunkami, ten problem dziecko może być cudownym dzieckiem.
  • Świadomość – jest darem Boga dla ludzkości.