714 Shares 2900 views

Co trzeba zrobić, aby być długo stoi drzewo

Grudzień – czas noworoczny kłopotów. I jeden z najprzyjemniejszych momentów w zgiełku i gwaru wypoczynkowego – zakup i dekorowanie choinki. Living Drzewo przynosi smak domu wakacyjnego. Nawet ubrana lesie piękno wszystkie stromo wznosi. Oczywiście, byłoby pożądane, aby drzewo stał długo i każdy zadowolony z jego poglądami. Do igły nie są natryskiwane w ciągu kilku dni, należy postępować zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze

Wszystko zaczyna się od zakupu. Że drzewo stał długo, ważne jest, aby wybrać świeżo ścięte drzewo. Lub przynajmniej dobrze zachowane. Fakt, że sezon zbioru rozpoczyna się w październiku, a rynki otworzą w grudniu najwcześniej – pod koniec listopada. Jednakże, istnieją oznaki, które pomagają zidentyfikować świeżego drzewa:

 • Pierwszą rzeczą, aby zwrócić uwagę na kolor igieł sosnowych: powinien być jasny zielony. Żółty kolor wskazuje, że drzewo zostało ścięte dawno temu, a już zaczął wysychać; szary – na ból. W obu przypadkach, drzewo będzie stać na krótki czas, zapach i nie będzie rosnąć.
 • Kolejny test dla igieł – odporność. Można lekko dotknąć drzewa na ziemi. Inna opcja – wycisnąć gałązkę w ręku i zobaczyć, czy igły nadal w dłoniach. Jeśli igły zaczęły się rozpadać, a następnie ściąć drzewo na długi czas.
 • Świeże pachnące igły, to łatwo sprawdzić, czy jest wcierać w palcach. Stare suche igły zapachu nie da.
 • Kolejny etap – egzamin z bagażnika. To powinno być czyste, wolne od pleśni, pleśni i uszkodzeń. Dobry znak, gdy bagażnik jest również pokryty igłami i nie odpadają.
 • Jeśli nie było brązowy obręczy rzazie, drzewo jest na rynku od dłuższego czasu.
 • Należy również zwrócić uwagę na gałęzi. Mogą powiedzieć wiele o dokładnym kupującego. Gałązki powinny być łatwo zginać bez łamania go. Aby sprawdzić, lepiej użyć dolne pędy, t. Do. Zaczynają do wyschnięcia pierwszej.
 • Gałęzie powinny znajdować się dość często i regularnie do drzewa był puszysty.

Jeszcze zanim to zakup niezbędny do określenia optymalnej wysokości, aby uniknąć konieczności przyciąć czubek głowy. Jeśli pionowej przerwie kiełków, drzewo zaczyna umierać.

Przy wyborze ważne, aby wiedzieć, które drzewostanu dłużej bez pomijania igieł. Jodła zaczyna łuszczy się po 2 tygodniach w ciepłym. Sosna – 12-14 dni. Mniej wszystkie koszty jodła – nie więcej niż 10 dni.

przed instalacją

Najlepiej jest zabrać do domu pięknego lasu w twoich rękach. Z tego rodzaju transportu jest najmniej naruszone. Ale to nie jest zabronione, aby nosić go na dachu samochodu lub w autobusie lub tramwaju. Wystarczy upewnić się, że nie ucierpiała w czasie transportu.

Nie warte drzewo natychmiast umieścić je w ciepłym pomieszczeniu. Że drzewo stał długo, trzeba dać mu kilka dni, aby stanąć na przeszklony balkon albo weranda. Różnica temperatury powinny być gładkie. A potem będzie musiała stanąć co najmniej jeden dzień w pomieszczeniu, w którym miejsce przygotowane dla niej.

Jak zainstalować

Pień trzeba będzie ponownie podciągnąć otworzyć asfaltowa kanałów. Ponadto, skorupa należy usunąć, aby wysokość 15-20 cm, jeśli to konieczne. – Do odciąć dolne rozgałęzienia. Wszystko to zapewni dostęp do wody.

Podczas instalowania potrzebę kolebka butt owinąć szmatami, aby móc w ten sposób do wody drzewa.

Drzewo stoi już w wiadrze z piaskiem. Tułów powinien pozostawić go na 20 cm i nie dotykać dna. Jednak nie każdy ma okazję zaopatrzyć się w piasku, dzięki czemu można umieścić drzewa i po prostu do wody. Dlatego konieczne jest, aby to naprawić, tak więc cała konstrukcja nie przewrócił.

drzewostan powinien być z dala od źródeł ciepła: kaloryfery, grzejniki, itp …

Przydatne dodatki

Choinka na dłuższy sytuacji, trzeba podlewać drzewa codziennie i nawilżyć szmatkę w podstawce. Należy również zrobić według pewnych zasad:

 • Supernatant wodę należy stosować chloru odparowuje, a cząstki tworzące osad ustalone.
 • To jest możliwe, aby uzyskać roztwór kreda, cukru, kwasu cytrynowego lub kwasu acetylosalicylowego. Suplementy poprawy wartości odżywczej jodełkowy.
 • Jest on również przydatny do umieszczenia w wiadrze z kawałków drutu miedzianego lub monety. Metal dezynfekcję wody zapobiega powstawaniu grzyba.
 • Że drzewo stał długo, trzeba upewnić się, że woda była na tyle. Drzewo dziennie można pić od 0,5 do 3 litrów – w zależności od rozmiaru.
 • Możliwe jest okresowo wtryskiwania wody z igieł tryskaczowych.

alternatywy

Jeśli chcesz drzewa przyjemność nie tylko w czasie wakacji, można kupić sadzonkę i zasadził je na miejscu. Następnie puszyste piękno będzie zawsze pod ręką, problem dorocznym wyszukiwania nie dłużej. Jednakże, jeśli zakład będzie w domu w doniczce, trzeba zapytać sprzedawcę, jak dbać o nią i na jak długo powinien żywego drzewa. Drzewa nie lubią suche i duszne klimat obudowie tak 2-3 tygodni dla nich – maksymalna. Lepiej jest trzymać je na balkonie lub innej lokalizacji.

Ponadto, niektóre sklepy oferują „drzewa do zaakceptowania.” Usługa Zakład jest wynajęty, a po świętach wraca.

Dlaczego żyć choinkę?

Pomimo szerokiego zakresu sztucznej piękności, wiele osób wciąż wolą umieścić naturalne. Sosnowy zapach z niczego porównywalnego, tylko on jest w stanie stworzyć świąteczny nastrój. Również olejki eteryczne są bardzo korzystne dla organizmu, zabijają szkodliwe bakterie.

Również igieł drzewa może także być stosowany po wakacjach, na przykład, wziąć kąpiel lub gotować iglastego maskę sosnowy. Dla wielu świąt noworocznych – to jedyny sposób, aby zaopatrzyć się w surowcach.