631 Shares 7349 views

slipcovers szycia dla mebli własnymi rękami

Zdarza się, że stare meble lub siedzenie w wnętrza samochodu zepsuć całkiem shabby widoki. Rzucać je nie zawsze chcą lub po prostu nie mają możliwość zakupu nowych mebli ze względu na wysokie koszty. Najlepszym rozwiązaniem w tej sytuacji byłoby slipcovers szycia dla wygodnego kanapa, fotel lub siedziby. Pozwoli to nie tylko nowe życie do mebli, ale także pozwoli zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

Gdzie zacząć slipcovers szycia?

Aktualizować stare meble z nowymi okładkami mocą każdego, kto ma maszynę do szycia i ręka ma podstawową wiedzę w branży szycia. Do pracy należy również:

– zakroynye nożyczek;

– kołki;

– silne gwintu;

– kreda lub specjalny ołówek;

– różne przedmioty do dekoracji (opcjonalnie).

Najpierw musimy wybrać odpowiedni materiał. Wybór w tym przypadku będzie zależał od kilku czynników, z których głównym jest nosić. Jeśli meble nie jest często używany i wykonuje więcej funkcji ozdobnej, która pokrywa może być wykonana z zamszu, tkaniny lub stada. W dużych rodzinach, w których są małe dzieci lub zwierzęta domowe, meble Pokrywy lepiej bardzo mocne i trwałe i nie podatne na gniecenie tkanin. Najlepszym rozwiązaniem w tym przypadku jest odpowiedni relaks lub żakardowe. Ich koszt jest znacznie wyższy, ale będą one trwać znacznie dłużej.

Szycia pokrywy samochodów muszą być przeprowadzone specyficznie zaprojektowane tkanin. Najlepiej jest korzystać z tego samochodu żakardowe stada lub winylu skóry. Materiały te charakteryzują się wysoką odpornością na ścieranie. Są łatwe do przenoszenia zanieczyszczeń oleju, częste mycie lub czyszczenie.

Wybierz kolor tkaniny

Następnym krokiem jest wybór materiału, koloru, który będzie slipcovers szycia. Meble powinny harmonijnie pasować do wnętrza, więc najlepiej jej tonie w połączeniu z kolorystyką ścian lub były najwłaściwszym styl.

Jeżeli wnętrze pokoju jest wykonana w tych samych kolorach i brakuje mu skórkę, a następnie meble lepiej wybrać jasną tkaninę, co jest korzystne, aby odświeżyć atmosferę.

slipcovers szycia dla samochodu jest wykonana z tkanki wybranej na tej samej zasadzie. Kolor materiału stosowanego powinny mieścić się w kabinie pasażerskiej, bez uszkadzania jej wnętrza. Czasami jasnych tonów pokrowce można ożywić atmosferę w samochodzie, dzięki czemu można dać pierwszeństwo do tkanki chwytliwych nasyconych kolorach.

Budowanie szablon

Wzór na którym będzie slipcovers szycia dla mebli, można to zrobić na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest odpowiednia dla doświadczonych rzemieślników branży szycia, w stanie zbudować wzorce do standardów usuwania. Potrzebne będą meble i środki z danymi do budowy naddatek szwu wzór podany iu dołu krawędzie.

Ludzie, którzy nie są asy w szyciu, to lepiej użyć innej metody. Aby skonstruować wzorzec, muszą film cieplarnianego. Musi on mieć zastosowanie do wszystkich części mebli, czy to z powrotem, ramię lub drugą i zarys domniemanych miejsc stawów. Po tym, że film malowane na pozycji należy wyciąć, a wzór jest gotowy.

slipcovers szycia na krzesła jest najprostszym i doświadczenia w produkcji takich wyrobów do ludzi jest lepiej zacząć z nim. Po pierwsze zadowalający wynik może przystąpić do bardziej skomplikowanych prac: uszyć pokrycie na sofę lub fotel.

Przygotowanie tkanki do cięcia

Że nowe przypadki nie są zdeformowane podczas użytkowania lub po umyciu, tkanka, z której będą zszywane, muszą być poddane specjalnej obróbce. W tym celu konieczne jest, aby umyć, naciśnij je od siebie, drenażu, a dopiero potem podjąć do cięcia.

Ale konieczne jest, aby wziąć pod uwagę, że niektóre materiały, takie leczenie jest przeciwwskazane. Jeśli szycie pokrowce na siedzenia samochodowe zostaną wykonane z winylu skóry, a następnie obróbce cieplnej lepiej nie wydawać. Zbyt wysokie temperatury mogą spowodować uszkodzenie materiału.

Jak wyciąć szczegóły?

Przeniesienie wzoru na tkaninę do szycia pokrowców na meble, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę niektóre subtelności. Szew lepiej zrobić więcej niż w męskich. Najlepiej, powinny one mieć co najmniej 7 cm. Aby uniknąć błędów podczas cięcia, należy umieścić na tkaniną, aby je opisać i dodać na obwodzie kwoty zasiłku. Jeśli podczas budowy rozmiaru wzór uprawnień uwzględnione, muszą przenosić tylko wzór na materiale.

Jeśli slipcovers szycia dla mebli wykonany z tkaniny z wzorem, trzeba rozłożyć szczegóły wzoru tak, że pasuje po sieciowania. W przeciwnym wypadku, gdy sprawa nie wygląda bardzo ładnie, i wszystko twoja praca pójdzie na marne. W celu wyeliminowania takich problemów, to lepiej użyć do szycia pokrowców materiału z prostego wzoru, który nie wymaga ścisłego przypadek, czy monochromatyczny.

Jak szyć pokrowce na meble tapicerowane?

Aby okładka wyglądała pięknie na meblach, ma dobre dopasowanie dla niej. Aby osiągnąć ten trudny, ale nadal możliwe. Przed szyciem szczegóły wzór trzeba wiązać bezpośrednio do kanapy (krzesło, taboret), poszerzając ich pre na swoim miejscu. W miejscach, które trzeba uszczelnić szpilki szycia. Przeprowadzanie slipcovers szycia do mebli w taki sposób, że możliwe jest wytworzenie idealnego rozmiaru produktu.

Po części łączących przypadków muszą być ostrożnie usunięte z mebli i połączeń flash jasne nici. Aby mieć pewność, po smetyvaniya można przymierzyć i dokonać regulacji, jeśli to konieczne. Po tym, wszystkie szwy zszyć na maszynie do szycia.

Gotowy przypadku trzeba nacisnąć je od siebie, steam szwy, a dopiero potem umieścić na meblach.

Nie denerwuj się, jeśli slipcovers szycia własne ręce trochę sukcesem. Przy odrobinie wyobraźni, błędy zawsze można ukryć elementy dekoracyjne. Nierówne szwy mogą być ukryte za pięknej koronki, wstążki satynowe i frędzlami. Jeśli błąd jest zbyt duży, a sprawa nie była wystarczająco, można zwiększyć go z różnymi wkładkami, wypełnienie ładnie.

slipcovers szycia dla samochodu

Pokrowce samochodowe szyte są inną metodą. Zamocować je na siedzeniu raczej niewygodne, więc po cięciu wszystkie szczegóły na baste malowane linie. Po tym czasie montażu. Jeśli sprawa jest dobrze przylega do siedzenia, można zszyć. W przeciwnym razie trzeba skorygować błędy. Po haftu wszystkie stawy w przypadku trzeba uszyć „piorun”, gumę lub rzep. Gotowy produkt musi być prasowane jeśli materiał może wytrzymać wysoką temperaturę. Wyroby ze sztucznej skóry lub innego materiału, który jest przeciwdziałać skutkom wysokich temperaturach, nie trzeba do prasowania.

Przypadki szycia – bardzo ciekawe i przydatne ćwiczenia. To pozwala pożytecznie spędzić czas, aby przekształcić mieszkanie lub samochód i zaoszczędzić pieniądze. Jeśli pokrywy uzyskuje się bardzo piękne, są one dostosowanie może być twój dodatkowy lub główny dochód. Udany produkt będzie zawsze rzucają się w oczy osoby lub pasażerowie, którzy może chcą zamówić meble piękne pokryw.