275 Shares 2194 views

„Sowa śnieżna” (więzienie). Specjalny reżim więzienny w Rosji

Dożywocie – kara zaostrzenie i straszny przestępców w Rosji. Jednym z miejsc, gdzie przestępcy służą ich czasu jest karną kolonia (IR) z nieoficjalnym tytułem „Sowa”. Więzienie zyskał to imię na cześć figurą szlachetnego ptaka północnej, zbudowany na terenie placówki.

lokalizacja

PKU IR 18 UFSIN – oficjalna nazwa kolonii specjalnego reżimu dla więźniów skazanych życiu. Znajduje się na granicy Północnego Uralu i tundry, w małej miejscowości Harp Jamał-Nienieckim Okręgu Autonomicznego. Jest to miejsce, w którym – najbardziej odległy w Rosji. Wniosek o niebezpiecznych przestępców – „Sowa” (więzienie).

Gdzie jest to miejsce zatrzymania? Więzienie znajduje się w burzliwej rzeki SOB, otoczona majestatycznymi górami. Przyroda wokół kolonii, malowniczej i ekscytujące. Ale klimat jest surowy i bezlitosny. Temperaturę utrzymuje się około 40 stopni poniżej zera w ciągu sześciu miesięcy. Zima zaczyna się w połowie jesieni i kończy się na początku lata. Resztę czasu – ulewne deszcze i wiatr. Noc polarna – ciężki ładunek na ciele, zużywa energii, witalności i mamy nadzieję więźniów.

Historia więzienia

Harfa osada została założona w 1961 roku. Historia wsi zaczął obozie dla wygnanych więźniów, którzy budowali tory kolejowe. W 1981 roku, tu dostarczył pierwszą partię przestępców w wysokości 150 osób. Ten rok jest uważany za rok założycielem IR „Sowa”. Prison odtąd corocznie aktualizowany o nowe więźniów, którzy zostali przywiezionych z innych miast, prowincji i regionów.

Do tej pory, IR jest przeznaczony dla niebezpiecznych przestępców, więźniów do życia. Są więzieni około 400 przestępców. Ponad 600 miejsc są puste.

warunki przetrzymywania

Dla więźniów Istnieje kilka etapów jego zdaniu. Ustawodawstwo pozwala na przejście z jednego obszaru do drugiego jako nagroda lub, wręcz przeciwnie, kary.
Dla tych, którzy są zainteresowani, to wygląda jak więzienie – na zdjęciu poniżej.

Pierwszy etap dla nowo przybyłych więźniów. Zaostrzone warunki przetrzymywania. Przestępcy nie mogą albo położyć się lub usiąść w ciągu dnia. Dzienna rutyna ciężki – podnoszenia o 6 rano, 11 pm snu. Liczba wizyt i dopuszczalnych paczek lub pakietów jest ograniczona do minimum. Przejdź do innego trybu może być po 10 latach swojego zdania, a tylko w przypadku prawidłowego zachowania, brak skarg. Takie ścisłe strefa „Sowa”. Warunki życia są bardzo trudne.
Istnieje wspólny obszar „Sowa”. Tutaj, treść warunków lojalnych przestępców. Dozwolone kilka długoterminowy (4 godziny) wizyty rocznie, można kupić przedmioty z osobistych środków na rachunku pieniężnym.

Który został skazany na dożywocie?

Niedawno podobne zdanie otrzymuje karę śmierci dzisiaj do wniosku, przed końcem jego dni skazanych niebezpiecznych przestępców, którzy popełnili poważne przestępstwa. Kto jest w niebezpieczeństwie bycia „Polar Sowa”?

 • Sabotażyści.
 • Przestępcy, którzy popełniają niemoralne i niebezpieczne dla działań społeczeństwa.
 • Dystrybutorów leków w dużych ilościach.
 • Terroryści i organizatorów.
 • Zabójca na sumieniu, które nie jedna ofiara.
 • Osoby, które wielokrotnie naruszają integralność seksualnego dzieci w wieku poniżej 14 lat.
 • Recydywistów (skazane za artykuł więcej niż raz).
 • „Suicide” (nie wykonywane w związku z wprowadzeniem moratorium na anulowanie kary).

Kto nie jest skazany na życie?

 • Młodocianych przestępców i nieletnich (poniżej 18 lat).
 • Kobiety.
 • Starsi ludzie, którzy osiągnęli w chwili popełnienia przestępstwa 65 lat.
 • Osoby, które dobrowolnie zgadzają się współpracować w dochodzeniu przed sądem.

UDO

Parole – silny bodziec dla przestępców. Mieszkańcy „Sowa” strefy zbyt długo, by być wolnym. Teoretycznie opuścić mury kolonii może być osoba, która nie ma kary i komentarze. Więźniów w więzieniu specjalnym reżimem nie jest wyjątkiem. Po 25 latach kary sprawca ma prawo do odwołania się od wcześniejszego zwolnienia. W praktyce, wiemy dwa podobne przypadki. Obaj więźniowie zaprzeczyć.

Znani więźniowie

„Sowa śnieżna” – więzienie, gdzie niektóre z najbardziej niebezpiecznych przestępców Rosji zawarta do końca życia.

"Bitsa maniak". Aleksander Piczuszkin – seryjny morderca przez 15 lat popełnionych zbrodni w lesie parku w Moskwie. Brał życiu więcej niż 50 osób. Ofiary wybierane losowo, zabity z powodu złego nastroju i sprawiedliwe. Później przyznał się do winy, akty i chwalił się dumny.

D. Onkar – były główny policji, który popełnił zbrojnej napaści 2009 na przechodniów. W stanie nietrzeźwości, strzela do ludzi, którzy się na drodze. Został aresztowany w supermarkecie, gdzie zastrzelił dwie osoby. Siedem osób otrzymało urazy o różnym nasileniu. Więzień sam mówi, że nic nie pamięta.

N. Kulaev – czeczeński terrorysta. Człon jedynym zachowanym gangu, który przejął szkołę w Biesłanie w 2004 roku. Przez dwa i pół dni zakładników przetrzymywanych w budynku szkolnym wydobyty. Atak zginęło 333 osób, w tym 186 dzieci. Osiem osób otrzymało urazy o różnym nasileniu.

Kolonia dla skazanych na życie w Rosji

Do najbardziej niebezpiecznych przestępców w więzieniu zapewnia specjalny system. W Rosji istnieje pięć takich instytucjach, wśród których „Sowa”. Więzienie nie jest najpoważniejszy między innymi. Co mają odpowiedników w „Sowa”?

IR-5. „Wołogdy grosza.” Kolonia znajduje się w dawnym klasztorze, przestępcy są w komórkach. Ucieczka jest niemożliwa, ponieważ budynek jest otoczony przez jeziora, i jedynym wyjściem, drewniana platforma, starannie strzeżone. Masowe spotkania i kontakty między więźniami jest zakazane, wymagania są wyższe, a ograniczenia są ograniczone do maksimum. przestępcy aparatu są przeszukiwane codziennie.

IR-56. "Czarny Orzeł" (Region Swierdłowsku). Colonia, treść, która nie różni się od innych więzieniach specjalnego traktowania. Obecnie zawiera około 300 więźniów życia, które stanowią więcej niż 700 niewinnych ofiar.

IR 6. "Czarny Delfin" (Województwo Orenburg). Największe więzienie, w którym leży około siedemset niebezpiecznych przestępców. Przestępcy nie zazdroszczę – za naruszenie obowiązków wszystkich. Lampka nie wyłączy się nawet w nocy, przechodząc przez budynek można zawiązanymi oczami tylko w towarzystwie dwóch strażników. Na rozkaz więźniów podjąć szczególną pozycję (kolana ugięte, palce rozłożone, rzucać głową i otwartymi ustami), które poruszają się lub czekają na dalsze instrukcje.

IR 2. "White Swan" (Perm). Jednym z najcięższych więzień w systemie. Jest domem dla niebezpiecznych recydywistów, maniaków, morderców i gangsterów. Nie ma ucieczki w historii więzienia nie było – stwierdził dodatkowo chroniony przez wyszkolonych psów i są nadzorowane przez kamery.