724 Shares 6663 views

Art. 106 Kodeksu Karnego: zabójstwo matki noworodka

Dla większości ludzi, zamordowanie własnej matki dziecko jest całkowicie niemożliwy i niewytłumaczalny okoliczność. Matka nosi dziecko przez 9 miesięcy, nagle zdecydowała się na w …


Okoliczności przestępstwa mogą być różne, jak również motywy kobiet. Ale jeśli się do podświadomości młodej matki jest niemożliwe, prawo tam st. 106 kodeksu karnego, który odzwierciedla wszystkie możliwe kary dla takich kobiet.

pasemka

Ciąża wpływa na stan psychiczny kobiety. W organizmie w tej chwili jest szereg zmian, szczególnie w tle hormonalnym. Poród i są związane z bólem fizycznym, co może powodować niewyraźne umysł. Dlatego istnieje odrębny artykuł. 106 kodeksu karnego, który opisuje różne sytuacje, zapewniając znacznie niższą karę niż dla innych morderstw.

Noworodek dewitalizacji własna matka – jest przestępstwem, które może wchodzić w zakres tego artykułu prawa tylko wtedy, gdy dziecko jest mniej niż 1 miesiąc.

Zabijanie rozpoznawane nie tylko aktywne działanie w stosunku do dziecka (bicie, duszenie, utonięcia). Jako morderca, zgodnie z art. 106 Kodeksu karnego, uznają te kobiety, które:

  1. Zostawiła dziecko w zimnej / las / na poddaszu / w opuszczonym domu / i więcej. To, gdzie dziecko nie może być odnaleziony i uratowany. Jeśli nieodpowiedzialna matka zostawiła dziecko w zatłoczonym miejscu, z ciepłym ubrana go (co wskazuje, że cel zniszczyć dziecko nie była), to jest kolejny artykuł, a kara za działania innych.
  2. Zatrzymać karmienia dziecko może nigdy nie zbliżył się do bezbronnego dziecka na chwilę, i to było przyczyną śmierci.

Niestety, niedawne zabójstwo nienarodzonego matki ludzkiej – nie taka rzadkość w Rosji. Organy ścigania są często w obliczu trudności w identyfikacji przestępstwa, zbieranie dowodów, jak również wyroku.

Art. 106 Kodeksu Karnego: przestępstwo

Przedmiotem naruszeń prawa, w tym przypadku – to jest życie bezradnego noworodka, który nie może być opór i bronić się. A przestępca uznany matkę, która miała zająć się dzieckiem, karmić je i rosną do pełnoprawnego członka społeczeństwa, ale zamiast tego zdecydował się zniszczyć ich potomstwo. Pomimo faktu, że przestępstwo zostało bardzo przerażające dla niego kara mianowany przez niewielki, biorąc pod uwagę okoliczności łagodzące (depresja po porodzie, trudnych sytuacjach, i tak dalej).

Ustawodawstwo Federacji Rosyjskiej jest regulowana przez szereg okoliczności wypadku, w którym oskarżenie:

  • Podczas porodu.
  • W ciągu 24 godzin po urodzeniu.
  • Stresująca sytuacja życiowa (brak środków do życia, jego ojciec porzucił obowiązki, brak mieszkania).
  • Zaburzenia psychiczne spowodowane depresją poporodową, nie wyłączając poczytalność.

Niestosowanie się do okoliczności, które odpowiada składu wyrobu. 106 Kodeksu karnego, przestępstwo jest uważany pod innym artykule, a kara przewidziana przez 8 lat za zamordowanie małoletniego.

Pozbawienie życia w czasie porodu

Sformułowanie to jest rzadki przypadek jak morderstwo okazać się bardzo trudne. Jeśli dziecko nie jest jeszcze na świecie, to jest uważany za owoc, a zatem nie przewiduje odpowiedzialności karnej za jego śmierć.

Początek życia noworodka jest uważany za moment, w którym urodził się i zaczął oddychać samodzielnie. Uważa się również, narodziny dziecka, kiedy pojawił się kanał rodny głowy dziecka; całkowicie wydalony z macicy, ale nie zacząć oddychać; Okres rozwoju owocem ponad 22 tygodni; nienarodzone dziecko, pod warunkiem, że praca została rozpoczęta.

Inne sytuacje objęte artykułem

Jeśli morderstwo dziecka nie ma okoliczności łagodzących, matka otrzyma surowszą karę.

Sytuacje traumatyczne psychikę młodej matki, pod uwagę następujące czynniki: brak mieszkania, rozczarowanie w życiu, brak ojca dziecka, trudna sytuacja finansowa, depresje poporodowe. Ponadto, dla kwalifikacji przestępstwa na podstawie art. 106 Kodeksu karnego, że dziecko musi być krótszy niż jeden miesiąc.

Obecność choroby psychicznej, a to nie ma znaczenia, kiedy dokładnie wyglądał, może również złagodzić karę, jeśli kobieta poczytalność. W przypadku matki w czasie popełnienia przestępstwa był poważny gorączka lub delirium, oznajmiła szalony, nie ponosi kary i wysłany na przymusowe leczenie.

statystyka

Matka skazany za przestępstwo na podstawie art. 106 Kodeksu karnego, otrzyma wyrok w zawieszeniu, poprawczy pracy albo pozbawienia wolności do 2-4 lat. Statystyki dla ostatnich kilku lat pokazują, że liczba dzieciobójstwa rośnie. W ciągu ostatnich piętnastu lat liczba przypadków określonych w art 106 wzrosła dziesięciokrotnie.

Pod koniec lat dziewięćdziesiątych takie przestępstwa były około 16 rocznie, aw 2000 roku udało się doprowadzić przed oblicze sprawiedliwości tych 200 matek morderców. Ponadto, wiele przestępstw niezauważone, gdyż każdego roku zginęło ponad tysiąc dzieci.