395 Shares 1238 views

Suszone mięso: przepis w domu

Suszone mięso – to bardzo pożywny produkt, który może być na tyle długi, aby utrzymać pod warunkiem dostępności dobrych opakowań. Człowiek brakuje jednego kawałka produktu na pół dnia. Mięso stopniowo pęcznieje w żołądku do strawienia, głód nie pojawia się dość długo. Ale będzie to czuć lekkie pragnienie z powodu procesu absorpcji płynu, chociaż nie ma nic się martwić.

suszone mięso

Takie mięso – to świetny produkt dla tych, którzy lubią piesze i ekstremalnych warunkach, sportowców. Są bardzo szybkie i łatwe do jedzenia w podróży, a jednocześnie zapewni Ci szybki przypływ siły i energii. A to oznacza dużo do warunków terenowych.

Ponadto, mięso suszone łatwo być przekształcone w zwykłe. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić gorącą wodą i pozostawić na godzinę, aż dojdzie do poprzedniego stanu. Albo można po prostu dodać kawałek produktu po ugotowaniu zupy.

Jak gotować suszone mięso

W domu, jest to dość proste do przygotowania. Jest to prosty proces. Do tego doskonale nadaje się jagnięcina i wołowina. Wieprzowina to lepiej nie brać. Od niego nie działa normalny produkt.

Oczywiście, mięso powinno być świeże. Jest to główny warunek. Ponadto powinien on być dość śmiały, bez smug.

Wołowina należy pokroić na kawałki. Lepiej jest, jeśli grubość wynosi nie więcej niż jeden centymetr. Ale nawet jeśli okaże się grubsze kawałki – nie martw się. Tylko proces gotowania będzie trwać dłużej.

Im cieńsza go narezhete, tym szybciej suche mięso. Nawet w preparacie musi uwzględniać cele, dla których masz taki produkt został zebrany. Jeśli będziesz używać go w domu, a następnie iść do przodu i zrobić grube plastry. Ale jeśli masz zamiar wziąć je do kampanii, a następnie kawałki koniecznie musi być cienka. Ułatwi to proces jego użytkowania na drogach. Zgadzam się, że gruby kawałek będzie trudne do gryzienia.

Suszone mięso: domowy przepis

Mięso musi być cięte w poprzek włókien, tak aby później nie są one utrudnione w procesie odżywiania. Przygotowane kawałki sumują się w misce, a oni sami zaczynają przygotowania solanki, która nadal być potrzebne.

Aby uczynić go, musimy mieszankę papryki. Można kupić zestaw z kombinacji kilku z jej gatunku: czerwony, czarny, biały, zielony. Ale można dostać się mieszaninę przez zmielenie poszczególne gatunki w młynku do kawy. Wynik nie będzie gorszy. również są w poręcznej soli, liście laurowe, sos sojowy, cukier i ciepłą wodą.

Dwa kilogramy wołowiny ilości składników będzie wyglądał następująco:

  1. Dwa pełne łyżeczki soli.
  2. I dwie łyżeczki mieszanki papryki.
  3. Pięćdziesiąt mililitrów sos sojowy będzie bardzo mało.
  4. Łyżeczkę cukru.
  5. Kilka pokruszone liście laurowe.
  6. Można też dodać trochę od tego, co niektórzy ziół do mięsa.

Wszystkie te składniki miesza się w misce i wlać do szklanki wrzącej wody. Otrzymany roztwór należy mieszać, aby całkowicie rozpuścić sól.

Następnie wlać solanką, nasze mięso, mieszać całość, tak że każdy kawałek otrzymała część soli i przypraw. Pan przykryć pokrywką, to nie powinien robić zbyt dużo powietrza. I wysyła go w lodówce do trzech dni. W tym czasie, mięso zmiękcza nasycony soli i przypraw.

Cukier sprawia, że smak mięsa więcej ofert, zwiększając swój smak. Sól zapewnia ochronę przed rozwojem mikroorganizmów. Sos sojowy daje specyficzny smak. Wraz z nim suszone mięso w domu jest o wiele smaczniejsze.

Vyalim mięso

Istnieje szczególne suszarka do mięsa, które ułatwiają proces gotowania w domu. Po wołowina zanurzenia w solance, możliwe jest ustalenie z suszarki. I można gotować mięso i suszone przy użyciu kuchenki. W każdym razie, dobry wynik.

Jeśli masz suszarkę do mięsa, a następnie rozłożyć kawałki wołowiny na tacach kratowych. Dolna warstwa mięsa mogą być układane z większych kawałkach, ponieważ schnie szybciej.

Suszenie w piekarniku

Jeśli zdecydujesz się gotować mięso suszone w piecu, że odbywa się to w następujący sposób.

Piec musi najpierw rozgrzać do siedemdziesięciu stopni. Wołowina powinna być gotowane aż do wyschnięcia. W trakcie pieca powinna być lekko uchylone, a wilgoć będzie musiał gdzieś iść.

Pamiętaj, że mięso jest suche w gazie odlotowym. Okresowo trzeba pieczenia z ekstraktu wołowego, a piekarnik się nagrzeje. Następnie mięso wraca na miejsce.

Suszenie zabierze Cię o jeden dzień. Jeśli będziesz mniej gotować mięso, będzie to po prostu stracić trochę wilgoci, ale nie wyschnie całkowicie. Otrzymasz jerky. To nie będą przechowywane przez bardzo długi czas. Chociaż jest on odpowiedni do dwutygodniowej podróży. Początkowo będzie to możliwe do jedzenia bez dalszego gotowania, dobrze, tydzień i pół lepiej jest użyć do zup lub do smażenia.

Do długotrwałego przechowywania bez chłodzenia wyschnąć zanim mięso musi stanie kamienia. Optymalny proces obróbki termicznej – siedemdziesięciu stopni. Przekracza jego nie warto, ale również w celu zmniejszenia zbyt. Przy wysokiej temperaturze, mięso może Ujar- do stanu nie do przyjęcia.

Przechowywać suszone mięso jest konieczne w suchym miejscu, bez dostępu powietrza w ciemności. Jest to bardzo ważny warunek. Najlepszym rozwiązaniem jest zapakować go zarówno w plastikowych torebkach lub szklanych słoikach.

Porady ekspertów affairs

  • Cienkie plasterki mięso wysycha szybciej i bardziej wygodny w użyciu podczas kampanii.
  • Ukończony wołowina może trzymać na papierze o jeden dzień przed zapakowaniem. Odbywa się to w celu odparowania wilgoci. Doświadczenie pokazuje, że zwiększa trwałość mięsa bez chłodzenia. Iw warunkach pogodowych jest bardzo ważne.
  • Podczas przygotowania mięsa w piekarniku pod grillem, które można umieścić na blasze. Pomoże to utrzymać czystość. Ponadto, wszystkie z pieca będzie mieć do mycia, ponieważ pozostaje on stabilny zapach.
  • Gotowe skubać plastry suszonego mięsa jest bardzo smaczne. Ale musimy uważać i dbać o swoje zęby.

Zamiast epilogu

Wiele osób chce, aby dowiedzieć się, jak przygotować suszonego mięsa. Jaka jest nazwa, w międzyczasie, podobnego produktu, nie wszyscy wiedzą. Takie mięso nazywa basturma. Obecnie uważa się niemal za przysmak, chociaż początkowo był pomyślany jako wariant marszowym żywności dla pasterzy, myśliwych, którzy przez długi czas nie wrócić do domu i musiał wziąć zapas produktów. A mięso było bardzo wygodne do przechowywania i bardzo pożywne.