82 Shares 1220 views

Rehabilitacja po złamaniu nogawki i promienia

Złamanie – jest to dość poważne uszkodzenie ciała, co prowadzi do częściowego lub całkowitego zakłócenia integralności tkanki kostnej. W tym przypadku ciało najczęściej formowane rany, są łzy ścięgien i mięśni. Rehabilitacja po złamaniu jest najważniejszym etapem powrotu pacjenta do normalnego życia. Odnowa człowieka sugeruje cały kompleks środków terapeutycznych, na podstawie których jest gimnastyka, fizykoterapia i masaż.


Indywidualne zajęcia fizyczne są bardzo przydatne. Pozwalają wybrać zestaw ćwiczeń, które są dopuszczalne dla danego stopnia naprawy tkanek. W początkowych etapach głównym naciskiem gimnastyki terapeutycznej jest poprawa procesu metabolizmu w organizmie, zapobieganie zjawiskom atroficznym, normalizowanie tła psychologicznego i emocjonalnego pacjenta. Rehabilitacja po złamaniu nogi, a także innych częściach ciała, towarzyszy koniecznie ćwiczenia higieniczne. Z ich pomocą ludzie są nowo przeszkoleni w zakresie umiejętności samoobsługowych. Gimnastyka higieniczna powinna przebiegać równolegle z ćwiczeniami na aparaturę oddechową, masaż klatki piersiowej i szkolenie rannej nodze.

Od chwili, gdy pacjent opanowuje podstawowe umiejętności kultur fizycznych w pozycji pionowej, trzeba zacząć uczyć go, jak chodzić na kulach. Po pierwsze, odpoczywając na uszkodzonej nodze nie jest zrobione. Z czasem można poruszać się po kulach za pomocą obu kończyn. Po opanowaniu tego rodzaju chodu, za zgodą lekarza uczestniczącego, pacjent może używać trzciny jako wsparcia. Należy zauważyć, że poruszanie się jednym kulem może powodować naruszenie chodu.

Rehabilitacja po złamaniu po usunięciu gipsu powinna mieć na celu przywrócenie napięcia mięśni i ruchliwości stawów. Pacjent musi nauczyć się przeprowadzać skoordynowane ruchy.

Terapeutyczne wychowanie fizyczne musi koniecznie być uzupełnione przez procedury fizjoterapeutyczne. Aby złagodzić ból, zmniejszyć obrzęk i przywrócić krążenie, ultradźwięki są używane do rozgrzewki. Po usunięciu gipsu pacjent musi uczestniczyć w procedurach elektroforezy. Kiedy złamana kość się poruszy, zaleca się kąpiele z sosnowymi igłami, solą, jodem i radonem.

Rehabilitacja po złamaniu promienia wymaga cierpliwości i wytrwałości pacjenta. W tym przypadku rehabilitacja jest możliwa w ciągu sześciu tygodni po usunięciu gipsu. Ćwiczenia terapeutyczne, w połączeniu z masażem i fizjoterapią, muszą być wykonywane regularnie. Aby usunąć ładunek, bardzo dobrze jest je w ciepłej wodzie. Przed rozpoczęciem ćwiczeń terapeutycznych zaleca się wykonanie niewielkiego treningu: przedłużenie – zginanie stawu łokciowego ramienia. To szybko pozbędzie się bólu w promieniu. Cały cykl ćwiczeń trwa nie dłużej niż trzydzieści minut.

Rehabilitacja po złamaniu wymaga pewnej diety. W diecie powinny znajdować się pokarmy bogate w żelatynę, na przykład marmoladę, mięso na zimno. Trzeba jeść bardziej słodko, ponieważ sacharoza pobudza krążenie krwi w mózgu i rdzeniu kręgowym. Zaleca się również zwiększenie ilości produktów zawierających fosfor i potas. Substancje te znajdują się w mleku, rybach i zbóż. Tradycyjna medycyna zaleca stosowanie infuzji krwawnika, psyllium i mulleina. Aby uzyskać najlepszą przyczepność kości, dolegliwości bólowe i obrzęki, można użyć następującego środka: 20 g szpilki do żucia należy wymieszać z rozgniataną żarówką, 15 g siarczanu miedzi i 50 gramów oleju słonecznikowego. Uzyskaną kompozycję należy ogrzewać przez 30 minut pod wpływem ognia. Produkt jest nanoszony na uszkodzony obszar.

Bardzo ważne jest, aby rehabilitacja po złamaniu była przeprowadzana pod ścisłym nadzorem lekarza prowadzącego.