254 Shares 3501 views

Znaczenie phraseologism rub „punkty”, pochodzenie, przykłady synonimów

Kiedy ktoś jest skazany za oszustwo, ludzie mówią inaczej o działaniach takiej osoby. Znaczenie phraseologism rub „punkty” w tym przypadku, to daje myśli danej osoby, która mówi prawdę. Pod uwagę jego pochodzenie i synonim.

historia

Teraz, kiedy przypominam sobie o okularach, myśląc, że mówimy o okularach do przeglądania, ale nie jest tak prosta. Są też punkty w grze w karty. Jest w środowisku graczy i nie było to wyrażenie. Rozważmy wartość phraseologism „punktów rub” z punktu widzenia mieszkańców tego konkretnego „zawodu”.

Współczesne życie jest podtrzymywane zwroty. Film fabularny "Genius" (1991)

Jeśli chcesz zobaczyć, co to znaczy pocierać punkty i jak zrobić to profesjonalnie, trzeba patrzeć wspaniały film, którego nazwa jest umieszczona w podtytule. Bohaterem Siergiej Nenashev – „Jekyll i Hyde” 90-ych XX wieku w Rosji. W godzinach pracy, on – dyrektor rynku warzyw, w czasie wolnym, serwis społeczności – technik conman. Nic nie robić, czasy były trudne, a każdy zarabia najlepiej jak potrafił. Jeśli opisujemy działania bohatera The phraseologism wartość „punkty rub” stanie się jasne.

W skrócie, główny bohater robił różne gadżety, które pomagają mu nie fair, aby odebrać pieniądze od ludności. Ale S. Nenashev – rodzaj Robin Gud: on szantażowany i oszukani tylko ci, którzy mają coś do wzięcia. Ci, którzy dali nie trwało.

Innymi słowy, jeśli czytelnik powinien zrozumieć sens frazeologicznych „punktów rub”, odnosimy go do tego wspaniałego filmu.

synonim

Oszukać ludzi może być inna. W związku z tym, istnieje wiele idiomów. Zastanów się synonimami. Każdy człowiek przynajmniej raz w życiu słuchać bajek i bezwarunkowych kłamstw. Co mówi, że druga strona? Z pewnością coś takiego: „Słuchaj, nie trzeba powiesić makaron na uszy”. To zabawne, że w jednej wersji i to wyrażenie pochodzi z marginalizowanych środowisk społecznych – spośród przestępców. Kluski ludzie zakręcony niewłaściwym miejscu o nazwie sprawę karną. Jeśli makaron zostali powieszeni na uszach, to znaczy, że sprawa została sfabrykowana i sfałszowane.

Istnieje teoria, i że „kluski” jako jednostki językowej wraca do starego słowa „oszustwo” (tak samo jak głupiec). Następnie, za pomocą różnych przekształceń językowych pozostaje „makaron”.

Oto historia tutaj. A chodzi o wyrażenie „powiesić makaron na uszy”.

Dr House: „Wszyscy leży”

Oczywiście, można powiedzieć o moralności, powiedzmy, posypać karty nie można oszukać ludzi, zbyt. Ale rzeczywistość sugeruje, że przedstawiciele rasy ludzkiej oszukać siebie prawie cały czas, bez ważnych powodów.

Studenci oszukać nauczyciela, mówiąc mu, na seminariach, które są gotowe, ale tak naprawdę nie wiem nic. Dzieci są mylące rodzice z różnych powodów:

  • Aby nie zakłócić.
  • Aby zadowolić.
  • Aby być „dobre dziecko” (co nie ma większego znaczenia w tym przypadku potomstwo ów).

Rodzice dzieci oszukują, gdy mówią, że życie jest piękne i niesamowite i trzeba wierzyć w ideały, a następnie niszczy iluzję życia proste i łatwe. Rodzice okłamują dzieci, a kiedy ich oczy starają się być lepsze niż są w rzeczywistości.

Mężczyźni i kobiety leżą na sobie nawzajem w imię miłości, tak aby nie urazić osoby drogi do nich. Całe życie społeczne jest smarowana olejem, jak kłamstwo. Wyobraź sobie taką sytuację. Głowica nadaje się do niewolnika, i zapytał:

Cóż, Petrov, projekt jest gotowy?

– Sergej, chcę w tej chwili używać wyrażenia „punkty RUB.” Innymi słowy, teraz będę puff swoje mózgi, że projekt jest już prawie gotowy, ale w rzeczywistości nadal mam koń nie kłamie.

– Petrov!

– Co?

– Jesteś zwolniony.

I tak byłoby całkiem wszystko. Ludzie, którzy kochają prawdę ponad wygodnego życia, zostały wydalone ze szkoły, z pracy, a całość naszego życia społecznego bym poszedł na kawałki.

Ale na szczęście tak się nie stanie, bo wszyscy wiemy bardzo dobrze co do nacierania punktów (synonim łatwo podnieść do tego phraseologisms). Jest to zdolność do symulowania prawdę nie pozwalają ludziom wykoleić swoje życie.

Na podstawie abstrakcyjnych rozważań, oczywiście, oszukiwanie nie jest dobre, ale dziecko uczy się wprowadzać w błąd i rówieśników i dorosłych od najmłodszych lat. Głównym powodem jest to, że on się boi i nie chce kłopotów. Wtedy człowiek przyzwyczaja się do „obsługi” uszy jego sąsiada. I to nie zawsze jest to takie złe. Ale czasami jest to konieczne, aby powiedzieć prawdę, aby nie pocierać punktów. I dziecko powinno być dostosowane do wysokich przykładów moralnych, mimo panującej niesprawiedliwości wokół. Kto wie, może po jego sen, nie może uczynić świat trochę lepszym i bardziej uczciwy.