650 Shares 9349 views

Normy badań krwi u dzieci. Dekodowanie i cechy kolekcji

Morfologia krwi (w skrócie – KLA), być może głównym sposobem badania, które pomagają diagnozować większość chorób. Badanie popularność ze względu na względną prostotę spotkania i możliwość uzyskania szybkich wyników, więc w stanie określić przyczynę choroby jak najszybciej. Jakie są zasady badania krwi u dzieci i jak je wziąć? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.


KLA dzieci. Dlaczego jest to potrzebne?

Dzięki temu badaniu można określić następujące parametry stanu dziecka:

  • liczba erytrocytów, trombocytów, leukocytów;
  • Poziom hemoglobiny ;
  • stosunek erytrocytów z osoczem krwi;
  • Szybkość sedymentacji erytrocytów (ESR).

Przygotowanie analizy

Aby uzyskać wiarygodne wyniki powinny przygotować dziecko. Tak więc liczyć się pełna krwi u dzieci, ale i dorosłych, tylko brać na pusty żołądek rano. Dlatego karmienie rano i nawet mały drink w tym przypadku wykluczone. Nie zaleca się również, aby wziąć w przeddzień jakichkolwiek leków, z wyjątkiem przypadków krytycznych. Od niemowląt jest trudny do utrzymania długich przerw między karmieniami, dla takich dzieci jest ważne dostarczanie analiz w czasie (dwa lub trzy godziny) po dziecko zjadł.

Jak to jest

Krew pobiera się z badania z wykorzystaniem narzędzia do nakłuwania palca. Laboratorium wykonuje nakłucie skóry na palcu, z którego pojawi się krew. Używając pipety, że zbiera się w specjalnym naczyniu.

Normy badań krwi u dzieci

Po przeprowadzeniu badań laboratoryjnych przychodzi kolej na interpretacji wyników. Przed przystąpieniem do analizy badania krwi normalne u dzieci, należy zauważyć, że liczby te odzwierciedlają niższe normalne wartości dla-letniego dziecka. Ze względu na szybki wzrost dziecka, z różną szybkością wyników badań metabolizmu może być bardzo różna. Dlatego stawka badanie krwi u dzieci w każdej grupie wiekowej, jak również ze względu na płeć, innego.

  1. Hemoglobina. Wskaźniki obejmują zasady 110-135 g / l. Więcej hemoglobiny może wskazywać na chorobę serca, zakrzepów. Charakteryzuje się zmniejszoną zawartością niedokrwistości.
  2. Erytrocyty. Normalny – 3,6-4,9 x 10 12 / l Im niższa wartość wskazuje na brak żelaza, białek i witamin. Podwyższone może być oznaką niedotlenienia i skrzepy krwi (w zależności od tego, do wartości bezwzględnej lub względnej).
  3. Płytek krwi. Częstotliwość wyświetlania klatek wystarczająco szerokie – i od 180 do 400 x 10 9 / l. Większa liczba płytek krwi wskazuje ewentualne stany zapalne w organizmie i jest to typowy stan po zabiegu. zmniejszenie liczby płytek krwi obserwowano u noworodków w przypadku wcześniaków.
  4. Szybkość sedymentacji erytrocytów. Wartość normalna – 4-12 mm / h. Zwiększona szybkość rozstrzygania obserwowane w procesach zapalnych w chorobach ciała toksycznego, infekcje nerek. Zmniejszone wartości mogą pojawić się z powodu na zmniejszenie masy ciała, na czczo.
  5. Leukocyty. Leukocytoza (zwiększenie liczby leukocytów) występuje w ostrych zapalnych, nowotworów, oparzenia. Leukopenia (niska wartość) jest konsekwencją głodu, stanu fizjologicznego, może posiadać charakter dziedziczny. Zasady Główna – 6,0-12,0 x 10 9 / l

Należy zauważyć, że wskaźniki krwi analizy przedstawione powyżej u dzieci – wartość warunkowego, a każdy wymaga szczegółowej analizy obowiązkowe deszyfrowania prowadzącego pediatry.