672 Shares 2736 views

Nauka narysowania jesieni: krajobraz z drzewem

Jesień – niesamowite w czasie piękna. Jest śpiewana wszelkimi rodzajami sztuki, a nie za nic! Krajobrazy jesieni są pełne szczególnego uroku, jasnego, płonącego koloru i cichego, zmęczonego w tym samym czasie. Nie na próżno Tyutev porównał ją z cichym uśmiechem do łez, ale Pushkin nazwał urokiem oczu. Wróćmy do tego "nudnego czasu" i omówimy, jak to opisać na karcie albumu.


Krajobraz z drzewem – jak narysować?

Jesienią rysunku jest łatwe i proste. Wystarczy użyć niewielkiej liczby kolorów z całej najbogatszej palety – a obraz jest gotowy. Ale aby przekazać nastrój, szczególny warunek charakterystyczny tylko jesiennej przyrody, jest to główna trudność. Festiwal złota i szkarłatu, przenikający światło słoneczne, poczucie słabości, ulotność tego cudu natury – to często postrzegane przez tych, którzy próbują narysować upadek o tej porze roku. Spróbujmy wyjaśnić, jak to zrobić.

  • Weź płytę z płytami i jasnoniebieską akwarelę pomaluj niebo. Czasami możesz zrobić to na jasno błękitny, po prostu spróbować dokonać przejścia tonów wygładzonych. Jednym z przydatnych wskazówek, jak narysować upadek, jest to, że "radząc sobie" z niebem, zanurzyć kaczkę w wodzie i zwilżyć malowane miejsca, tu i ówdzie, są one specjalnie rozświetlone. Niech papier wyschnie. A potem malujemy jesienną farbą olejową – te farby będą bardziej dostosowane do przenoszenia jasnych, soczystych, nasyconych odcieni.
  • Teraz drzewo pracuje nad tym. Skręcając lekko w lewo lub w prawo, rysuj powiększoną sylwetkę angielskiej litery Y. Pudełko jest wykonane z zagęszczaniem, starając się realistycznie odtworzyć swoje kształty. Następnie wyciągnij gałązki. Dodać do nich węzły, warstwy, rozbieżne w różnych kierunkach. Postaraj się dać dynamikę korony, jakby drżała. Przecież nie można narysować jesieni w statycznych, jest to bardzo poręczny sezon.
  • Wtedy korona. Tutaj możesz dać całkowitą wolność wyobraźni. Użyj cytryny, koloru szafranu , ochry, odbarwienia brązowawego lub purpurowego. Pamiętaj o słynnej "lasowej lasce Bunin" dokładnie znanej wieży … – znane linie z dzieciństwa najprawdopodobniej skłaniają Cię do oryginalnych pomysłów i spektakularnych kombinacji.
  • Cóż, ostatni etap narysowania "Jesieni". Aby drzewo nie wisiało w powietrzu, należy ją "zasadzić". Pomyśl, czy przedstawia się trawę czy nagą ziemię. Na trawę zmień zieleninę z żółtą krwią, tu i ówdzie narysuj brązowe guki. Przecież to wyblakło, straciło letnią soczystość. Wystarczy dokładnie wymieszać kolory, aby nie dostrzegać kolorów w duchu ekspresjonistów. Na przykład kombinacja zieleni i żółtej daje niebieskie i turkusowe odcienie. Można jednak wyobrazić sobie nagą ziemię. Ale w każdym razie nie zapominaj o padłych liściach – musi koniecznie leżeć pod drzewem iw pewnej odległości od niego, jak gdyby pochłonięty przez wiatr. Więc jesienny krajobraz zyska prawdziwość szczegółów i realizmu obrazów.
  • Wyostrzamy szczegóły. Prace są zasadniczo ukończone, niektóre szczegóły pozostają. Po pierwsze, zastanów się, o której porze zrobiłaś pora dnia. W tym zależy od oświetlenia na zdjęciu. Podpowiedź w słońcu, złocienie, podświetlenie nieba, powietrza. Pokaż wskazówkę na odbicie promieniami w koronie drzewka, odbij światłem na trawie. Bardziej nasycone dźwięki, praca na cieniu ziemi z bagażnika i gałęzi. Dla wierności i dynamiki, aby dać życie krajobrazowi, narysuj w powietrzu kilka przecinków w kolorze – warunkowo będą liśćmi.

Sprawdź krytyczny wygląd swojego kreacji, popraw ich irytujące wady. Pozostawić wzór do wyschnięcia. I poczuć się jak prawdziwy artysta!