468 Shares 5175 views

Nagle nogi ciasno. Co robić?

Z skurcze nóg stoi niemal wszyscy. I nie sądzę, że to niekoniecznie świadczy o poważnych chorób. W większości przypadków łuku stopy lub łydki, ponieważ jest to nieszkodliwe powodów – długodystansowych, na przykład.


Bóle mięśni nóg pojawia się po gwałtownym spadku. Może to być spowodowane brakiem snu banalną i chroniczne zmęczenie. Podczas zbyt silnego stresu fizycznego (ćwiczenia, zbyt długi zakupy wyścigu i tak dalej. D.) w mięśniach nadmiaru kwasu mlekowego. Prowadzi to także do drgawek. Niewystarczające dostarczanie krwi do nogi podczas siedzenia w niewygodnej pozycji niskiej mobilności, przy czym mięśni jest niewystarczająca pobudza nerwy, zimnej wody w wannie, brak witaminy D, potasu, wapnia i magnezu w organizmie, – wszystkie możliwe przyczyny występują skurcze kończyn dolnych , Co zrobić, jeśli problem się z tobą stało? Raczej złagodzić skurcze, a dopiero potem zająć się przyczynami i angażować się w profilaktyce. Trudno myśleć o braku witamin w organizmie aż noga ciasno.


Co zrobić, aby złagodzić ból? Spróbuj rozciągnąć dotkniętych mięśni. Aby to zrobić, usiąść, wyprostuj nogę i spróbować zastosować piętę w miarę możliwości do przodu, zginanie sam palec. Pomoże to rozciągnąć mięśnie łydki. Inny sposób: stanąć twarzą do ściany czterdzieści centymetrów od niej, rozkładając nogi, rozprostować ręce nad głową i powoli, nie odrywając stóp od podłogi, aby przejść dalej, aż poczujesz, że zestawione mięśnie rozciągać. Nie zbyt gorliwy, nadmierny ból nie powinno być. Zatrzymać i zapisać pozycję trzydzieści sekund. Ból stopniowo odejść.

Gdy ciasne nóg, które czynią to możliwe, oprócz ćwiczeń? Doskonałe pomocą takiego bólu jest masażu. Wybierz lokalizację w połowie łydki i nacisnąć kciukiem, zwiększając siłę na nim. Po tym, kilka sekund, popchnąć w dole podkolanowym. Ostrzeżenie! Metoda ta jest przeciwwskazany u kobiet w ciąży.

Często okazuje się, że z powodu zimnej wody w rzece nogi ciasno. Co należy zrobić, aby to nie powtórzy? Odpowiednio rozgrzać mięśnie przed dostać się do wody. Drgawki występują w wyniku zwężenia naczyń z powodu dużej różnicy temperatury. rozgrzewka ćwiczenia zwiększają przepływ krwi, a noga nie neguje. Jeśli problem już wystąpił, można nakłuć igłą mięśni lub PIN. Niektórzy ludzie, którzy chcą być przygotowani na każdą ewentualność, zwłaszcza szpilki pin do strojów kąpielowych – w przypadku przyniesie nogę z dala od brzegu.

Jak już wspomniano, przyczyną napadów często braku witaminy D, wapń, potas i magnez w organizmie. Zazwyczaj myślimy, że noga po prostu ciasno. Co zrobić w zapobieganiu skurcze mięśni? Zebrane preparaty lub suplementów diety zawierających te elementy, jak witaminy, co sprzyja ich wchłanianie. Użyj bardziej świeże zioła, owoce, mleko, ser, migdały, orzechy włoskie, rodzynki, suszone morele, fasola, ziarna słonecznika, gryka i picia buraków wody mineralnej. To jest w naszym zasięgu.

Jednak czasami zmniejsza nogi ze względu na choroby, takie jak cukrzyca, żylaki, marskości wątroby, tarczycy i pokonać innych. Jeśli skurcze lub skurcze z naruszeniem obiegu częste, nie zwlekaj – skontaktuj się z lekarzem.