900 Shares 7101 views

PCI-device – co to jest? PCI-card

W ramach tego artykułu omówimy najczęściej do urządzeń PCI-data. Co to jest Jest, a gdy jest to niezbędne – kluczowe zagadnienia z tego materiału. Chociaż norma ta jest stopniowo oddala się w przeszłość, ale nadal będzie to istotne dla długiego czasu. To w zasadzie można uznać za przodka najnowocześniejszej YUSB i interfejsu PCI-Express, która weszła do zastąpienia go.

Charakterystyka opony

Zanim pojawi się odpowiedź na pytanie: «PCI-device: co to jest i gdzie są one wykorzystywane,” spojrzeć na cechy opony. Ich zwycięski marsz norma ta zaczęła się w 1991 roku. Pierwszy procesor, który może pracować z nim w pełni, to 80486. Nieco później, pierwsze „Pentium” dalej ujawnić swój potencjał. Fizycznie w tym skrótem kryje się grupa złączy lutowanych na płycie głównej. Za organizację ich pracy spełnia jeden z chipów na nich zamontowane. Funkcje PCI, co następuje:

  • Bit – 32/64 bit.
  • prędkość robocza – 33 lub 66 MHz.
  • Maksymalna przepustowość – 500 MB / s (dla 64-bitowych PCI 2.0).
  • Napięcie – 3,3 V (dla 32 bitów) lub 5 (dla 64 bitów).

Jest jeszcze jedna ważna rzecz, która określona przyszłość tego standardu. „Intel” stało się „otworzyć”. Oznacza to, że każdy deweloper może, jeśli chce, aby rozwinąć dowolną kartę rozszerzeń, która działa bez problemu z tym standardem.

mogą być instalowane które urządzenia

Gnieździe rozszerzeń PCI, różne urządzenia mogą być instalowane. Wśród nich są:

  • karta graficzna.
  • karta dźwiękowa.
  • Tuner.
  • Karta rozszerzeń.
  • karta sieciowa.

Lista ta może być kontynuowana w nieskończoność. W istocie – to kompletny analogowy nowoczesnych opon YUSB, ale tylko przy niższej szybkości transmisji danych. Nawet kierowca PCI-urządzenie jest instalowane w podobny sposób. Wiele z tych pomysłów, które zostały wdrożone w tym przestarzałym autobusie, zostały rozwinięte w bardziej nowoczesnych standardów. Magistrala PCI wywarł wielki wpływ na dalszy rozwój technologii komputerowej.

grafika

Aby wyświetlić obraz graficzny używany PCI-kartkę. W tym czasie, to pozwoliło na znaczne zwiększenie wydajności systemów komputerowych i uwolnić pełny potencjał procesora 80486 i pierwszych „Pentium”.

Ale czas nie stoi w miejscu. Co zatem stało się rewolucyjnym rozwiązaniem do tej pory upłynął, zarówno moralnie i fizycznie. Do 1997 roku w tych kart graficznych była niezrównana. W związku z tym, można je znaleźć na każdym komputerze osobistym. Dopiero wraz z pojawieniem się w gnieździe AGP na płycie głównej takie adaptery ustąpiły nowych rozwiązań graficznych wykonywania palm.

Teraz PCI-card – rzadkość. Można go znaleźć tylko na bardzo starych komputerach. Można powiedzieć, że jest to anachronizm. Ich wydajność jest wystarczająca jedynie do zaspokojenia najbardziej podstawowych zadań – pisania, pracy z edytora tekstu i przeglądanie zdjęć. Ale z bardziej złożonych aplikacji koniecznie mieć problem, a w tym przypadku lepiej nie zacząć.

karta dźwiękowa

Karta dźwiękowa – jest to również rodzaj urządzeń PCI. Co to jest prawda? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta. Do 1997 płyty główne nie były zintegrowane karty dźwiękowej. Dlatego, aby zorganizować system głośników służy takich urządzeń. Z jednej strony taka opłata została wyposażona w „klasycznej” złącza być zainstalowana w gnieździe rozszerzającym. Jego interfejs wyświetla panel z tyłu jednostki systemowej.

Do mocowania wewnątrz komputera używanego przez jedną śrubą. Jakość dźwięku ich słaba. Ale nadal był to przełom, którego nie należy lekceważyć. Mianowicie instalacja takich urządzeń pozwala na dowolny komputer używany do włączania do prawdziwego centrum multimedialnego. Było to możliwe na takim komputerze i słuchać muzyki i oglądać film i gry.

tunery

Innym ważnym rodzajem urządzenia do opony – ten tuner. Ten PCI-Controller pozwala na oglądanie programów telewizyjnych i słuchanie radia. W celu zapewnienia skuteczności takiej płyty, konieczne jest obowiązkowo podłączenia anteny zewnętrznej. W przeciwnym razie, odebrany sygnał jest dalekie od ideału.

Ponadto, wraz z tunerem na zasadzie obowiązkowej było zdalne kule. To pozwala włączyć komputer w prawdziwej telewizji. Większe rozpowszechnienie tej praktyki nie otrzymał, ale były czasy, kiedy nie było się obejść bez tego know-how. Na przykład, zajętym człowiekiem to rozwiązanie pozwala na bieżąco o rozwoju sytuacji.

modem

Ważnym atrybutem starych komputerów – modem. Użyj było wcześniej podłączone do Internetu. Większość z tych urządzeń ma wykonanie wewnętrznej, która jest zainstalowana w gnieździe PCI. Teraz są z tego segmentu z powodzeniem zastąpiła kartę sieciową. Chociaż wciąż istnieją obszary, w których nie istnieje alternatywa. Jeden z nich – system „Klient-Bank”, które często znajdują się w dziale księgowości. Z pomocą księgowego może monitorować stan rachunków spółki i dokonać płatności, ile potrzeba.

Karta rozszerzeń

Często Device Manager może spełniać następujące urządzenia: «kontrolera PCI proste Komunikacja». Za tym zdaniu kryje się kartę rozszerzeń. To pozwala zwiększyć liczbę portów do podłączania urządzeń peryferyjnych lub dysków twardych. Oznacza to, że takie urządzenie jest zainstalowane w szczelinach dylatacyjnych na płycie głównej, a od zewnątrz jest wyposażony w złączki YUSB, kukurydziana lub LPT. 5 lat temu możliwe jest znaczne zwiększenie liczby podłączonych urządzeń peryferyjnych. Teraz liczba portów na płycie głównej wzrosła kilkakrotnie, a potrzeba do instalacji takich sterowników po prostu zniknął.

wyniki

Ten materiał został odpowiedział na pytanie: «PCI-device – co to jest i gdzie są one wykorzystywane”

Jak widać, jest to dość szeroka gama urządzeń, który pozwala włączyć komputer w prawdziwe multimedialne centrum rozrywki. Przynajmniej to stwierdzenie było prawdziwe aż do niedawna. Teraz sytuacja zmieniła się nieco. Coraz więcej składników są włączone bezpośrednio w procesorze lub na płycie głównej. Dlatego nie ma potrzeby dla nich. Można spotkać innego urządzenia mostek PCI, takie jak karta sieciowa, która pozwala na łączenie komputerów w sieci lokalnej. Jedynym urządzeniem, które jeszcze nie mają realną alternatywę, – tuner do odbioru telewizji i radia słuchania. Ale nawet analogi kompaktowy YUSB zaczęły pojawiać się w tym segmencie. Ogólnie rzecz biorąc, standard PCI stopniowo oddala się w przeszłość, ale będzie jeszcze przez długi czas będzie obecny na rynku.