465 Shares 6964 views

Żylaki powrózka nasiennego operacja – czy nawroty są możliwe?


Pewna liczba mężczyzn cierpi na żylaki w jądrach. Patologia ta nazywa się żylaków i może mieć wpływ na jakość życia seksualnego, zdolność plemników do zapłodnienia. Tak, a pojawienie się męskich genitaliów wyraźnie cierpi, dlaczego niektórzy ludzie po prostu unikać kontaktów seksualnych z pięknym połowę. Potrzebne chirurgia, by w końcu pozbyć się choroby. Pacjent naturalnie nasuwa się pytanie – czy nie chirurgia żylaków, by nie pojawia się nawrót choroby i konieczność ponownej interwencji?

Tak więc, najpierw rozważmy metody leczenia żylaków. Jedynym sposobem na żylaki w jądrach – chirurgiczny. Nie ulega wątpliwości, biorąc pod uwagę fakt, że choroba nie daje objawów bólowych i, co do zasady, zewnętrzne objawy żylaków może trwać całe życie, niektórzy ludzie nie uważają, że konieczne jest przeprowadzenie zabiegu w okolicy narządów płciowych. Jednakże, jeśli żylaki powrózka nasiennego jest przyczyną niepłodności, nie mają dokąd pójść i będzie musiał poddać się operacji. Obecnie istnieją cztery sposoby obsługi chorobowego – otwarty dostęp, małe nacięcie, endoskopia i mikrochirurgii przeszczepić żyły.

Najczęściej żylaki powrózka nasiennego operacja odbyła się Ivanissevich – za pośrednictwem otwartego dostępu. Z tego nacięcie w obszarze biodrowym, żyły są wiązane na właściwym miejscu, że uszkodzone warstwy przyszyto a skóra zaszywa górną warstwę.

Innym sposobem – operacja Marmar. Charakteryzuje się małe nacięcie, w porównaniu z działaniem na Ivanissevich. Nacięcie bezpośrednio na stronie wylotowej powrózka nasiennego. Po dostępu i są one związane są sobie żyły. Następnie krew z jajami być transportowane za pośrednictwem żył powierzchownych. Po żylaków prowadzonym w ten sposób jest znacznie mniejsza wada blizna i jest prawie nie zauważalne.

Przełom Medyczny w ostatnich latach jest endoskopia. Nie ulega wątpliwości, że został wprowadzony technik w urologii. Żylaki powrózka nasiennego leczenie po zabiegu, w sposób bardziej skutecznie, ponieważ powikłań pooperacyjnych (obrzęk, krwiak) nie są spełnione. Zabieg wykonywany jest delikatny sposób. Na ciele pacjenta sprawia, że trzy małe nacięcia, przez które wprowadzane endoskop, nożyczki i kleszcze. Wszystko, co dzieje się wewnątrz, lekarz widzi na monitorze zainstalowanym w sali operacyjnej. Oznacza to, że cały proces jest pod kontrolą. Biorąc pod uwagę fakt, że endoskop jest znacznie lepsza oświetlania pola operacyjnego, a to jest możliwe, aby zwiększyć obraz, operacja odbywa się na najwyższym poziomie. Pacjent liguje żyły lub tytan nałożony wsporniki, które nie zostały odrzucone przez organizm, a wszystko – operacja jest zakończona. Endoskopia zajmuje tylko około pół godziny, okres rehabilitacji jest znacznie krótsza niż po otwartym dostępem.

Mikrochirurgii przeszczepić żyły służy do przywrócenia przepływu krwi. W tym celu, jąder żyła przeszczepione w nadbrzuszu. Takie operacje są wykonywane rzadziej opatrunki.

interwencja chirurgiczna, oczywiście, eliminuje dolegliwości. Jednak pacjent powinien wiedzieć – operacja żylaków powrózka nasiennego mogą pojawić się ponownie. Nawroty osiągnąć dziesięć procent. Najczęściej wynikają one z faktu, że nie wszystkie żyły podwiązaniu. W tym przypadku, nawet po trzymaniu pooperacyjny obrzęk, żyły może być natomiast w normalnym stanie, czy może od razu pęcznieje.

W celu uniknięcia nawrotu żylaków po operacji do kontroli, aw razie potrzeby – aby flebografię. Po trzech miesiącach, pacjenci powinni dokonać kontroli plemników (zwłaszcza jeśli choroba była przyczyną niepłodności), a następnie przekazać analizę raz w roku.