122 Shares 3302 views

Może grypa człowiek naprawdę istnieje

Większość osób postrzega pojęcie „człowiek grypy” tylko jako sposób szyderczy przedstawiciele silniejszej płci, którzy skarżą się zbytnio na jego sezonowe przeziębienia. Jednak nowe badania sugerują, że termin ten może być całkiem realne, a może nawet warto stosować w medycynie. Wyniki naukowców zostały przedstawione w American Journal of Physiology dzienniku.


W eksperymencie wzięło udział kilku dawców

W przypadku eksperymentu, wirusa grypy typu A zostały wykorzystane mnoży się w organizmie, jak również w postaci ciężkiej infekcji. Celem ćwiczeń było sprawdzenie, w jaki sposób reaguje inaczej na męskiego i kobiecego ciała na infekcje. Zespół naukowców z Johns Hopkins University pobrali próbki komórek z jamy nosowej wolontariuszy. Dawców kilku mężczyzn i kobiet. Nacisk położono na komórkach znajdujących się w jamie nosowej, gdyż głównie dotknięte wirusem.

Po otrzymaniu próbek, naukowcy rozpoczęli badania nad nimi, aby ustalić, czy działanie estrogenów na replikację wirusa. Jeśli człowiek grypa może wciąż być prawdziwe, to jest prawdopodobne, że odpowiedź powinna być tak. Wiadomym jest, że estrogen – to, przede wszystkim, żeński hormon płciowy, który jest odpowiedzialny za rozwój i regulacji układu rozrodczego kobiety. W wielu z nich jest zawarta w organizmie mężczyzn, ale rola tego składnika nie jest tak ważne w tym kontekście. Kobiety mają więcej estrogenów we krwi niż z drugiej połowy ludzkości, a naukowcy podejrzewają, że fakt ten jest bezpośrednio związany z pojęciem „człowiek grypy”.

Odporność na grypę: kto jest silniejszy?

Naukowcy na traktowanych próbkach otrzymanych preparatów komórek należących do grupy selektywnych modulatorów receptora estrogenu (SERM). Po tym, tkanina zetknął się z wirusem grypy. Stwierdzono, że wszystkie samice komórki potraktowane SERM na 1-3 dni przed prowokacją, okazały się być bardzo odporna na zakażenia. Jednak ich sprzeciw wobec wiremii była nie większa niż w męskich osobników. Wręcz przeciwnie – niektóre żeńskie komórki są bardziej giętkie niż komórkach silniejszej płci. Ale mimo wszystko, to nie doprowadziły naukowców do uwierzyć, że człowiek grypę tak naprawdę nie istnieje. Do tej pory naukowcy mają tylko wyciągnąć wnioski o braku szczególnych właściwościach przeciwwirusowych estrogenu.

leczenie estrogenami

Sabra Klein, główny autor badań, powiedział w oświadczeniu, że żeński hormon okazał się bardzo skuteczny w walce z HIV, Ebola i zapalenie wątroby. To pokazuje szereg badań równoległych.

„Możemy stwierdzić, że terapia estrogenem stosowany w leczeniu niepłodności i menopauzy, to jest w stanie chronić przed grypą – dodała. – Jednak człowiek jest mało prawdopodobne, aby otrzymać nawet kropli korzyści tych leków ".