447 Shares 5701 views

wieś Kozlyatevo, Kościół Przemienienia: opis, zdjęcia. Kościół Przemienienia Pańskiego w Suzdal

Kościół Przemienienia Pańskiego wzniesiono we wsi Kozlyatevo Kolchuginsk regionu (region Vladimir). Jest to prawdziwe arcydzieło architektury starożytnego: konstrukcja wykonana jest w całości z drewna. Dziś jest ona w Suzdal, na terenie słynnego Muzeum Architektury Drewnianej.


Trochę historii

Kościół Przemienienia Pańskiego (str. Kozlyatevo) ma ciekawą historię. W czasie z pojawieniem się chrześcijaństwa w Rosji, nad brzegiem rzeki Kamenka, w pobliżu Suzdal, klasztor został zbudowany. Został założony przez mnichów z klasztoru Kijów-Pechersk. Został zbudowany na terytorium kościoła poświęcono w imię Dimitriya Solunskogo. Klasztor został nazwany Dimitry jaskiń.

Zachowane źródła kroniki wspominają go w 1096 roku. Tatar-mongolskich hord w 1238 roku spalili klasztor. Ale już w XVI wieku, została reaktywowana. W 1551 Makarios (metropolita Moskwy) przyznano klasztoru Mzhary wioski, który znajdował się w pobliżu.

W 1690 roku, metropolita Hilarion Suzdal wybudowany nowy drewniany kościół, a nie stary i zniszczony. W roku 1764 Katarzyna II zamknął klasztor, a Demetriusz kościół stał się parafialnym. Trwało to aż do 1773 roku, po czym został rozebrany ze względu na ruinę.

Jego miejsce zajął kamienny kościół z dzwonnicą, który był w tym miejscu aż do 1930 roku, a następnie, również została rozebrana. Teraz tutaj jest wspaniały budynek: drewniany kościół (jak w Illarionov). Została zabrana do Suzdal z Kozlyatevo. Kościół Przemienienia został odnowiony i przywrócony przez słynnego radzieckiego architekta VM Anisimov.

Kościół Przemienienia Pańskiego w Suzdal

Demontowane i przewożone w budownictwie Suzdal rozpoczęła się w zimie 1965 roku. Aż do 1969 roku został odrestaurowany i przebudowany na miejscu rozebrane w 1930 kościół z kamienia Demetriusza.

Drugi odbudowa została przeprowadzona w 1988 roku, obejmowała prace nad ochrony chemicznej. Od 2004 do 2005 roku kościół przeszedł trzeci renowacji, mające na celu wzmocnienie struktur wspierających, montaż drewnianej ramie nośnej wewnątrz. Praca ta trwa od „RESMA” (Moskwa).

W lipcu 2011 roku doszło do pożaru na skutek wyładowań atmosferycznych. Został on stracił górną kopułę centralną ośmiokąt i częściowo zadaszenia. W grudniu 2011 roku, Kościół Przemienienia Pańskiego (Kozlyatevo) został całkowicie przebudowany i odnowiony po pożarze.

Ciekawostką jest, że w 1996 roku w miejscowości Gifhorn (Niemcy) został zbudowany kościół św Mikołaja, który jest dokładną kopią kościoła Przemienienia.

Muzeum Architektury Drewnianej

Ta niezwykła wystawa pojawiła się w Suzdal w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Autorem projektu był niezwykły VM Anisimov, czołowy ekspert warsztat renowacji. Muzeum zostało postanowił umieścić na brzegu rzeki Kamenka na obrzeżach starożytnego Suzdal, w miejscu, gdzie kiedyś był klasztor Dimitriev. Przed rewolucją w 1917 roku pozostał tylko dwie świątynie – Dimitrievsky, zbudowany w 1773 roku, do którego dzwonnica została dodana później, w 1812 roku, a tak zwane „ciepłe zimowe” George Church (1751).

Spośród wielu wsiach w okolicy Suzdal przywieziono tu żyjący drewniane struktury: domy chłopskie, kościoły, budynki gospodarcze. Nie lekceważyć twórców muzeum i wsi Kozlyatevo. Kościół Przemienienia zajęło zaszczytne miejsce, gdzie kiedyś stała świątynia Dimitrov.

Pusty przez długi czas miejscem na stromym brzegu Kamenka została wypełniona wspaniałych dzieł, stworzonych przez utalentowanych rosyjskich mistrzów. Jako organizatorzy poczęte w wyniku prac odzyskiwania, aby uzyskać prawdziwy wioskę, która zebrane wszystko, co pozostało do dnia dzisiejszego z wieków XVIII-XIX, nie został rozebrany na opał w ciężkich czasach, w podziale na wandali, nie spalone w ogniu.

Ulice wsi ustanowiony składa się z domów i przyniósł budynków Mistrza. Nad nimi wznosiła się kopuła wspaniałe drewniane kościoły.

Kościół Przemienienia Pańskiego (Kozlyatevo): Description

Historycy sztuki i badaczy dawnej architektury są pewni, że jest to jeden z najjaśniejszych próbek warstwowych rosyjski drewniany kościół. Niestety, historia nie jest znana, który powstał Kościół Przemienienia (Kozlyatevo), ale jasne jest, że byli utalentowani rzemieślnicy. Korzystanie z drewnianą konstrukcję, udało im się stworzyć zaskakująco uroczysty i elegancki świątynię: jego linie są harmonijne i wyrazista struktura zupełnie inna jasnych proporcjach.

W 1756 roku, piękny trzypiętrowy budynek w wiosce pojawił Kozlyatevo. Kościół Przemienienia różni się od jej analogów trzy centralne ośmiokąt, ułożonych jedna nad drugą, która jest zwieńczona kopułą eleganckim cebuli, pokryte gontem. Podobne, ale nieco mniejsze kopuły wieńczącej dwie kaplice boczne.

Zbudował świątynię, bez wątpienia, małą wioskę urządzone Kozlyatevo. Kościół Przemienienia jest apsydą, która sąsiaduje od strony wschodniej. Na południu znajduje się kaplica Nikolaya Chudotvortsa, a na północ – kaplica stylici. W zachodniej części struktury jest refektarz, który jest otoczony otwartą galerii spoczywa na potężnych bali konsoli.

Budynki gospodarcze, w otoczeniu kościoła, ozdobione powłoką Coopers i eleganckiej galerii, podniesione nad ziemią i przymocowany do ściany przedłużenia, jest piękny ganek. Dach świątyni pokryte są osika półpasiec.

Wystrój

Zbudowany w Kozlyatevo Przemienienia Kościoła wewnątrz otwarte dla wszystkich trzech poziomów. Do dnia dzisiejszego zachowały się malowidła ścienne z figurami świętych, wykonanych przez nieznanych artystów w olejach i ścian bez uprzedniego tynku.

Eksperci przypisują rzeźbione ikonostas z XVIII wieku. Nad głównym ołtarzem jest baldachim, i na królewskich drzwi znajdują się rzeźby czterech ewangelistów i Zwiastowania.

Kościół Przemienienia Pańskiego w ekspozycji muzealnej jest nie tylko jednym z najwyższych (67 metrów), ale także najpiękniejsze. Jest doskonale wkomponowana w historycznym krajobrazie Suzdal.